Центр європейської інформації

Новини

15.05.2023
353
Англійський письменник Чарльз Діккенс (1812–1870) – класик світової літератури

  Президент України Володимир Зеленський підписав указ про відзначення 9 травня Дня Європи спільно з Європейським Союзом. До цієї дати Центр європейської інформації Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка проводить "Тиждень європейської книги". Сьогодні ми підготували для вас віртуальну книжкову виставку "Англійський письменник Чарльз Діккенс (1812–1870) – класик світової літератури".
  Чарльз Діккенс – знаменитий англійський письменник і романіст XIX століття, який здійснив неоціненний вплив на розвиток культури загалом і літератури зокрема. Романи та розповіді Чарльза Діккенса сучасні історики зараховують до вершин реалізму, хоча майже в усіх історіях автора проглядається казковий або сентиментальний початок. Іще за життя він був визнаний критиками й читачами одним із найцікавіших та найважливіших письменників сучасності, а після смерті і зовсім став культовою особистістю, нарівні з Шекспіром.

Докладніше
Поділитись:
12.05.2023
333
Умберто Еко (1932–2016) – італійський письменник, філософ, лінгвіст, літературний критик

  Президент України Володимир Зеленський підписав указ про відзначення 9 травня Дня Європи спільно з Європейським Союзом. До цієї дати Центр європейської інформації Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка проводить "Тиждень європейської книги". Сьогодні ми підготували для вас віртуальну книжкову виставку "Умберто Еко (1932–2016) – італійський письменник, філософ, лінгвіст, літературний критик".
  Умберто Еко (1932-2016) – один із найпопулярніших італійських письменників сучасної літератури, вчений і філософ. Також він – фахівець у галузі семіотики й середньовічної культури. Умберто Еко – гуру для тих, хто вважає, що література має не розважати читача, а змушувати його замислюватися. Сучасним читачам автор найбільш відомий як творець складних і заплутаних детективних творів, де в химерній формі об'єдналися історична достовірність, фантазія письменника і численні загадки й виверти для найуважніших і найерудованіших.

Докладніше
Поділитись:
11.05.2023
309
Агата Крісті – королева європейського детективу

  Президент України Володимир Зеленський підписав указ про відзначення 9 травня Дня Європи спільно з Європейським Союзом. До цієї дати Центр європейської інформації Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка проводить "Тиждень європейської книги". Сьогодні ми підготували для вас віртуальну книжкову виставку "Агата Крісті – королева європейського детективу".
  Агату Крісті знають у всьому світі як королеву детективу. За своє довге творче життя вона написала 60 детективних романів і 19 збірок оповідань, а також 6 психологічних романів, які публікувала під псевдонімом Мері Уестмакотт. 

Докладніше
Поділитись:
10.05.2023
413
Віктор Гюго (1802–1885) – видатний французький романіст XIX століття

  Президент України Володимир Зеленський підписав указ про відзначення 9 травня Дня Європи спільно з Європейським Союзом. До цієї дати Центр європейської інформації Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка проводить "Тиждень європейської книги". Сьогодні ми підготували для вас віртуальну книжкову виставку "Віктор Гюго (1802–1885) – видатний французький романіст XIX століття".
  Віктор Гюго – один із найяскравіших представників романтизму, великий французький письменник, у похоронній церемонії якого взяли участь близько мільйона осіб. Творча діяльність Віктора Гюго почалася рано, вже у 20 років він випустив збірку "Оди й різні вірші". Але світову славу здобули інші твори письменника, зокрема "Знедолені" та "Собор Паризької Богоматері". Читати книги Віктора Гюго варто поціновувачам великої класичної літератури, яка здійснила великий вплив на розвиток культури як Франції, так і всього світу загалом.

Докладніше
Поділитись:
09.05.2023
303
Україна – Європейський Союз: вектор розвитку

  Президент України Володимир Зеленський підписав указ про відзначення 9 травня Дня Європи спільно з Європейським Союзом. До цієї дати Центр європейської інформації Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки проводить Тиждень європейської книги. Сьогодні ми підготували для вас віртуальну книжкову виставку "Україна – Європейський Союз: вектор розвитку".
  Позиція української влади щодо процесу євроінтеграції залишається незмінною, і Україна продовжує рухатись у векторі європейського розвитку. Рівень якості життя і можливостей для самореалізації кожної людини в Європейському Союзі – один із найкращих у світі. Він ґрунтується на наборі цінностей, принципів, суспільних правил та звичаїв, утілених як у відносинах держави з громадянином, так і у взаєминах громадян між собою. Мета віртуальної книжкової виставки "Україна – Європейський Союз: вектор розвитку" – показати, як європейські цінності вже сьогодні стають невід'ємною частиною українського світогляду. Вони вже є рамкою, якою ми керуємося в житті.

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється