25.11.2019
479

  25 листопада у читальному залі Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбулася пресконференція з нагоди відкриття XVI Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Партнером фестивалю в Чернігівській області є ГО "МАRТ", з якою співпрацює Центр правової інформації обласної бібліотеки. Метою Мандрівного фестивалю Docudays UA є популяризація й розвиток документального кіно та підвищення рівня дотримання прав людини в Україні.
  На цьогорічному фестивалі особливу увагу приділили взаємодії дітей з інтернетом та соціальними мережами.
  У відкритті фестивалю взяли участь:
  – Андрій Волинець – координатор фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в Чернігові та Чернігівській області;
  – Ганна Чепурна – практичний психолог;
  – Наталія Щербина – методист з історії, правознавства та географії методичного центру управління освіти Чернігівської міської ради.
  З вітальним словом виступила завідувачка відділу документів із гуманітарних наук Валентина Куценко, подякувала за співпрацю та побажала глядачам позитивних вражень від перегляду фільму.
  Головну тему та програму цьогорічного фестивалю в Чернігові та Чернігівській області озвучив Андрій Волинець.
  Наталія Щербина наголосила на актуальності цьогорічної тематики фільмів та зазначила, що і діти, і дорослі є залежними від інформаційного суспільства, тому наше завдання полягає в тому, щоб навчити всіх відповідально ставитися до інформації, яку поширюємо.
  Про кібербулінг, тобто цькування в соціальних мережах, розповіла присутнім Галина Чепурна.
  Після завершення пресконференції усі охочі мали можливість переглянути документальну стрічку режисерки Астрід Бюссінк "Послухай" (Нідерланди). Фільм побудований на розмовах дітей із телефоном довіри. Одна дівчинка розповідає, що майже весь тиждень проводить сама вдома; іншій сумно, тому що її батьки розлучаються. Хлопчик із центру для біженців хвилюється через майбутнє, а інший хлопчик не хоче бути геєм і сподівається, що ці почуття минуться. Телефон довіри щодня приймає такі дзвінки від дітей, яким немає з ким поговорити. А ще діти телефонують, аби розповісти про своїх домашніх улюбленців, потренуватися перед виступом на "Голос. Діти" або пожартувати….
  Після кіноперегляду відбулася дискусія, під час якої обговорили фільм із запрошеними фахівцями.

result_IMG_5426 result_IMG_5467 result_IMG_5424
result_IMG_5459 result_IMG_5434 result_IMG_5443
result_IMG_5470 result_IMG_5468  result_IMG_5474
Повернутись
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється