Відділ мистецтв

Новини

20.12.2023
259
Позитивні кольори від "Деснянської палітри"

  "Деснянська палітра" знову звітує! 20 грудня в читальній залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відкрилася звітна виставка картин – 2023 Чернігівського народного аматорського об'єднання художників "Деснянська палітра".

Докладніше
Поділитись:
19.12.2023
134
Благодійна Різдвяна Майстерня

  Бібліотека допомагає, і не лише "словом", а й ділом!
  Напередодні Різдва в Мистецькій вітальні Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відкрилася Благодійна Різдвяна Майстерня. Там чарівні і працьовиті бібліоельфи виготовили протягом майстер-класу більше 20 різдвяних ангеликів та патріотичних котиків. Усі вироби узяла під своє крило волонтерка Інна Різуха з Єдиного Волонтерського Центру (Чернігів), аби потім вони конвертувалися у допомогу Збройним силам України.

Докладніше
Поділитись:
07.12.2023
173
#бути_своїми означає вивчати й підтримувати традиції свого народу

  До Національного тижня читання – 2023 працівники відділу мистецтв Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових підготували віртуальну книжково-ілюстративну виставку "Зимові свята в Україні: традиції і сучасність", де представлені цікаві книги, статті з мистецьких часописів та нотні збірники. Видання ознайомлюють із історією і традиціями зимових свят, різдвяно-новорічною обрядовістю різних регіонів України та Чернігівщини.
  Тема цьогорічного тижня читання – #бути_своїми. Але що воно таке і з чим його їдять? Один із напрямів – це знати СВОЇХ. Вивчати, пишатися, популяризувати. Адже українці – щира, талановита, весела та креативна нація, яка однозначно варта уваги. А також #бути_своїми – це знати, вивчати, підтримувати й осучаснювати традиції свого народу. Тож веселих свят і приємного читання!

Докладніше
Поділитись:
01.12.2023
201
Народжені війною: фотовиставка як знак пошани

  На початку грудня у Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових була презентована фотовиставка "Народжені війною", приурочена до Дня Збройних сил України.
  Ініціатор та автор експозиції – відомий чернігівський фотохудожник і фотожурналіст, член Національної спілки фотохудожників України Віктор Кошмал.

Докладніше
Поділитись:
25.11.2023
183
Осіння поезія "Позитиву"

  "Уже зима малює снігом акварелі…" Але в останні дні осені, 25 листопада, Центр творчого спілкування "Позитив" зібрався у гостинній Мистецькій вітальні Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових на свою чергову, вже 12-ту, зустріч.
  Чернігівська художниця і поетеса Тетяна Тимошенко потішила учасників клубу своїми картинами та новою поезією, а майстриня декоративно-прикладного мистецтва Лариса Ганненко розповіла про власні роботи стрічками й мотанки-обереги.

Докладніше
Поділитись:
19.11.2023
325
"Точка зору" Олега Маловіцького: фотовиставка київського фотохудожника

  19 листопада в читальній залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулося відкриття фотовиставки "Точка зору" Олега Маловіцького.
  Олег Маловіцький – відомий український кінооператор, член Гільдії кінооператорів України, Національної спілки кінематографістів та Національної спілки фотохудожників України, учасник київського фотоклубу "9х12". Народився у Києві. Навчався в Національному університеті театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого.

Докладніше
Поділитись:
13.11.2023
258
Краса України очима художниці Олени Мамець

  Нещодавно в читальній залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових була презентована виставка картин "Краса навколо нас" чернігівської художниці, членкині Чернігівського народного аматорського об'єднання художників "Деснянська палітра" Олени Мамець.
  Презентовані на виставці 39 картин – це мальовнича ода Природі і красі України та рідної Чернігівщини з її різнобарв'ям краєвидів і характерів. Усі твори виконані у техніці олійного живопису, але одна з останніх робіт – підтвердження вдалої спроби художниці відшукати свою творчу стежину ще й у техніці пастелі.

Докладніше
Поділитись:
07.11.2023
381
Натхнення Тетяни Яворської : виставка світлин та мотанок

  На початку жовтня в Мистецькій вітальні Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових була презентована виставка світлин та мотанок "Моє натхнення" чернігівської фотографині Тетяни Яворської.
  На виставці представлено 22 світлини – пейзажі та натюрморти, що ілюструють красу й неповторність рідної Чернігівщини. Кожна світлина має своєрідне продовження – створену авторкою ляльку-мотанку – як відлуння її кольорів і настрою, уособлення самої душі фотографії.

Докладніше
Поділитись:
02.11.2023
252
Подарунки для Бібліотеки: книги культурно-мистецького спрямування

  Отримувати подарунки завжди приємно. Особливо якщо це книги. І цього року Чернігівську ОУНБ тішать не лише сучасними українськомовними книгами, закупленими за бюджетні кошти в межах реалізації Програми сприяння функціонуванню української мови як державної в Чернігівській області на 2023–2028 роки.
  Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України передав до фонду Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових безкоштовний комплект книг культурно-мистецького спрямування.

Докладніше
Поділитись:
17.10.2023
317
Доторкнутися до мистецтва: екскурсія

  17 жовтня Чернігівську ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відвідали студенти І курсу спеціальності "Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація" НУЧК ім. Т. Г. Шевченка разом із викладачем – доцентом кафедри, кандидатом педагогічних наук Євгеном Силком.
  У межах мистецької екскурсії студенти завітали на виставку картин Олени Мамець (ЧНАОХ "Деснянська палітра") "Краса навколо нас", яка була нещодавно презентована у читальній залі бібліотеці.

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється