Відділ абонемента

Новини

28.12.2023
164
Новинки відділу абонемента: "Історія України від діда Свирида"

  На полицях відділу абонемента Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових – знову нові надходження. Цього разу на читачів чекають оповіді діда Свирида про історичне минуле України. Це не нудно, дуже цікаво, написано з гумором та любов'ю. Читайте і насолоджуйтеся!

Докладніше
Поділитись:
27.12.2023
154
З добром до людей, які йому радіють

  27 грудня працівниці відділу абонемента Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відвідали підопічних Чернігівського геріатричного пансіонату. Ці люди завжди чекають на наші візити і радіють щирому спілкуванню та новим книжкам.

Докладніше
Поділитись:
26.12.2023
185
Нові надходження: відділ абонемента

  Відділ абонемента Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових пропонує до уваги користувачів добірку нових книг українських авторів. Радимо книжки, які покращать вам настрій у непрості для всіх нас часи. Читайте і не забувайте: все буде добре.

Докладніше
Поділитись:
19.12.2023
175
Польська полиця в обласній науковій бібліотеці стає популярною

  Польська полиця у відділі абонемента Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових набуває популярності. Спочатку увагу приваблює яскравий інформативний плакат, а потім у поле зору читачів потрапляють красиво та дбайливо розставлені книжки, що надійшли до нашої бібліотеки у межах проєкту "Польська полиця в Україні", який реалізується Державною установою "Український інститут книги" спільно з Інститутом книги Польщі за підтримки Міністерства культури та національної спадщини Польщі.

Докладніше
Поділитись:
29.11.2023
200
Виїзд до геріатричного пансіонату: і кіно дивилися, і книжки обмінювали

  29 листопада бібліотекарки відділу абонемента й відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових завітали до Чернігівського геріатричного пансіонату з позитивом та гарними книжками. Зустріч відбулася напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю, який відзначається 3 грудня.

Докладніше
Поділитись:
25.11.2023
234
Всеобіймаюче око України

  Іван Нечуй-Левицький – відомий український письменник, учитель, фольклорист, перекладач. Фундатор нового жанру в українській літературі – соціально-побутової повісті. Корифей української прози, унікальна людина із загадковим баченням та чарівним талантом. Іван Семенович захоплювався українською мовою, протистояв русифікації України та говорив: "Мова народу є тілом нації, національний психологічний характер – то її душа".

Докладніше
Поділитись:
01.10.2023
248
Сила нескорених

  У жовтні українці в один день відзначають одразу три свята. Перше – Покрова Пресвятої Богородиці, друге – День українського козацтва, третє, дуже молоде, – День захисників і захисниць України. Цікаво, що козаки настільки глибоко та щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що в народі закріпилася і друга назва свята – Козацька Покрова.

Докладніше
Поділитись:
28.09.2023
388
Проспер Меріме – французький драматург, новеліст, історик, етнограф │ Рубрика "Календар знаменних і пам'ятних дат"

  Видатний французький письменник, правник за освітою, історик і літератор за покликанням Проспер Меріме цікавий нам перш за все тим, що одним із його захоплень була Україна, її історія. Він знав українську мову, приятелював з Марком Вовчком, написав трактати про історію запорозького козацтва, Богдана Хмельницького та Івана Мазепу.

Докладніше
Поділитись:
25.09.2023
198
Класики про кохання

  Справжнє кохання оспівували в усі часи. Будь то відомі класики або сучасні письменники – ще ніхто не проходив повз почуття, яке окрилює. Про нього не втомлюються писати і співати, тож не дивно, що читати теж не припиняють. Світле та прекрасне почуття кохання не перший рік поспіль стає натхненням для творчості й мистецтва. Історія жіночих любовних романів почалася в 1740 році. Саме тоді англійський письменник Самюел Річардсон написав книгу з романтичною назвою "Памела, або Винагороджена чеснота", яка вважається попередницею любовного роману. Нині, звичайно, ця назва навряд чи комусь про щось говорить, але в ті роки книга стала справжнім бестселером. Ну а першим любовним романом, який увійшов в історію літератури, став роман "Гордість та упередження" Джейн Остін.

Докладніше
Поділитись:
24.09.2023
279
Детектив очима жінки

  Детективи – це цілий пласт культури, який закоренився і в літературі, і в кіно, де детективні сюжетні лінії вигадливо переплетені з історичними, політичними, іронічними, фантастичними, психологічними жанрами літератури. Хороший детективний роман тримає читача у постійній напрузі, змушуючи його проходити шлях від загадки до розкриття разом зі слідчим. Такі ігри розуму непогано розвивають фантазію, пам'ять та уважність до деталей, що, безумовно, позитивно впливає на інтелект загалом. Від цікавих заплутаних історій неможливо відірватися, тому цей жанр і здобув стільки прихильників.

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється