05.12.2016
1425

  5 грудня у читальному залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка відбулося урочисте відкриття Мандрівної освітньої виставки "Кожен має право знати свої права". Вона приурочена Міжнародному Дню захисту прав людини.
  У відкритті виставки взяли участь: Артюхова Ліна Георгіївна, начальник відділу культурного розвитку та економічних питань Департаменту культури і туризму національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації, Мальована Алла Миколаївна, заступник директора з наукової та інноваційної діяльності Чернігівської обласної бібліотеки ім. В.Г. Короленка, Наталія Шляхтур, ГО "МART", регіональний координатор роботи експозиції в м. Чернігові та Чернігівській області, Андрій Кінаш, ГО "МART", тренер Всеукраїнської освітньої програми "Розуміємо права людини", Денис Мурза, ГО "МART", координатор проектів. На заході були присутні: спеціалісти Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області, представники Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, курсанти Академії Державної пенітенціарної служби України, студенти Чернігівського інституту імені Героїв Крут Міжрегіональної Академії управління персоналом, ЗМІ та громадськість міста.
  Гідами виставки виступили безпосередньо учні першої загальноосвітньої школи.
  Мандрівна експозиція "Кожен має право знати свої права" є мобільним навчально-методичним засобом і складається із 25 панелей, що містять стислі тексти та візуальну інформацію про цінності, принципи та окремі аспекти прав людини. Вона пропонується для використання в якості додаткового наочного методичного матеріалу в системі офіційної освіти, для освітніх, просвітницьких та інформаційних заходів і акцій недержавних організацій.
  Мандрівна освітня виставка "Кожен має право знати свої права" та методичний посібник по роботі з нею були розроблені у 2011 році громадською організацією – членом Української Гельсінської спілки з прав людини "MART" за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" i з використанням матеріалів експертів і в рамках плану дій Всеукраїнської освітньої програми "Розуміємо права людини", як один із кроків реагування на необхідність системного підходу до навчання правам людини. Це дає можливість використовувати зазначені продукти в якості допоміжних матеріалів для навчання, стимулювати дискусію навколо проблем прав людини.
  Всеукраїнський тур мандрівної освітньої виставки "Кожен має право знати свої права" організовано програмою USAID "Права людини в дії", яка впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини в рамках Всеукраїнської освітньої програми "Розуміємо права людини".
  "Експозиція вже подорожувала до Львова, Ужгорода, Чернівців, Черкас, Дніпра та інших міст України. Сьогодні ми змусили виставку ожити й у Чернігові. Ми експонуємо не просто стенди. Самі стенди не розмовляють, тому їх озвучать юні гіди", – прокоментував Андрій Кінаш – представник ГО "MART".
  Експозиція представляє стенди з тем: "Еволюція прав людини", "Обмеження", "Свобода та особиста недоторканність", "Права людини та обов'язки" тощо. Про кожен з тематичних блоків розповідатимуть школярі.
  "Послухати" виставку можна з 5 по 11 грудня з 1000 до 1500, попередньо записавшись за телефоном 093 19 22 811 (Наталія).
  Нагадуємо, що ГО "MART" створила мандрівну експозицію в Чернігові у 2011 році. В бібліотеці вона експонується з 2012 року. Експозиція подорожує Україною завдяки підтримці агентства США міжнародного розвитку юстиції.

IMG_0027 result_IMG_0031 result_IMG_0010
result_IMG_0022 result_IMG_0111 result_IMG_0078
result_IMG_0129 result_IMG_0143 result_IMG_0047
Повернутись
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється