04.08.2020
413

Елегантний вік Чернігівської швейної фабрики


  У 1920 році в Чернігові була створена невелика артіль "Промголка", в якій шили одяг лише за індивідуальним замовленням. У 1929 році, у зв'язку зі зростанням потреби чернігівців у масовому одязі, на базі "Промголки" відкрили швейну фабрику. Під час німецько-фашистської окупації Чернігова підприємство не працювало, а після визволення поновило свою діяльність. У післявоєнні роки фабрика неодноразово змінювала асортимент своєї продукції, технології виробництва.
  Приміщення, в якому й нині знаходиться фабрика, збудованоБудівля швейної фабрики в грудні 1968 року. Під одним дахом розмістилися виробничі цехи, складські приміщення, допоміжні служби та адміністративний апарат. На той час фабрика випускала до мільйона одиниць штанів, 250 тисяч чоловічих костюмів на рік.
  За часів незалежності України швейна фабрика перетворилася на відкрите акціонерне товариство "Чернігівська швейна фабрика “Елегант”". Акціонерами стали робітники підприємства. У 90-ті роки XX ст. налагодилася співпраця з компаніями із США. На замовлення шили жіночі пальта. Пізніше на підприємство почали надходити замовлення з Нідерландів, Німеччини, Франції, Польщі, Литви та інших країн. З 2016 року із застосуванням Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в частині поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі пошук партнерів значно спростився. На сьогодні 99% послуг, що надає товариство, – це пошив одягу з матеріалу замовника. Фабрика працює "давальницькою схемою": компанія дає чернігівському підприємству сировину (тканину та фурнітуру, зразки продукції та лекала в електронному вигляді). Спершу підприємство відпрацьовує замовлення експериментального виробу, результат оглядає представник замовника і лише після цього конкретна модель запускається у масове виробництво.
  Потужність "Елеганту" – понад 300 тисяч готових виробів одягу за рік. Цифра змінна залежно від виробу: на пальто йде більше часу та сировини, ніж на штани, блузку тощо. Загалом фабрика відшиває жіночі жакети, штани, сукні, спідниці, напівпальта, жіночі та чоловічі пальта, дитячий одяг та інше. На усіх виробах є маркування "made in Ukraine". Одяг із чернігівської фабрики можна придбати у мережах магазинів одягу в Європі, а також у каталогах відомих брендів Oliver, JAKE's, BONITA, CRISTIAN BERF, BA&SH, MORGAN, NINA KALIO, Caroll, MONOPRIX та ETAM тощо.
  За останні роки власним коштом фабрика значно модернізувалася. З 2014 року оновила майже 60% матеріально-технічної бази. З'явилося нове сучасне обладнання у конструкторів, технологів, швейних цехах.
  Керівниця приватного акціонерного товариства "Елегант" пані Наталія Романовська зазначила, що європейські компанії прагнуть до якісної продукції (процес виробництва має бути організований відповідно до світових стандартів, продукція повинна мати сертифікати). У 2018 році фабрика "Елегант" пройшла 6 різноманітних аудитів, які стосувались якості та технологій. Один з них – з питань соціальної відповідальності BSCI.Працівниці фабрики Аудит BSCI – це перевірка підприємства на відповідність до міжнародних вимог у галузі соціальної відповідальності. Серед багатьох критеріїв найбільшу увагу приділяють питанням безпеки праці, екологічних стандартів, дотримання прав працівників та відповідних умов праці.
  Найважливіша складова успіху, на думку Романовської, – це колектив "Елеганту". Ще за радянських часів у Чернігові створився своєрідний кластер легкої промисловості. Місцеві підприємства виробляли тканину. Тут же були потужності для її переробки в одяг. А для підготовки кадрів місцеві профтехзаклади готували швачок та майстрів.
  Чернігівські "Елегант", фабрика "Сіверянка" (одяг та вироби з текстилю) та "Берегиня" (взуття) пережили важкі роки і знайшли свою нішу. Відтак частково збереглись і навчальні заклади, які пов'язані з підприємствами.
  Втім обсяги підготовки швачок, розкрійників, а також майстрів, які б могли обслуговувати швейне промислове обладнання, скоротились. Крім того, ці професії у молоді не користуються популярністю. Частково ця проблема вирішується шляхом замовлення підготовки кадрів: щороку за договором профтехзаклади набирають певну кількість студентів на відповідні спеціальності. Практику вони проходять на самому підприємстві.
  Так, за сто років маленька артіль індивідуального пошиття одягу "Промголка" перетворилось на українське високоефективне швейне виробництво "Елегант", з сучасними технологіями, обладнанням і великим різноманітним асортиментом виробів.

 

Використані джерела:

http://zemlyaivolya.net/news/privitali_predstavnikiv_legkoi_promislovosti.html
https://elegant-cn.com.ua/
http://esu.com.ua/search_articles.php?id=18849
http://www.golos.com.ua/article/134784

Повернутись
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється