Відділ документів із гуманітарних наук

Новини

20.04.2024
78
"Мова чудова": зустрічі тривають

  20 квітня у Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових традиційно відбулася цікава зустріч учасників розмовного клубу "Мова чудова".
  Присутні виконували різноманітні завдання, спрямовані на покращення володіння українською мовою та розвиток мовленнєвих навичок. Зокрема, учасники клубу активно добирали прикметники до слова "час", щоб розширити свій словниковий запас і вивчити нові варіанти вживання слів, а також навчалися правильно називати час і відмінювати числівники, що надалі сприятиме впевненому спілкуванню.

Докладніше
Поділитись:
17.04.2024
141
Творча зустріч з Миколою Тимошиком

  17 квітня у Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася захоплююча творча зустріч з відомим журналістом, письменником, доктором філології, професором Миколою Тимошиком. Учасники заходу мали можливість насолодитися презентацією його нового двотомника "Село" та книги "Материн заповіт…". Так, ми дізналися про історію створення цих видань, а також труднощі з пошуком архівних матеріалів.

Докладніше
Поділитись:
06.04.2024
110
Розмовний клуб "Мова чудова"

  Розмовний клуб "Мова чудова" – це не просто зустрічі для вивчення української мови, а справжнє дослідження світу слів та їх значень. На кожному занятті учасники випробовують себе в різних лінгвістичних вправах, які спрямовані на розвиток розмовних і писемних навичок.

Докладніше
Поділитись:
04.04.2024
114
Конституція Пилипа Орлика – перша конституція у світі

  Працівники відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових підготували особливу книжкову виставку, яка присвячена одному з найважливіших історичних документів – Конституції Пилипа Орлика. Цей документ, прийнятий 5 квітня 1710 року, став першою конституцією в історії людства, яка збереглася до наших днів і відіграє величезну роль у розвитку правової культури й демократії.
  Запрошуємо всіх шанувальників історії та права у захопливу подорож до минулого. Відвідувачі матимуть нагоду поглибити знання про цей важливий історичний документ, розглянути його текст, ознайомитися з контекстом його створення й наслідками для подальшого розвитку правової системи.

Докладніше
Поділитись:
23.03.2024
113
Розмовний клуб "Мова чудова"

  23 березня відбулася захоплива зустріч учасників розмовного клубу "Мова чудова", присвячена найвірнішим друзям людини – книгам. Присутні із задоволенням обговорювали улюблені твори, ділилися емоціями та враженнями.

Докладніше
Поділитись:
22.03.2024
158
Творчість об'єднає світ: зустріч творчої інтелігенції України та Бельгії

  У сучасному світі, де глобалізація сприяє швидкому обміну ідеями й культурними цінностями, зустрічі між творчими інтелігентами з різних країн стають надзвичайно важливими. Вони сприяють обміну думками, збагаченню культурного досвіду і розвитку взаєморозуміння. Одна з таких зустрічей (в онлайн-форматі) відбулася 22 березня. Захід "Творчість об'єднає світ" згуртував представників творчої інтелігенції з України та Бельгії. Авторка ідеї – завідувачка відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових Наталія Утиро. Щиро дякуємо за співпрацю бібліотеці міста Льєж (Бельгія)!

Докладніше
Поділитись:
21.03.2024
112
Науково-практична конференція "Педагогічні погляди Софії Русової та їх практичне втілення"

  У сучасному освітньому середовищі, де досліджується широкий спектр педагогічних концепцій та методик, роль видатних особистостей, які вплинули на розвиток педагогічної науки, надзвичайно важлива. Однією з таких визначних постатей у сфері педагогіки була Софія Русова. Її педагогічні погляди і внесок у розвиток освіти заслуговують на увагу та обговорення на наукових платформах.

Докладніше
Поділитись:
21.03.2024
53
Піклуємося про ментальне здоров'я | Рубрика "Ментальне здоров'я"

  Працівники відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових підготували віртуальну виставку "Піклуємося про ментальне здоров'я", адже переконані: турбота про ментальне здоров'я – важлива складова здорового та щасливого життя.

Докладніше
Поділитись:
16.03.2024
102
"Слова, що не вмирають…"

  Слова, що не вмирають…" – це книжкова виставка, створена в межах Всеукраїнської інформаційно-просвітницької тематичної акції "Національний тиждень читання. Тиждень поезії", яку проводить Державна установа "Український інститут книги". Виставка присвячена Всесвітньому дню поезії.

Докладніше
Поділитись:
08.03.2024
112
8 березня – Міжнародний день боротьби за права жінок

  Міжнародний день боротьби за права жінок відзначається щорічно 8 березня і присвячений досягненням у галузі рівноправ'я жінок та чоловіків, а також нагадує про те, що ще залишається багато роботи стосовно забезпечення повних прав жінок у всіх сферах життя.
  Є багато організацій та міжнародних установ, які активно працюють над боротьбою за права жінок та їх захистом. Ось кілька найвідоміших: Організація Об'єднаних Націй (ООН), Амністія Міжнародна, Human Rights Watch (HRW), Міжнародна Федерація Жіночих Організацій (IFWI), Plan International, Local Women's Rights Organizations (місцеві організації прав жінок).

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється