Відділ документів з ЕТПС наук

Новини

21.12.2022
423
Енергозбереження – новації, менеджмент

  У відділі документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка до Дня енергетика, який відзначається 22 грудня, підготовлено книжкову виставку "Енергозбереження – новації, менеджмент".

Докладніше
Поділитись:
14.12.2022
330
Чорнобиль – це пам'ять, подвиг і безсмертя

  14 грудня в Україні традиційно відзначається День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Цього дня в 1986 році було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС. Цю пам'ятну дату затверджено указом Президента України 10 листопада 2006 року.

Докладніше
Поділитись:
24.11.2022
295
Архип Люлька: його ім'ям названо реактивний двигун

  Продовжуючи цикл книжкових виставок "Відомі імена науки і техніки", працівники відділу документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка підготували книжкову виставку про видатного конструктора авіадвигунів, основоположника реактивної авіації, творця турбореактивних двигунів, професора Архипа Люльку. Він був для сучасників і залишиться для нащадків безсумнівно видатною особистістю в історії світової авіації. Конструкторський талант Архипа Люльки зробив його засновником реактивної авіації.

Докладніше
Поділитись:
05.06.2022
146
5 червня – Всесвітній день охорони навколишнього середовища

  Цей день вважається однією з найважливіших подій екологічного календаря та щорічно відзначається в понад 100 країнах світу, в тому числі і в Україні. Це допомагає привернути увагу суспільства до проблем довкілля й підкреслює гостру необхідність у зміні ставлення людини до раціонального використання та відтворення природних ресурсів.

Докладніше
Поділитись:
02.02.2022
343
"Круглий стіл" до Всесвітнього дня водно-болотних угідь

  2 лютого працівники відділу документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка взяли участь у засіданні "круглого столу", присвяченому Всесвітньому дню водно-болотних угідь. Організаторка заходу – Світлана Потоцька, доцент кафедри екології та охорони природи Національного університету "Чернігівський колегіум" ім. Т. Г. Шевченка, голова Чернігівської організації Українського товариства охорони природи.
  Завідувачка відділу Наталя Карбовська провела тематичний огляд літератури, ознайомила учасників заходу з рідкісними і новими виданнями з фонду бібліотеки.

Докладніше
Поділитись:
25.01.2022
538
Володимир Челомей – засекречений конструктор

  Володимир Челомей – один із головних творців радянського "ядерного щита". Незважаючи на видатний внесок Володимира Челомея у розвиток вітчизняної космонавтики, його ім'я ще маловідоме в Україні. Причин багато. Насамперед негативну роль відіграли дилетантське втручання "партійних вождів" СРСР у діяльність космічної галузі, вольові рішення кремлівських чиновників, які створювали нервову атмосферу у стосунках між провідними конструкторами та вченими: Сергієм Корольовим, Валентином Глушком, Михайлом Янгелем, Володимиром Челомеєм. У кожного своя доля, своє місце в історії освоєння Всесвіту. Талант Володимира Челомея випереджав свій час. Його проєкти (наприклад, експедиція на Марс) наближали людство до омріяної мети – виходу в позаземні галактики.

Докладніше
Поділитись:
24.01.2022
380
Історія валют

    Валюта – грошові знаки іноземних держав, а також кредитні та платіжні документи в іноземних грошових одиницях, що застосовуються в міжнародних розрахунках. Термін "валюта" використовується в таких значеннях: грошова одиниця певної країни; грошові знаки іноземних держав, а також кредитні і платіжні засоби, виражені в іноземних грошових одиницях; умовна міжнародна грошова розрахункова одиниця або платіжний засіб.

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється