Відділ абонемента

Новини

24.12.2021
419
Неперевершений геній детективу (до 115-ї річниці від дня народження Джеймса Хедлі Чейза)

  Джеймс Хедлі Чейз (справжнє ім'я – Рене Брабазон Реймонд) відомий у всьому світі як видатний майстер детективу, чиї твори стали не лише класикою британської літератури а й визнаними світовими шедеврами. Вони мають стрімкий та динамічний сюжет, який змушує не відриватися від книги, аж поки не буде перегорнена остання сторінка. Загалом було написано 93 детективні романи. Можливо, в наші часи перенасичення жанром детективу окремі твори письменника можуть здатися трохи наївними, але вони продовжують захоплювати, адже читач насолоджується золотою класикою детективного жанру, в якій є і бурхливий темперамент, і протиборство, і нещадна помста, а гарячі запальні перестрілки змінюються не менш гарячою і запальною пристрастю.

Докладніше
Поділитись:
21.12.2021
682
Марко Вовчок – перша емансипантка української літератури

  Марія Вілінська, Марія Маркович, Марко Вовчок, Марія Лобач-Жученко. Скільки образів, таких суперечливих, – в одній жінці, яка справляла незабутнє враження! У ній сходилися лід і полум'я, щирість і кокетування, пристрасть і вміння безжалісно відмовляти. Такі жінки рідко бувають щасливими – сама їхня природа повстає проти спокійного затишку, бо їхня стихія – океан, штормовий і безмежний….
  Марко Вовчок – українська письменниця, видавниця, майстриня психологічного оповідання, казкарка, перекладачка й мандрівниця. Її твори мали антикріпацьке спрямування, вона описувала поневолений стан жіноцтва часів панщини, історичне минуле України.
   Бажаєте розгадати загадки творчості і долі фатальної жінки з чоловічим псевдонімом? Ласкаво просимо до відділу абонемента Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка.

Докладніше
Поділитись:
17.12.2021
628
Микола Куліш. Трагедія долі митця

  Микола Куліш народився в сім'ї наймитів, тому з п'яти років теж наймитував. Коли померла мати, батько одружився вдруге і почав пиячити. У цей час учитель церковнопарафіяльної школи Володимир Пилипович Губенко, помітивши неабиякі здібності Миколи, вирішив зібрати гроші для його подальшого навчання. 100 зібраних карбованців дозволили хлопцеві продовжити навчання в Олешківському училищі Під час навчання в Олешкові Микола Куліш мешкав у свого приятеля по училищу Антона Алейникова, який так згадував той час: "Куліша привела до хати наша мати. Вона казала, що цього хлопчика помітила на Базарному майдані в передвечір'я і, довідавшись із розпитувань, що йому ніде зупинитися, привела до себе додому… Ми всією родиною, 9 душ, жили в одній великій кімнаті, спали на полу, а Кулішеві виділили житлову площу на печі й запнули фіранкою".

Докладніше
Поділитись:
16.12.2021
444
З Новим 2022 роком!

  Вітаємо користувачів відділу абонемента з прийдешніми Новорічними святами!
  Нехай 2022 рік буде для вас таким же яскравим, як спалахи новорічних феєрверків, таким же гарним, як прикрашена новорічна ялинка, таким же веселим, як сам Новий рік! Нехай настрій буде на висоті, душа співає від радості, а серце завжди гріє любов!
  Сподіваємося, що ці книги допоможуть із задоволенням провести вільний час у Новорічні та Різдвяні свята.

Докладніше
Поділитись:
13.12.2021
397
Микола Хвильовий. Останній романтик

  Він називав себе романтиком і мріяв прожити до 150 років. Він любив полювати, проте не залишив шансу спецорганам уполювати себе. Для нього цифра 13 була фатальною: народився 13 грудня 1893 року й запланував останню главу свого життєвого роману на 13 травня 1933 року.
  Микола Хвильовий, справжнє прізвище якого – Фітільов, народився в селищі Тростянець на території сучасної Сумської області в сім'ї вчителів. Своїм літературним учителем він називав Михайла Коцюбинського. Перші поетичні збірки Миколи Хвильового, які були позначені впливами неоромантизму та імпресіонізму, отримали доволі високу оцінку тогочасних літературознавців, але якнайповніше свій талант він розкрив у жанрі новели. Микола Хвильовий писав у стилі імпресіонізму. А за світовідчуттям був романтиком.
  Пропонуємо завітати до відділу абонемента Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка. Тут є і твори Миколи Хвильового, і література, де розповідається про нього самого.

Докладніше
Поділитись:
06.12.2021
388
Шедеври українського символізму Миколи Вороного

  Видатний письменник-новатор Микола Вороний у своїх поглядах неоднозначний. Талановитий, неординарний майстер слова, він приніс в українську літературу чудові поетичні шедеври. Микола Вороний був і критиком, і перекладачем, і мистецтвознавцем. Саме він – один із перших представників літературного напряму символізму, бо його поезія – це надзвичайна музикальність, нові образи, нові мотиви. Вершина творчості Миколи Вороного – поема "Євшан-зілля", в якій письменник уславлює дух непокори та свободи.
  Ознайомитися з творами Миколи Вороного та дізнатися більше про його життєвий і творчий шлях можна у відділі абонемента Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка.

Докладніше
Поділитись:
03.12.2021
432
Філософ з міцною душею і мирним серцем

  Григорій Сковорода народився в 1722 році на Полтавщині в сім'ї козака. Григорій Савич не мав вищої освіти, але сам досконало оволодів багатьма мовами. До того ж він мав іще й музичний талант – прекрасно грав на флейті, органі, сопілці, скрипці, гуслях, лірі й бандурі.
  Загалом Григорій Сковорода написав 17 філософських творів та здійснив сім перекладів. Найвідоміші його твори – "Сад божественних пісень", "Жінка Лотова", "Байки Харківські".
  Більше дізнатися про життя мандрівного філософа, поета, просвітителя-гуманіста Григорія Сковороди можна у відділі абонемента Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка.

Докладніше
Поділитись:
29.11.2021
536
Григорій Квітка-Основ'яненко – "батько" української прози

  Григорія Квітку-Основ'яненка (справжнє ім'я – Григорій Квітка) називають засновником прози в новій українській літературі й батьком жанру соціально-побутової комедії. Псевдонім письменник узяв від назви слободи Основи, де він народився 29 листопада 1778 року в заможній дворянській родині. 
  Найкращі твори Григорія Квітки одними з перших представляли українську літературу європейським читачам. У 1954 році у Парижі було опубліковано французькою мовою "Сердешну Оксану". Твори Квітки-Основ'яненка перекладено польською, болгарською, чеською та іншими мовами. Твори письменника настільки проникнуті гуманізмом та співчуттям до людей, що навіть Іван Франко назвав Квітку-Основ'яненка одним із перших письменників, що став автором "человеческой повести". Також  Григорія Квітку-Основ'яненка шанобливо називають "батьком української прози".
  До вашої уваги – добірка творів письменника й видань, які розповідають про його життєвий і творчий шлях. Усі ці книги є у відділі абонемента Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка.

Докладніше
Поділитись:
26.11.2021
540
Ольга Кобилянська – окраса жіночої літературної когорти України

  Згадаймо шанобливим словом українську письменницю-модерністку, ранню учасницю жіночого руху на Буковині Ольгу Кобилянську. Вона – майстриня драматичної повісті й оповідань про утиски українського жіноцтва, кризове становище села. У своїх творах письменниця порушувала питання етики та моральної досконалості людини в умовах насильства й соціальної несправедливості.
  Народилася Ольга Юліанівна 27 листопада 1863 року в містечку Гура-Гумора (Південна Буковина) у шляхетній багатодітній сім'ї четвертою з семи дітей. Уся родина Кобилянських не володіла українською мовою. З дитинства Ольга досконало знала польську та німецьку мови, якими розмовляли в її сім'ї. Та, як і мати, згодом вивчила українську.
  До вашої уваги – добірка творів Ольги Кобилянської та видань, які розповідають про її життєвий і творчий шлях. Усі ці книги є у відділі абонемента Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка.
  

Докладніше
Поділитись:
25.11.2021
361
Талановитий дивак Іван Нечуй-Левицький

  Іван Нечуй-Левицький належить до числа письменників, чия творчість упродовж п'ятдесяти років "працювала" на звільнення народу з-під духовного та національного ярма. Літературну діяльність він почав у 30 років, коли події минулого й сучасного міг оцінювати усвідомлено і твердо, коли думки про народ, драматизм його долі цілком полонили чуйне серце Івана Семеновича.
  Упродовж 1899–1914 років письменник надрукував восьмитомне видання своїх творів. Також він разом з Іваном Пулюєм завершив задуманий Тарасом Шевченком і здійснюваний Пантелеймоном Кулішем перший переклад Святого письма українською мовою. 
  Крім повістей та романів у творчій спадщині письменника є драматичні твори (комедія "На Кожум'яках", історична драма "Маруся Богуславка") та літературно-критичні статті.
  Варто лише завітати до відділу абонемента Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка – і ви поринете у світ чудової української класики, познайомитеся ближче з талановитим диваком Іваном Нечуєм-Левицьким.

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється