Відділ абонемента

Новини

02.04.2024
85
Квітень │ Рубрика "Календар знаменних і пам'ятних дат"

  На книжковій виставці "Календар знаменних і пам'ятних дат" представлені документи, присвячені окремим ювілейним датам, подіям, пам'ятним дням, які відзначаються у квітні в Україні й за кордоном. Усі ці книжки можна взяти у відділі абонемента Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових.

Докладніше
Поділитись:
01.04.2024
121
Історія від "Почитайка". До 1000-ліття Чернігівського князівства

  Цьогоріч ми відзначаємо тисячу років із часу постання Чернігівського князівства – одного з найбільших та найсильніших князівств Київської Русі, спадкоємницею якої є Україна. Наш Чернігів за значенням був другим містом після стольного Києва. Тисячу років тому чернігівським князем став син хрестителя Русі Володимира Святого Мстислав Хоробрий. Він і справді був відважним воїном, вправним полководцем. Вигравши битву біля міста Листвена, князь укладає мир зі своїм братом Ярославом Мудрим. "Розділили вони землю… по Дніпру… і почали жити мирно і в братолюбстві; затихли тоді міжусобні чвари та бунти, і була тиша велика в землі" нашій. На такі чудові рядки ми натрапляємо в давньому літописі – "Повісті минулих літ". 

Докладніше
Поділитись:
25.03.2024
90
Лікування українським романом | Рубрика "Ментальне здоров'я"

  У житті кожної людини трапляються ситуації, коли одне сказане слово може піднести до небес чи боляче вдарити об землю. Словами можна передати всю гаму почуттів та емоцій, які керують нами в різних ситуаціях, а написані на папері слова перетворюються на велике диво – книги. Згідно з дослідженнями, проведеними в Європі, приблизно 60% людей, які відчувають психологічні проблеми, починають захоплено читати книги, що веде до зниження рівня стресу й покращує стан без прийому антидепресантів. Психологи давно відзначили цю особливість, тому бібліотерапія, або лікування читанням, стає поширеною практикою позбавлення від неврозів і депресій.

Докладніше
Поділитись:
20.03.2024
67
Під сузір'ям поезії

  До Всеукраїнської інформаційно-просвітницької тематичної акції "Національний тиждень читання. Тиждень поезії", яку проводить Державна установа "Український інститут книги", долучається відділ абонемента Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових.
  Тема акції – "Дім". А дім – це й улюблені книжки. Тому до вашої уваги – книжкова виставка, приурочена до Всесвітнього дня поезії. Завдяки виданням, представленим тут, кожен охочий може поринути у неповторний світ поетичного слова.

Докладніше
Поділитись:
09.03.2024
123
Поет духовної свободи (до 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка)

  Тарас Шевченко – один із найвидатніших українських митців ХІХ століття. Письменник, поет, художник, публіцист і громадський діяч, він став справжнім символом українського відродження. Шевченко – одна з найвідоміших постатей в українській літературі та культурі, його публікації мають великий вплив на формування державної ідентичності й патріотизму. За своє коротке життя Тарас Григорович зробив неоціненний внесок у розвиток української культури, залишивши спадщину в літературі та художньому світі. Творчість Шевченка – це тисячі картин і творів, які знайдуть відклик у кожному серці. Творчість Великого Кобзаря перекладено ста мовами всього світу, включаючи японську, арабську та корейську. Нині Тарас Шевченко – одне з найголовніших надбань українського народу.

Докладніше
Поділитись:
28.02.2024
122
Спільний візит до геріатричного пансіонату

  28 лютого бібліотекарки відділу абонемента і філії "Медична бібліотека" Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відвідали мешканців обласного геріатричного пансіонату, з якими працівниць бібліотеки довгий час пов'язують тісні дружні стосунки.
  Бібліотекарки ознайомили підопічних та працівників закладу з новими надходженнями. Потім усі охочі обмінювали книжки й ділилися враженнями про прочитане.

Докладніше
Поділитись:
21.02.2024
118
У ріднім слові цілий світ (до Міжнародного дня рідної мови)

  21 лютого в усьому світі відзначається Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковане в листопаді 1999 року на 30-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в Парижі. Його мета – зберегти мовне й культурне різноманіття, що сприяє взаєморозумінню, толерантності, міжлюдському спілкуванню, дає можливість не втратити тисячолітню історію і культуру людства. Цю дату вибрали на згадку про трагічні події, що сталися в Бангладеш 21 лютого 1952 року. Тоді від куль поліцейських загинули студенти, які вийшли на демонстрацію для захисту своєї рідної мови бенгалі, вимагаючи визнати її однією з державних мов країни.

Докладніше
Поділитись:
15.02.2024
149
Нові надходження у відділі абонемента

  Запорукою відмінного проведення затишних домашніх вечорів стануть цікаві книги, які покращать настрій, знімуть стрес і відвернуть від тяжких дум про побут, роботу та інші проблеми. Деякі з цих книжок змусять вас сміятися, а деякі викличуть сльози, але допоможуть розібратися в собі.
  Книжкові новинки вже знайшли свої місця на поличках відділу абонемента Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових і з нетерпінням чекають на зустріч зі своїми читачами.

Докладніше
Поділитись:
08.02.2024
155
Ментальне здоров'я: як подбати про себе? | Рубрика "Ментальне здоров'я"

  Що таке ментальне здоров'я? Це стан щастя й добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати і робити внесок у суспільне життя. Це стан психічного спокою та рівноваги.
  Поняття "ментальне здоров'я" включає в себе такі елементи, як емоційна стійкість, самоприйняття, здатність розвивати себе і взаємодіяти з іншими. Ментальне здоров'я об'єднує здоровий дух та психіку людини з соціальним складником. Воно важливе для втілення бажань, реалізації цілей, доброго фізичного самопочуття. А з іншого боку – психічне здоров'я кожного індивіда важливе для всього суспільства.

Докладніше
Поділитись:
31.01.2024
127
Нові надходження: одвічна чарівливість детективу

  Читання – це завжди цікаве й захопливе заняття. Читати книжки, які щойно надійшли до бібліотеки, вдвічі приємніше. Кожен читач, незалежно від віку та своїх уподобань, знайде для себе видання до смаку. Адже кожна нова книга – це завжди подія і нове знайомство.
  Вас запрошує в гості відділ абонемента Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових. Завітайте до нас, щоб першими продегустувати книжкові новинки! Сьогодні на дегустації український детектив від молодих авторів. На вас чекає захопливий, таємничий, небезпечний світ детективу.

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється