Відділ документів з ЕТПС наук

Новини

13.10.2021
71
Економіка і побут українського козацтва

  14 жовтня відзначається свято української військової честі та звитяги. У серпні 1999 року Указом Президента України цей день було проголошено Днем українського козацтва. Для козаків свято Покрови було найбільш значущим. Цього дня у них відбувалися вибори нового отамана. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою.
  Працівники відділу документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук підготували до свята книжково-ілюстративну виставку "Економіка і побут українського козацтва". Є прислів'я "Козак із пригорщі нап'ється, а з долоні пообідає". Ознайомившись із представленими джерелами, користувачі бібліотеки з'ясують, чи відповідає воно дійсності.

Докладніше
Поділитись:
26.09.2021
76
Фінансова гра "Кеш Флоу" (Cash Flow)

  26 вересня у блакитній вітальні Чернігівської ОУНБ ім. Короленка волонтерка громадської організації Rotary Club International пані Інна Осмініна провела для користувачів бібліотеки фінансову гру "Кеш Флоу" (Cash Flow) .Учасники гри зробили перші кроки в набутті навичок поводження з грошима, створення грошових потоків, їх примноження та управління ними.

Докладніше
Поділитись:
04.09.2021
28
Життя в стилі ЕКО

4 вересня, в суботу, на території парку природи "Беремицьке" (село Беремицьке, Остерська міська територіальна громада, Чернігівський район) відбувся четвертий щорічний екологічний фестиваль "Життя в стилі ЕКО". Організатор заходу – Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації.
  На запрошення організаторів працівниці відділу документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка взяли участь у фестивалі, організувавши перегляд літератури за тематикою "Природа лікує" та "Дивовижні тварини". Для дітей молодшого шкільного віку була проведена ековікторина "Вгадай мене". За правильні відповіді діток нагороджували приємними і милими призами (кепочки, блокноти, ручки, екоторбинки, цукерки тощо). Захід пройшов у щирій невимушеній обстановці, з дитячим сміхом та гарним настроєм.

Докладніше
Поділитись:
19.08.2021
29
Цілющі властивості меду

  19 серпня відзначається професійне свято бджолярів України, яке встановлене Указом Президента № 815/97 і святкується з 1997 року. Бджільництво – дуже важлива галузь для економіки України. У нашій країні є Інститут бджільництва ім. П. І. Прокоповича, заснований 1989 року, Спілка пасічників. Робота з бджолами захоплює, напевно, будь-кого, хто хоч раз був на пасіці, вдихав медовий аромат, слухав гудіння бджіл-трудівниць, бачив їхні дивовижні "будиночки". Для більшості людей найцінніший продукт бджільництва – мед. Він містить багатий набір мікроелементів у чистому вигляді, а також вітаміни, ферменти, ароматичні речовини.
  До Дня пасічника відділ документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук підготував книжково-ілюстративну виставку "Цілющі властивості меду". Тут представлені книги та статті з періодичних видань, де можна знайти відповідь, як треба правильно і раціонально вести пасічне господарство, щоб одержувати від бджіл високоякісний мед та інші корисні продукти бджільництва.

Докладніше
Поділитись:
17.08.2021
28
Від златника до гривні

  До 30-річчя незалежності України працівники відділу документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук підготували книжково-ілюстративну виставку "Від златника до гривні", на якій представлені книги і статті з періодичних видань про історію становлення української національної валюти.
  Гроші – це не тільки фінансово-економічне явище. Це – символ держави, відображення її національних, культурних та духовних цінностей. Українська гривня – одна з найстаріших грошових одиниць, що веде свій початок з часів Київської Русі.

Докладніше
Поділитись:
24.07.2021
35
Володимир Вернадський – перший президент Української Академії наук

  Ім'я Володимира Вернадського та його велика наукова спадщина посідають особливе місце у безмежжі світової науки.
  Володимир Іванович Вернадський – основоположник геохімії, біохімії, а також – знання про біосферу та ноосферу, вчений, чиї глибокі ідеї збагатили науку і стали провідними для розвитку сучасної геології, мінералогії та гідрогеології.
  Народився Володимир Вернадський 12 березня 1863 року в Петербурзі, де служив на той час його батько. Походив він із давнього освіченого українського роду. Пізніше в усіх автобіографіях Володимир Вернадський підкреслював своє козацьке походження. Дитинство майбутній науковець провів в Україні. Він дуже любив цей край і часто приїжджав сюди вже у зрілому віці. Батько Володимира – киянин, після закінчення Київського університету викладав в альма-матер політекономію (завідувач кафедри). Пізніше – політекономію та статистику в Московському й Санкт-Петербурзькому університетах.
  У 1868 році батьки Вернадського переїхали до Харкова. Сім'я відвідувала родичів на Полтавщині. Провів одне літо Володимир і в садибі українського письменника Григорія Квітки-Основ'яненка. Молодий Вернадський був небайдужим до історії України. Характерним упродовж усього цього періоду є інтерес Володимира Івановича до свого родоводу, свого коріння. Рід Вернадського мав глибоке українське коріння.

Докладніше
Поділитись:
16.07.2021
40
Професія – бухгалтер

   Бухгалтерська справа – досить рутинне заняття. Робота з фінансовими документами та ведення бухгалтерії віднімають колосальну кількість сил і часу. Іноді, особливо наприкінці місяця, кварталу, року, у фінансових відділах часто виникає підвищена напруга. Проте протягом року є особливі дні, коли ми маємо прекрасну можливість оцінити цю нелегку працю й висловити свою вдячність тим, хто нею займається.
  16 липня відзначається професійне свято наших бухгалтерів – День бухгалтера. Дата свята вибрана не випадково – цього дня був прийнятий Закон України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні". 

Докладніше
Поділитись:
24.05.2021
37
Європейські парки

  24 травня відзначається Європейський День парків, який був організований Федерацією ЄВРОПАРК (EUROPARC Federation). Ця організація об'єднує природні території, що охороняються, у тридцяти шести європейських країнах. Проведений уперше 1999 року, цей день тепер святкується щороку в усій Європі. Дата святкування була вибрана не випадково – саме 24 травня 1909 року у Швеції був створений перший із дев'яти Європейських національних парків.
  Свято організували з метою популяризації природоохоронних територій, а також для суспільної підтримки їх роботи. Його відзначення символізує міжнародну солідарність територій, що охороняються на нашій планеті.

Докладніше
Поділитись:
20.05.2021
29
Банківський сектор економіки

  Щороку 20 травня в Україні відзначається День банківських працівників. Цим святом держава, відповідно до Указу Президента України від 6 березня 2004 року № 316/04, підкреслює важливу роль банківської системи та значний внесок банківських працівників у розвиток економіки України й забезпечення її фінансової стабільності.
  До Дня банківських працівників відділ документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка підготував книжкову виставку "Банківський сектор економіки".

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ 9:30 – 20:00
СБ-НД 10:00 – 18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ 9:30 – 20:00

обслуговування користувачів до 19:45

СБ-НД 10:00 – 18:00

обслуговування користувачів до 17:45

П'ятниця – вихідний день
Останній вівторок місяця – санітарний день