Відділ мистецтв

Новини

15.12.2021
393
Мистецтво молодих

  15 грудня у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка в межах відкриття звітної виставки картин – 2021 ЧНАОХ "Деснянська палітра" відбулася презентація творчого проєкту "Мистецтво молодих" факультету дошкільної, початкової освіти і мистецтв Національного університету "Чернігівський колегіум", присвяченого 60-річчю присвоєння університету імені Тараса Григоровича Шевченка (1961 р.). 

Докладніше
Поділитись:
15.12.2021
659
Звітна виставка картин Чернігівського народного творчого об'єднання художників-аматорів "Деснянська палітра"

  15 грудня у Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбулося відкриття Звітної виставки картин Чернігівського народного аматорського об'єднання художників "Деснянська палітра".

Докладніше
Поділитись:
14.12.2021
411
Ой хто, хто Миколая любить?

  Напередодні Дня святого Миколая  та приєднуючись до першого Національного тижня читання (13–19.12.2021 р.), відділ мистецтв започаткував творчий проєкт у партнерстві з чернігівськими акторами "Коли книга оживає. Читають актори".
  Першовідкривачем став Євгеній Сидоренко – відомий актор та режисер Чернігівського обласного молодіжного театру, давній друг і постійний читач Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка.

Докладніше
Поділитись:
08.12.2021
410
Book review. Богдан Ступка

  Богдан Ступка беззаперечно є легендою українського театру та кіно. Його багатогранність і глибоке розуміння своїх героїв виходить далеко за межі сприйняття акторської майстерності суто як одного зі складників професії та знаходить відображення в таких загадкових термінах, як талант і покликання.
  Цьогоріч Україна святкує 80-річчя від дня народження свого талановитого сина, і, долучаючись до марафону овацій Майстрові, ми підготували невеликий огляд літератури про Героя України, кавалера орденів Ярослава Мудрого (V ст.) та "За заслуги" (ІІ ст.), народного артиста України Богдана Ступку (27.08.1941 – 22.07.2012).

 

Докладніше
Поділитись:
30.11.2021
445
Пісенний сад Назарія Яремчука

  Він був українським поп-айдолом* 80-х та 90-х, його голос підкорював слухачів з перших митей, пісні, які він співав, і досі живі у пам'яті й на вустах народу, а дорогу в останню путь йому встелили квітами тисячі шанувальників.
  Сьогодні, 30 листопада, до 70-річчя від дня народження, згадуємо голос душі української пісні – народного артиста України Назарія Яремчука.

Докладніше
Поділитись:
22.11.2021
438
Book review. Жінки у дизайні

   Погляньмо правді в очі: для нашого вуха поєднання "жінка" і "дизайн" звичне в контексті одягу, прикрас, декору, рідше – інтер'єру та архітектури. Але це зовсім не означає, що жіночого дотику не було в інших сферах.
  Книга "Жінки у дизайні. Новаторки в архітектурі, промисловому, графічному та цифровому дизайні від початку ХХ століття й до наших днів" історикині дизайну Ліббі Селлерс розповідає про двадцять одну постать серед найвпливовіших дизайнерок ХХ століття, демонструючи їхні найкращі роботи та вшановуючи їхній видатний і, на жаль, часто недооцінений доробок.

Докладніше
Поділитись:
12.11.2021
463
Видатні чернігівці. Творчий портрет Володимира Ємця

  Кожен край пишається своїми видатними земляками, пам’ятає, вшановує та звеличує їх. Це природно і це потрібно – не лише для майбутніх поколінь, а й для сучасників, бо часом трапляється і не знати, який талант живе поруч. Але як же добре, коли ця любов та повага взаємні, коли видатна особистість пам’ятає своє коріння й не цурається його, оспівуючи Батьківщи́ну і бáтьківщину у творчості.
  Саме таким і був наш наступний герой циклу "Видатні чернігівці". Після невеликої перерви відділ мистецтв Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка поновлює започатковані минулого року розповіді про митців нашого краю та пропонує до вашої уваги сьому історію циклу – "Творчий портрет Володимира Ємця".

 

Докладніше
Поділитись:
04.11.2021
605
Book review. Ван Гог. Жага до життя

  У 2020 році, завдяки видавництву "Наш формат", українські читачі нарешті отримали змогу прочитати знану в мистецьких колах книгу "Ван Гог. Жага до життя" ("Lust for life") не менш знаного американського письменника, драматурга і сценариста Ірвінга Стоуна.
  Автор майстерно поєднав документальні факти, спогади сучасників та думки самого Ван Гога, описані в листуванні з братом Тео, з художньою вигадкою, інтерпретацією, аби пройти крок за кроком стежиною життя темпераментного генія, який не зміг втиснутися в рамки тогочасного мистецтва і набув величезної слави й популярності лише після смерті.
  Книга переносить безпосередньо в життя Вінсента Ван Гога, розкриває характер його особистості, змушує переживати разом з ним усі тарапати і злети, страждання і любов митця. Розповідь покаже зсередини спальню в Арлі, допоможе відчути легкий вітерець на пшеничному полі, дозволить доторкнутися до чарів зоряної ночі.

Докладніше
Поділитись:
24.10.2021
388
Осінній "Позитив"

  Нещодавно відбулося чергове засідання Центру творчого спілкування "Позитив", який діє при відділі мистецтв Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка під назвою "То красуня осінь золотава".

Докладніше
Поділитись:
12.10.2021
473
"Квітковий настрій" Наталії Донець

  Чи погоджуєтеся ви із твердженням, що здатність та бажання піклуватися про квіти – це особливий настрій і стан душі? А коли старання не приносять бажаного результату, що ви зробите? Розізлитеся, покинете? Чи попри все продовжите рухатися до своєї мети?
  Як продовження циклу експозицій у форматі "Виставка в шафі" 12 жовтня у відділі мистецтв Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка відкрилася виставка творчих робіт "Квітковий настрій: прикраси для волосся" ніжинської майстрині Наталії Донець.

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється