Відділ документів із гуманітарних наук

Новини

29.12.2022
486
Творчий вечір Світлани Даниш "Україна моя веселкова!"

  29 грудня, напередодні Новорічних свят, у читальному залі Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбувся творчий вечір Світлани Даниш "Україно моя веселкова!".

Докладніше
Поділитись:
27.12.2022
340
Етер "Бібліотайм" │ Ольга Петренко – чернігівська поетеса, яка боронить і плекає українську мову

  Ольга Петренко народилась у Чернігові. Працює заступником директора з виховної роботи у Чернігівській загальноосвітній школі № 28, викладає українську мову та літературу.
  Знайомство з пані Ольгою як поетесою відбулося на фестивалі "Дотиком душі". Ольга Петренко – його неодноразова дипломантка. Цей поетичний фестиваль був започаткований і традиційно проводився у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка. Сподіваємося, що дуже скоро знову пофестивалимо! А заодно – і Перемогу відсвяткуємо.

Докладніше
Поділитись:
23.12.2022
370
Мудрість життя (до 85-річчя від дня народження В'ячеслава Чорновола). Відеопрезентація цитат, думок та висловів

  В'ячеслав Чорновіл – видатний політик, дисидент, борець за волю й незалежність України, який був 4 рази засуджений, пережив 83 допити за рік, відсидів 10 років у радянських таборах і тюрмах, оскільки не зраджував своїх політичних та громадянських ідей. 
  Пропонуємо вам добірку цитат, думок та висловів В'ячеслава Чорновола, багато з яких актуальні і нині. Деякі з них стали життєвим кредо для мільйонів українців.

Докладніше
Поділитись:
22.12.2022
306
В'ячеслав Чорновіл – символ незламного духу (до 85-річчя від дня народження)

  24 грудня виповнюється 85 років від дня народження В'ячеслава Чорновола (1937–1999) – українського політика, лідера Народного Руху України, журналіста, публіциста, літературознавця, політичного та державного діяча.
  Народився В'ячеслав Чорновіл 24 грудня 1937 року в селі Єрки Катеринопільського району тоді Київської області (сучасна Черкащина) в сім'ї сільських учителів Максима та Калини Чорноволів.

Докладніше
Поділитись:
19.12.2022
300
Етер "Бібліотайм" │ Історичні романи Оксани Зененко

  Оксана Зененко – херсонська письменниця, випускниця Херсонського державного технічного університету. У літературі дебютувала під псевдонімом Діана Ясна з романом "Дорога до щастя" та повістю "Мрії збуваються". 2019 року в газеті "Дебют" вийшов друком її роман "Чемпіонка". Восени того ж року Оксана Зененко стала співавтором збірки "Покрова через Збруч" від видавництва "КМ-Букс".

Докладніше
Поділитись:
17.12.2022
266
Презентація книги Надії Яременко "Сутінки людських душ. Gluhonimi. Історія життя"

  17 грудня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбулася презентація книги Надії Яременко "Сутінки людських душ. Gluhonimi. Історія життя".

Докладніше
Поділитись:
13.12.2022
420
Етер "Бібліотайм" │ Анна Дмитрук: "...Бо в кожному серці жага до свободи бринить!.."

  Анна Дмитрук народилась у стародавньому Чернігові, місті, краєвиди якого надихають на створення неповторних поетичних рядків. Неабияк допомагає письменниці у творчості знання філології, адже за фахом пані Анна – викладач англійської мови. Поетичні твори Анна Дмитрук пише з 2006 року, а прозу – з 2010-го. Її поезія оповита романтикою, філософією буття, передає реальні події сьогодення. Поетеса "малює" вірш, використовуючи різні літературні прийоми: метафори, епітети, порівняння, уособлення, алегорії. Часто вдається до описів природи, дає можливість читачам поміркувати над різноманітністю життя.

Докладніше
Поділитись:
05.12.2022
331
Етер "Бібліотайм" │ Лариса Батог: щирість поетичної душі

  Вітаю всіх шанувальників поезії! Сьогодні поетичний бібліопростір "А+" Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка презентує вірші Лариси Батог.
  Вона творить справжню поезію, тому що пише істинно за потребою душі. Жінка мешкає в Сосниці – старовинному містечку, чудові краєвиди якого свого часу зачарували її талановитого земляка Олександра Довженка. У своїх віршах поетеса емоційно передає любов до природи. Пані Ларису хвилює все, що відбувається в нашому складному житті. Авторка висвітлює його моральні та політичні аспекти. У кожному творі відчуваються відвертість і щирість душі.

Докладніше
Поділитись:
30.11.2022
315
Етер "Бібліотайм" │ Олена Коленченко – сонячна поетеса!

  Олена Коленченко народилась у мальовничому містечку Новгороді-Сіверському на Чернігівщині. Закінчила Ніжинський педагогічний інститут ім. Миколи Гоголя. За фахом – біолог, за покликанням – педагог і поетеса. Викладачка в Новгород-Сіверському медичному училищі. Вірші почала писати ще зі шкільних років. Поезії Олени Коленченко друкувалися в різних періодичних виданнях. Пані Олена – учасниця фестивалів "Українські передзвони", "Ірпінський Парнас", стартапу "Дотиком душі" Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка, лауреатка літературного конкурсу "Зачарована Десна" (2019). Брала участь у Міжнародному проєкті-конкурсі "Тарас Шевченко єднає народи" (2018), проєкті "Мандрівний поетичний бібліопростір "А+" Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка.

Докладніше
Поділитись:
29.11.2022
315
"Круглий стіл" "Домашнє насильство в умовах війни: як отримати захист"

  Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська інформаційна кампанія "16 днів проти насильства", яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Попри повномасштабну війну, розпочату РФ на території України 24 лютого 2022 року, проблема домашнього насильства не стає менш важливою. Війна, як і будь-яка екстремальна ситуація, лише загострює проблеми людей, які були й до цього. Зокрема, це стосується насильства в сім’ях. 
  29 листопада у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбулося засідання "круглого столу" на тему "Домашнє насильство в умовах війни: як отримати захист".

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється