Проєкт "Безпечний багатофункціональний простір для проведення заходів" підтриманий AlterFundLib

Проєкт "Безпечний багатофункціональний простір для проведення заходів" підтриманий AlterFundLib

  AlterFundLib – культурно-освітній проєкт з розвитку навичок альтернативного фінансування діяльності бібліотек, реалізований за підтримки Стабілізаційного фонду культури й освіти в Україні, впроваджуваний Goethe-Institut з 2022 року разом із Міністерством закордонних справ Німеччини.
  Із 60 претендентів було обрано 20. Чернігівська ОУНБ імені Софії та Олександра Русових отримала ноутбук та 12 книг про проєктний менеджмент, фандрейзинг, комунікації, бізнес. Крім того учасники проєкту пройшли навчання з можливостей альтернативних джерел фінансування бібліотек (проєктний менеджемент, фандрейзинг, спільнокошт) і отримали необхідні технічні засоби для розширення своєї діяльності.
  До початку повномасштабної війни колективом бібліотеки  організовувалося близько 100 онлайн-заходів на рік, їх відвідувало близько 25000 користувачів. Унаслідок влучання російського снаряда в будівлю, де розташований заклад, була знищена техніка для проведення такої роботи. Проєкт вирішує проблему доступу користувачів до соціокультурної діяльності як онлайн, так і офлайн, сприяє безпеці людей під час повітряних тривог, реалізації мрій та проєктів користувачів з нашою технікою.
  Мета проєкту: відновлення проведення офлайн-заходів для користувачів, онлайн-трансляцій, прямих ефірів, записів відеороликів; проведення спільних заходів з організаціями, підприємцями та окремими користувачами на платній основі; соціокультурних заходів офлайн та прямих ефірів на сторінці фейсбук (презентації книг, зустрічі, круглі столи тощо); розмовних клубів з англійської мови, курсів вивчення української мови; запис етерів з письменниками, науковцями та розміщення на ютуб-каналі, проведення спільних заходів за плату.
  Оформлений спеціалізований простір поєднав у собі творчий майданчик та укриття.
  Проєкт розрахований на користувачів і партнерів бібліотеки.

Команда:
Інна Аліференко – директорка бібліотеки, авторка й керівниця проєкту;
Наталія Утиро – завідувачка відділу документів із гуманітарних наук (організація етерів);
Надія Заваліна – головна бібліотекарка соціокультурного сектору (організація заходів офлайн та зв’язок зі ЗМІ);
Олена Попович – завідувачка відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів (технічне забезпечення);
Ірина Каганова – завідувачка відділу краєзнавства (зв’язок з ГО);
Олена Ганжа – завідувачка відділу документів іноземними мовами (проведення розмовних клубів).