Відділ краєзнавства

Новини

28.12.2023
173
Презентація книги поезій "На рушниках натомлених вітрів" Миколи Будлянського

  28 грудня у Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулося останнє в цьому році засідання клубу "Краєзнавець".
  У читальному залі бібліотеки зібралися друзі, шанувальники та поціновувачі творчості українського письменника, журналіста, краєзнавця Миколи Будлянського аби привітати його з недавнім 70-річчям та виходом у світ чергової книги поезій з ліричною назвою "На рушниках натомлених вітрів".

Докладніше
Поділитись:
25.12.2023
164
З піснею у парі все життя │ Рубрика "Цей день в історії"

  Григорій Верьовка народився 26 грудня 1895 року в містечку Березне на Менщині (нині селище Березна Чернігівського району) в сім'ї селянина-ремісника.
  Сім'я Гурія Верьовки налічувала 12 осіб і жила бідно. Маленький Гриць був шостою дитиною. Щоб прогодувати сім'ю, батько був змушений увесь час шукати заробітки. Але попри скруту він дуже любив мистецтво, сам добре співав, грав на скрипці, а також був регентом церковного хору.

Докладніше
Поділитись:
20.12.2023
185
Микола Адаменко – письменник і політв'язень, учитель та краєзнавець │ Рубрика "Цей день в історії"

  Микола Адаменко народився 20 грудня 1931 року в селі Загребелля Сосницького (віднедавна Корюківського) району в селянській сім'ї. Його батько тривалий час працював головою правління місцевого колгоспу, а перед самою війною очолив сільську раду.
  1942 року в період нацистської окупації батько Миколи Адаменка був захоплений та розстріляний гестапівцями. Так, майбутній поет змалечку скуштував смак трудового поту і терпкого сирітського хліба, оскільки мати Наталія Михайлівна, від зорі до зорі надриваючись на колгоспній панщині, не могла самотужки прогодувати Миколу із сестрою Лідою.

Докладніше
Поділитись:
15.12.2023
144
Другі Чернігівські краєзнавчі читання

  15 грудня у Навчально-науковому інституті історії та соціогуманітарних дисциплін імені О. М. Лазаревського Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка відбулися Другі Чернігівські краєзнавчі читання, присвячені 150-річчю від дня народження літератора, бібліографа, адвоката за освітою, громадського діяча, уродженця Чернігова Михайла Могилянського.

Докладніше
Поділитись:
14.12.2023
205
Автор спогадів про Чернігів "Дней минувших были и анекдоты" │ Рубрика "Цей день в історії"

  Кандидат історичних наук, викладач німецької мови та латини, краєзнавець В'ячеслав Пухтинський народився 14 грудня 1888 року в Чернігові у сім'ї відомого педагога Костянтина Пухтинського, який після закінчення Глухівського учительського інституту викладав у навчальних закладах міста, а в 1897 році заснував приватну Торговельну школу.

Докладніше
Поділитись:
07.12.2023
339
Щорічник "Знаменні і пам'ятні дати Чернігівської області на 2024 рік" чекає на читача

  Краєзнавчий щорічник "Знаменні і пам'ятні дати Чернігівської області на 2024 рік", який підготували працівники Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових, побачив світ і чекає на зацікавленого читача.
  Мета посібника – популяризація інформації з актуальних питань життя області й відомостей про минулі покоління знаних земляків і відомих сучасників, забезпечення формування історичної пам'яті та допомога у патріотичному вихованні молоді.

Докладніше
Поділитись:
04.12.2023
175
"Доба його спалила й пропекла"

  У відділі краєзнавства Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових запрацювала книжково-інформаційна виставка ""Доба його спалила й пропекла": 150 років від дня народження Михайла Могилянського". В експозиції представлені твори митця, листування з відомими діячами того часу, окремі нариси та статті з періодики про його життя і творчість тощо.

Докладніше
Поділитись:
03.12.2023
253
Сан Санич – батько театру "Ілюмінатор" │ Рубрика "Цей день в історії"

  Олександр Норов – педагог, поет, режисер і художній керівник Чернігівського міського молодіжного народного театру "Ілюмінатор". Олександр Олександрович народився 3 грудня 1965 року у Вологодській області. У 1966 році разом з батьками переїхав до Чернігова – міста, яке стало для нього рідним. Закінчив тут середню школу № 28.
  Вищу освіту здобув у Санкт-Петербурзькому державному університеті, а після служби в армії закінчив філологічний факультет Ніжинського державного педагогічного університету ім. М. В. Гоголя.

Докладніше
Поділитись:
28.11.2023
175
З історії заснування земської учительської семінарії в Чернігові │ Рубрика "Цей день в історії"

  28 листопада 1869 року Чернігівське губернське земське зібрання на пропозицію земської управи ухвалило рішення про утворення у Чернігові учительської семінарії, метою якої мала стати підготовка педагогічних кадрів для народних училищ губерній. Цього ж місяця був затверджений кошторис на будівництво, що склав 9822 карбованці 39 копійок. Саме будівництво розпочалося 4 квітня 1870 року і тривало до середини грудня.

Докладніше
Поділитись:
26.11.2023
216
Діти – найсуворіший глядач │ Рубрика "Цей день в історії"

  26 листопада 1976 року в Чернігові відбулася перша вистава обласного театру ляльок – "Срібне копитце" за казкою П. Бажова. Саме цей день прийнято вважати днем народження театру.
  Першими акторами театру ляльок стали самодіяльні митці, учасники лялькового театру при Палаці піонерів та драматичного колективу Палацу культури хіміків. Головним режисером став Василь Ващаєв.

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється