Чарівний світ природи

Чарівний світ природи

22.02.2024
146
  З давніх-давен природа зачаровувала людину, вона не лише давала їй життя, а й надихала на творчість. Художники створювали чудові картини, композитори писали прекрасну музику, а письменники відображали дивосвіт природи у своїх творах.
  Природа... Це слово сповнене глибокого, хвилюючого змісту. Перед кожним із нас постає неосяжний різноманітний світ тварин і рослин, чарівні краєвиди, чисті озера, дрімучі ліси та високі гори. Скільки дивовижі ми спостерігаємо на Землі!
  Хто не знаходив душевного спокою та натхнення, прогулюючись лісом, пірнаючи у хвилі моря чи насолоджуючись простими втіхами парку, наповненого співом птахів? Не потрібні жодні дипломи, щоб зрозуміти: такі моменти збагачують наше життя дужче, ніж години перебування за письмовим столом чи в пастці власного авто на переповненій автомагістралі.
  Кожна пора року має свою неповторну красу. Чарівна та тендітна весна дивує нас кожного року своїми ніжними барвами природи, яка прокидається від зимового сну. Літечко дарує тепло, буяння трав та квітів, справжній гімн життю. А кого не зачарує краса осіннього лісу або біла казка красуні – зими? Всі пори року прекрасні.
  Запрошуємо вас у надзвичайну подорож дивовижним світом природи, де будемо навчатися жити у злагоді з навколишнім світом та допомагати довкіллю, зберігаючи та примножуючи його багатства.
  Людина також є частинкою природи і тому вкрай важливим є її дбайливе ставлення до природи, запобігання її забрудненню та знищенню, аби не створювати загрозу життю на Землі.
  Відділ документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук пропонує вашій увазі книжкову виставку "Чарівний світ природи".


  504
  Б 87
  Браун, Гей. Жити із "зеленим серцем". Подбай про себе і планету / Гей Браун ; пер. з англ. Наталія Яцюк. – Київ : Наш формат, 2020. – 271, [1] с.

  Нам доводиться жити у світі, сповненому пасток вибору. І хоча ми успішно долаємо багато проблем, чимало загроз криється у повсякденних речах і звичках. Яку зубну пасту взяти з-поміж тисячі інших? Яке мило точно безпечне? Чому шкідливих речовин у вашій спальній більше, ніж на вулиці?
  У книжці авторка розповідає, як наші звички та спосіб життя можуть покращити добробут і відновити Землю. Дослідниця просто й доступно пояснює, як вибирати продукти харчування і засоби особистої гігієни, та пропонує рішення, що відповідають вашому бюджету і способу життя.
  Прочитавши книжку, ви, можливо, і не встановити системи фільтрації повітря, та, найімовірніше, посадите кімнатну рослину, почнете читати текст на етикетках і зробите життя на планеті трохи здоровішим.



  85.11 / 72С
  Д 36
  Дерлеменко Є. А. Парки України: фотоальбом / Євген Дерлеменко. – Київ : Балтія-Друк, 2008. – 271 с. : іл. – Укр., англ.

  Україна надзвичайно багата чудовими парками й садами, які є національним історико-культурним, науковим та естетичним надбанням нашого народу. Її територію можна з повним правом віднести до найдавніших ареалів садівництва. Фотоальбом знайомить з громадськими парками у житті міста; парками епохи Ренесансу та барокко; чарівними парками епохи романтизму; парками українських маєтків минулих століть;вишуканістю і красою натуральних садів.
  Євген Дерлеменко з початку 70-х років працює в царині художньої фотографії та книжкового дизайну. Його роботи свідчать про оригінальний творчий почерк, багатогранний внутрішній світ, блискуче володіння технікою фотографії.



  28.088 / 57(069)
  З-39
  Зачаровані Карпати: заповідники та національні природні парки Закарпаття [Образотворчий матеріал] : фотокнига / [ред., упоряд. Л. Д. Годований, голов. ред. Б. Г. Кушнір]. – Ужгород : Карпати, 2005. – 318, [1] с. : іл . – Рез. англ. мовою.

  "Зачаровані Карпати" – спільний доробок Всеукраїнського державного видавництва "Карпати" та наукових колективів Карпатського біосферного заповідника, Ужанського національного природного парку, Національного природного парку "Синевир", Регіонального ландшафтного парку "Зачарований край" – найзначніших природоохоронних територій Закарпатської області.
  Подорожуйте на сторінках фотокниги чарівними куточками в центрі Європи, знайомтесь із заповідними місцями Закарпаття, торкніться серцем краси високих гір, зелених полонин і замріяних пралісів, вслухайтесь у срібне багатоголосся птаства і пердзвін грайливих поточків…



  502.1
  З-41
  Збереження біологічного, ландшафтного різноманіття та історико-культурної спадщини в контексті збалансованого розвитку: зб. наук. пр. Міжнар. наук.-практ. конф. (до 15-річчя створення Мезин. нац. природ. парку) 22–24 квіт. 2021 р. / Мезин. нац. природ. парк [та ін.] ; [наук. ред. Карпенко Ю. О.]. – Чернігів : Десна Поліграф, 2021. – 243 с. : рис.

  Збірник містить матеріали, які були представлені та обговорені на Міжнародній науково-практичній конференції "Збереження біологічного, ландшафтного різноманіття та історико-культурної спадщини в контексті збалансованого розвитку" (до 15-річчя створення Мезинського національного природного парку) 22–24 квітня 2021 р.
  Збірник наукових праць може бути в нагоді для екологів, географів, ботаніків, зоологів, краєзнавців, фахівців з питань охорони і збереження біотичного та ландшафтного різноманіття в природних та урбанізованих екосистемах, а також для аспірантів та студентів біологічних та природничих спеціальностей.



  94(477.51)
  І–90
  Історико-археологічний та природно-екологічний потенціал Мезинської округи: минуле, сучасне та перспективи розбудови: Всеукр. наук.-практ. конф. до 55-річчя заснування Мезинського археолог. наук.-дослід. музею та 90-річчя з дня народження відомого краєзнавця і археолога, засновника Мезинського музею В. С. Куриленка (Чернігів–Мезин, 15–16 жовт. 2020 р.) / Мезин. нац. природ. парк, Нац. ун-т "Черніг. колегіум" ім. Т. Г. Шевченка, Черніг. обл. орг. Укр. т-ва охорони природи. – Чернігів : Десна Поліграф, 2020. – 99 с. : іл., табл., фот. 

  У збірнику викладено результати досліджень за напрямами: археологія та етнологія, охорона та збереження природної та історико-культурної спадщини, видатні дослідники Чернігівщини, вивчення окремих груп біорізноманіття Лівобережного Полісся та ландшафтні особливості Подесення, екологічна освіта та рекреація.


  28.088 / 57(069)
  К 26
  Карпенко Ю. О. Ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Рихлівська дача" / Ю. О. Карпенко, М. В. Графін ; Черніг. держ. пед. ун-т ім. Т. Г. Шевченка, Мезин. нац. природ. парк. – Чернігів : [б. в.], 2007. – 55 с. : іл. 

  Книга присвячена ландшафтному заказнику загальнодержавного значення "Рихлівська дача". У ній наводяться відомості про історичне минуле цієї території, різноманіття рослинного світу; пропонується еколого-краєзнавчий маршрут, який дозволяє ознайомитися з даною заповідною територією в складі Мезинського національного природного парку.


  712(477.41)
  К 49
  Клименко Ю. О. Старовинні парки Київщини / Ю. О. Клименко, А. В. Клименко. – Київ : Дім, сад, город, 2019. – 60, [13] с. : кольор. іл. – (Бібліотека "Дім, сад, город" ; № 4, жовт.–груд. 2019).

  У Київській області до мережі природно-заповідного фонду України, як об'єкти загальнодержавного значення занесено дендропарк "Олександрія" у м. Біла Церква та три парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва: Згурівський, Кагарлицький та Ташанський. Читач має змогу ознайомитися з історією створення цих парків та їх неповторним природним середовищем.


  712.2
  К 89
  Кузнецов С. І. Паркознавство: підручник / Сергій Кузнецов ; Нац. акад. керівних кадрів культури і мистецтв. – Київ : НАКККіМ, 2019. – 194 с. : іл., табл. 

  У підручнику висвітлено історію створення садово-паркових об'єктів в Україні, зокрема старовинних парків і дендропарків, окреслено біоекологічні основи паркобудівництва, проаналізовано дендрологічний склад різних категорій паркових насаджень, зазначено довговічність деревних рослин, охарактеризовано парки й лісопарки як ботаніко-географічні та культурогенні об'єкти, важливі складники екології міського середовища. Розглянуто питання ландшафтного формування природних фітоценозів як вихідного матеріалу для паркобудівництва, особливості створення деяких типів садово-паркових ландшафтів, формування основних типів експозицій ботанічних садів.


  502
  П 32
  Підвищення екологічної культури – шлях до збереження довкілля / Упр. екології та природ. ресурсів. – Тернопіль : Терно-граф, 2020. – 71 с. : фот. кольор.

  Все, що ми бачимо в Природі, починаючи від малої мурахи чи проліска і до величезного дуба чи дикого кабана, та навіть те, чого не бачимо, наприклад, мікроскопічні бактерії чи гриби, все потребує нашої охорони. Необхідно, щоб людина усвідомила, що без Природи не буде й людини, адже людина це – частина Природи. Тому Природу потрібно берегти – заради неї самої і заради людини.


  502.2(477.51)
  П 77
  Природа Мезинського національного природного парку [Текст] : [монографія] / Мезин. нац. природ. парк ; [заг. ред. Н. В. Симоненка ; наук. ред. Ю. О. Карпенка]. – Чернігів : Десна Поліграф, 2021. – 183 с. : кольор. рис. 

  Монографія "Природа Мезинського національного природного парку" розкриває особливості природного середовища та його компонентів, природні ресурси та їх використання, основні здобутки науково-дослідної еколого-освітньої роботи та рекреаційної діяльності, які здійснювалися на території Мезинського національного природного парку.


  504(477)
  Р 83
  Рудько, Г. І. Україна, яку ми втрачаємо / Г. І. Рудько. – Київ–Чернівці : Букрек, 2015. – 277, [2] с. : рис., табл. 

  Про те, як людина в результаті нераціональної техногенної діяльності руйнує довкілля, де жити нашим нащадкам, як запобігти зсувам, повеням та іншим екологічним лихам – про це книга знаного в Україні і за рубежем ученого Георгія Рудька. Вона є своєрідним застереженням від можливих небезпечних аномалій. На вагомому науковому матеріалі автор доводить, що забезпечення екологічно збалансованої системи природокористування і збереження екосистем стане можливим при впровадженні стратегії сталого розвитку нашої держави.


  28.088 / 57(069)
  С 38
  Синіговець, В. Д. Природно-заповідний фонд Чернігівської області / В. Д. Синіговець, М. В. Будаловський. – Київ : Компринт, 2016. – 207 с. : іл. кольор.

  Довідникове видання "Природно-заповідний фонд Чернігівської області" знайомить користувачів із установами, об'єктами і територіями природно-заповідного фонду Чернігівської області. У книзі викладено відомості про історію створення, сучасний стан та досягнення природно-охоронних територій Чернігівщини. Розкрито відомості про флору, фауну та рекреаційний потенціал окремих об'єктів та територій.


  502
  Т 48
  Ткачук Г. Книжка про сміття: [для серед. та ст. шк. віку] / Галина Ткачук. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 129 с. : іл.

  Ця книжка про те, що ми виносимо з нашого помешкання у сміттєвих пакетах і викидаємо у бак. Або, у найкращому разі, в кілька різних баків. Про те, що зустрічає нас, коли ми приходимо на пікнік до лісу. Про те, що пропливає повз нас у річці або в морі. І про те, що може заполонити всю нашу планету. Простіше кажучи, ця книжка про сміття – таку дивовижну річ, яку легко створити, але якої неймовірно важко позбутися. У книжці є спеціальні сторінки, на яких можна записати свої думки, спостереження, експерименти та ідеї.


  28.688 / 59
  Ч–45
  Червона книга Українських Карпат: тваринний світ / [А.–Т. В. Башта та ін.] ; ред.: О. Ю. Мателешко, Л. А. Потіш. – Ужгород : Карпати, 2011. – 334 с. : іл. 

  У книзі подано інформацію про сучасний стан тварин Українських Карпат, занесених до Червоної книги України (2009), а також видів, пропонованих для охорони у Карпатському регіоні України (Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Чернівецькі області). Наведена новітня інформація про поширення, середовище існування і особливості біології; сучасний стан окремих видів тварин, а також подано охоронний стус, фактори загрози і рекомендовані заходи охорони. Нариси про 318 видів супроводжуються фотографіями і малюнками, а також картосхемами поширення видів на території Українських Карпат.
  Підготувала Людмила Бердак,
бібліотекарка відділу документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук


 
Повернутись
Поділитись: