Відділ документів з ЕТПС наук

Новини

17.11.2023
84
Фермери – засновники цивілізації

  Фермерське господарство є формою підприємницької діяльності громадян, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, здійснювати її переробку та реалізацію з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих їм у власність та/або користування, у тому числі в оренду, для ведення фермерського господарства, товарного сільськогосподарського виробництва, особистого селянського господарства, відповідно до закону.

Докладніше
Поділитись:
12.11.2023
89
Відомі імена науки і техніки: Марія Кюрі, Нікола Тесла, Стівен Гокінг

  Відділ документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових продовжує цикл книжкових виставок "Відомі імена науки і техніки". Сьогодні представляємо до вашої уваги документи про творчий науковий шлях видатних фізиків Марії Кюрі, Ніколи Тесли, Стівена Гокінга.

Докладніше
Поділитись:
28.10.2023
131
Реклама будує бренди

  Реклама – це інформація, адресована широкому колу осіб, яка розповсюджується різними способами із застосуванням різних засобів з метою залучення уваги до об'єкта рекламування. Реклама підтримує інтерес до продукту і забезпечує його просування на ринку.
  Саме слово "реклама" походить від латинського "reclamare" – викрикувати. Професія рекламіста – одна з найдавніших. Політична реклама зародилася ще в античності: на статуях правителів і полководців висікалися хвалебні написи. На торгових площах глашатаї викрикували різні тексти, що розповідали про переваги того чи іншого товару. Таким чином глашатаїв можна назвати "прабатьками" сучасних менеджерів з реклами.

Докладніше
Поділитись:
26.10.2023
118
Кермо. Дорога. Безпека

  В Україні в останню неділю жовтня щорічно відзначається День автомобіліста і дорожника. Це свято професійних водіїв, автолюбителів та працівників дорожньої сфери.
  До Дня автомобіліста і дорожника бібліотекарі відділу документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук підготували книжкову виставку "Кермо. Дорога. Безпека". До уваги користувачів пропонується література, яка буде корисною і цікавою широкому колу читачів – від автолюбителів-новачків до професіоналів.

Докладніше
Поділитись:
16.09.2023
123
Рушійна сила думки

  Науково-технічний прогрес у розвиненому демократичному суспільстві – могутній фактор державності. Тому використання видатних винаходів дозволить нашій країні посісти провідні позиції у важливих галузях. Уже в наші дні багато великих винаходів в Україні значно перевищують відомий сучасний рівень світових технологічних розробок.
  Сьогодні День винахідника і раціоналізатора об'єднує людей різних професій та спеціальностей, але всі вони обов'язково наділені рідкісним даром творчості, відчуттям нового, умінням розширити межі звичного, відійти від стереотипів.

Докладніше
Поділитись:
07.09.2023
158
Життєдайні джерела

  8 вересня – День Десни. Його щорічне відзначення започатковане у 2018 році. День Десни став екологічним святом, мета якого – привернення уваги до проблем екологічного стану цієї водної артерії, яка є джерелом життя для багатьох представників тваринного та рослинного світу. До цієї події у відділі документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових підготовлено тематичний перегляд літератури "Життєдайні джерела".
  Десна, безумовно, – головна окраса нашого міста. Її мальовничі береги тішать і милують око. Але, як і кожний живий організм, наша перлина-Десна має свої проблеми.

Докладніше
Поділитись:
24.08.2023
190
Відомі імена науки і техніки. Віктор Глушков

  Відділ документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових продовжує цикл книжкових виставок "Відомі імена науки і техніки". Сьогодні представляємо до вашої уваги добірку документів, які розкривають творчий науковий шлях видатного вченого XX століття – академіка Віктора Глушкова. Книжкова виставка приурочена до 100-річчя від дня народження Віктора Михайловича.

Докладніше
Поділитись:
19.08.2023
151
Солодке диво природи

  У відділі документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових представлено книжкову виставку "Солодке диво природи", присвячену Дню пасічника України, який відзначається 19 серпня. Мета виставки – підвищити обізнаність про важливість бджіл і допомогти вжити заходів для забезпечення виживання бджіл на благо всього людства.

Докладніше
Поділитись:
10.08.2023
196
Міжнародна економічна співпраця України

  У відділі документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Софії та Олександра Русових підготовлено книжкову виставку "Міжнародна економічна співпраця України".

Докладніше
Поділитись:
12.07.2023
214
Персонал – стратегічний ресурс організації

  Працівники відділу документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук Чернігівської ОУНБ підготували книжково-ілюстративну виставку "Персонал – стратегічний ресурс організації".
  Персонал – це особовий склад організації, що включає всіх найманих працівників, які обіймають певні посади згідно з трудовим договором та отримують заробітну плату. Організація – це насамперед люди, працівники, що добровільно об'єдналися на ґрунті спільних інтересів, цінностей і завдань.

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
Останній вівторок місяця – санітарний день

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється