Центр правової інформації

Новини

09.12.2021
408
Право: знати, служити, захищати

  10 грудня світова спільнота відзначає Міжнародний день прав людини (Human Rights Day). Саме цього дня в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини.
  Указом Президента України від 08.12.2008 року № 1149 започатковано Всеукраїнський тиждень права (щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини).
  У відділі документів із гуманітарних наук Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка можна ознайомитися з матеріалами з різних галузей права, починаючи з історичних витоків і закінчуючи нинішнім станом прав людини та громадянина в суспільстві; нормативно-правовими актами, монографіями, матеріалами спеціальних доповідей, науково-практичних конференцій, збірниками документів, навчальними посібниками, які присвячені розгляду теоретичних та прикладних проблем, захисту прав і свобод людини, міжнародно-правовим нормам стосовно прав людини тощо.

Докладніше
Поділитись:
09.12.2021
335
9 грудня в Центрі правової інформації працювала точка доступу до правової допомоги

   9 грудня в Центрі правової інформації Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка за участі спеціаліста Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги працювала точка доступу до правової допомоги. Надавалися юридичні консультації з питань трудового та цивільного законодавства.
  Окрім того присутніх та працівників закладу було поінформовано про порядок і підстави надання безоплатної правової допомоги, коло суб'єктів надання безоплатної вторинної правової допомоги, підстави припинення та відмови у наданні безоплатної вторинної правової допомоги.
  Охочі одержали інформаційні матеріали системи безоплатної правової допомоги.

Докладніше
Поділитись:
01.12.2021
401
Протидія насильству: шляхи попередження і подолання на місцевому рівні

  1 грудня на запрошення модераторки заходу – депутатки Чернігівської міської ради, голови депутатської комісії з питань регламенту, законності, прав і свобод громадян та запобігання корупції, голови міжфракційного об'єднання "За рівні права та можливості", викладачки Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка Наталії Хольченкової – працівниці відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Юлія Чирка та Надія Заваліна відвідали "круглий стіл" "Протидія насильству: шляхи попередження і подолання на місцевому рівні", який відбувся у Чернігівській міській раді. Захід проводився в межах Всеукраїнської кампанії "16 днів проти насильства".

Докладніше
Поділитись:
18.11.2021
379
Бібліографічний огляд літератури "Права жінок та гендерна рівність"

  18 листопада у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка на платформі ZOOM відбувся "круглий стіл" з теми "Протидія насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьба із цими явищами". Захід приурочено до Всеукраїнської інформаційної кампанії "16 днів проти насильства" та 10-річчя прийняття Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами.
   Участь у "круглому столі" взяла провідний бібліотекар Центру правової інформації Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Юлія Чирка, яка провела бібліографічний огляд літератури "Права жінок та гендерна рівність".

Докладніше
Поділитись:
08.10.2021
462
Почесна професія – юрист

"Потрібно одягатися просто і пристойно.
У костюмі не повинно бути нічого химерного та крикливого
(різкі кольори, незвичайний фасон).
Брудний, неохайний костюм справляє неприємне враження.
Це важливо пам'ятати, оскільки психологічний вплив на тих, що зібралися,
починається до мови, з моменту появи перед публікою".

  А. Ф. Коні

  8 жовтня щорічно відзначається День юриста. Його святкують судді, прокурори, адвокати, слідчі, нотаріуси та інші спеціалісти в галузі правознавства. Свято встановлене Указом Президента України № 1022/97 від 16 вересня 1997 року на підтримку ініціативи Міністерства юстиції України, Спілки юристів України та Спілки адвокатів України. До речі, дату відзначення Дня юриста України обрано зовсім не випадково. Вважається, що саме 8 жовтня 1016 року Ярослав Мудрий видав звід законів "Руська правда", який згодом став правовою основою для розвитку централізованої держави Київська Русь.
  Професія юриста зародилася ще у Стародавньому Римі. Першими юристами були понтифіки – жерці, які керували справами релігії і проводили суди.
  З нагоди свята в Центрі правової інформації Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка оформлена книжкова виставка-дрес-код "Почесна професія – юрист".

Докладніше
Поділитись:
01.10.2021
370
Календар правових дат. Жовтень

  Наче непомітно, але впевнено увійшла у свої права осінь. Пора витягати зі схованок рукавиці.
  Українська назва другого осіннього місяця не потребує пояснень. Саме на жовтень припадає час жовтіння листя.
  У жовтні на українців чекають довгі вихідні, приурочені до святкування Дня захисників і захисниць України, який відзначається щорічно 14 жовтня, в один день із Покровою Пресвятої Богородиці, Днем українського козацтва та Днем створення УПА. Відпочиватимемо чотири дні поспіль (з 14 до 17 жовтня), але один день доведеться відпрацювати в суботу 23 жовтня.
  В останню неділю жовтня відбувається перехід на зимовий час. Цьогоріч 31 жовтня о 4-й годині ранку годинники переводимо на годину назад.
  На цей місяць припадає чимало важливих професійних, державних, міжнародних свят, неофіційних значущих дат, серед яких – Міжнародний день музики, Всесвітній день усмішки, Міжнародний день лікаря, День працівників освіти, День художника, День визволення України від фашистських загарбників, Міжнародний день архітектора, Всесвітній тиждень космосу, Всесвітній день учителів, Міжнародний день Чорного моря тощо. Також є дати, пов'язані з процесом державотворення та правами громадянина.
  Дати, наведені в календарі, – це знаменні дати, офіційно проголошені ООН, а також дні, що визнані неурядовими організаціями. До кожної з дат подано коротку інформацію про подію.

Докладніше
Поділитись:
23.09.2021
369
23 вересня в Центрі правової інформації працювала точка доступу до правової допомоги

  23 вересня в Центрі правової інформації Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка за участі спеціалістів Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги працювала точка доступу до правової допомоги. Надавалися юридичні консультації з питань пенсійного законодавства.
  Також присутніх було проінформовано про види правових послуг, надання безоплатної первинної правової допомоги, порядок та підстави надання, припинення і відмови у наданні безоплатної вторинної правової допомоги, коло суб'єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу.

Докладніше
Поділитись:
09.09.2021
366
9 вересня в Центрі правової інформації працювала точка доступу до правової допомоги

  9 вересня в Центрі правової інформації Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка за участі спеціаліста Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги спільно з представником юридичної клініки "Adiutorium" та волонтера у сфері надання безоплатної правової допомоги працювала точка доступу до правової допомоги. Надавалися юридичні консультації з питань договору оренди житлового приміщення й роботи за сумісництвом.
  Також присутніх було проінформовано про порядок та підстави надання безоплатної правової допомоги, способи захисту прав людини, запобігання і протидію домашньому насильству.
  Охочі одержали інформаційні матеріали системи безоплатної правової допомоги.

 

Докладніше
Поділитись:
01.09.2021
390
Календар правових дат. Вересень

  З приходом вересня відчувається подих осені. Прохолодні ранки й вечори, уже далеко не літні дощі… Все це навіває легкий сум. Здається, тепло повернеться не скоро… Проте це не зовсім так. Адже зазвичай вересень дарує нам декілька днів, коли погода знову стає теплою і ясною, з лагідним сонечком та сріблястим ажурним павутинням. Благословенне бабине літечко… Отже – чекаймо і насолоджуймося!
  Назву першого гінця осені пов'язували з вересом, адже він буйно цвіте о цій порі. Також достигають яскраві грона горобини й калини. Недаремно в народі кажуть: "У вересні і горобець – багатій".
  На початку осені нема офіційних державних свят, завдяки яким українці мають додаткові вихідні. Але все ж на нас чекає багато цікавих свят, серед яких – День знань, День підприємця, Міжнародний день солідарності журналістів, Міжнародний день краси, День туризму, Всеукраїнський день бібліотек тощо. Також є дати, пов'язані з процесом державотворення та правами громадянина.
  Дати, наведені в календарі, – це знаменні дати, офіційно проголошені ООН, а також дні, що визнані неурядовими організаціями. До кожної з дат подано коротку інформацію про подію.

Докладніше
Поділитись:
26.08.2021
367
Видатний юрист-компаративіст (до 170-річчя від дня народження Максима Максимовича Ковалевського)

    Максим Максимович Ковалевський (27.08.1851 – 22.03.1916) – видатний український та російський юрист-компаративіст, історик права, соціолог, етнограф, економіст, державний та громадський діяч.
  Народився в сім'ї відставного офіцера. 1872 року закінчив юридичний факультет Харківського університету. У 1872–1876 рр. навчався в університетах Берліна, Парижа та Лондона. З 1877 року викладав у Московському університеті, в 1878 році зайняв там кафедру державного права європейських держав. У 1880-му захистив докторську дисертацію "Общественный строй в Англии в конце средних веков" і здобув звання ординарного професора. Читав курси з порівняльного законодавства зарубіжних країн, порівняльної історії права, історії політичних установ, порівняльної історії сім'ї, власності, історії давнього кримінального права та процесу, історії суспільних станів у Росії й на Заході.

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється