Центр правової інформації

Новини

28.12.2023
354
28 грудня в Центрі правової інформації працювала точка доступу до правничої допомоги

  28 грудня в Центрі правової інформації Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Софії та Олександра Русових за участі спеціалістів Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правничої допомоги працювала точка доступу до правничої допомоги. Надавалися юридичні консультації з питань цивільного законодавства.
 

Докладніше
Поділитись:
06.12.2023
224
Календар правових дат. Грудень

  На календарі – грудень. Отже, настав останній місяць 2023 року. Українська його назва пов'язана зі словом "груда" або "грудка". У цей час зорані поля замерзали та бралися грудками, що відзначало закінчення пори осіннього зябу.
  У грудні Україна відзначатиме такі професійні свята: День працівників прокуратури, День працівників статистики, День місцевого самоврядування, День працівників суду, День енергетика та інші.

Докладніше
Поділитись:
25.11.2023
228
16 днів проти насильства. Насильство щодо жінок: міжнародний досвід і сучасні проблеми України

  25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Його проголосила Генасамблея ООН у 1999 році.
  Поняття "насильство щодо жінок" використовується в низці міжнародно-правових документів, спрямованих на ліквідацію цих протиправних дій.
  У Декларації ООН про викорінення насильства щодо жінок, яку прийняли 1993 року, вперше дають офіційне визначення цього терміну як "акт насильства, що вчиняється за гендерною ознакою, результатом якого є або може бути фізична, сексуальна, психологічна або економічна шкода чи страждання, а також погрози вчинення таких актів, примусове або свавільне позбавлення волі, незалежно від того, чи відбувається це в публічному або приватному житті".

Докладніше
Поділитись:
17.11.2023
273
Юридична спадщина України. 100 років від дня народження Володимира Копєйчикова

  Володимир Копєйчиков – український правознавець, доктор юридичних наук (1969), професор, академік Академії правових наук України, заслужений діяч науки і техніки України.
  Народився 17 листопада 1923 року в Харкові. У 1948 році закінчив Харківський юридичний інститут, а в 1951-му – аспірантуру. З 1951 року був старшим викладачем юридичного факультету Алма-Атинського університету. Протягом 1953–1971 років працював доцентом, виконувачем обов'язків професора кафедри теорії держави і права, вченим секретарем вченої ради Харківського юридичного інституту. У 1971–1978 роках був професором юридичного факультету Київського державного університету імені Т. Г. Шевченка. З 1978 року – старший науковий співробітник відділу прав людини Інституту держави і права АН СРСР. З 1983 року і до смерті – професор кафедри теорії держави і права Національної академії внутрішніх справ України.

Докладніше
Поділитись:
15.11.2023
205
Юридична спадщина України. 100 років від дня народження Ігоря Побірченка

  Радянський і український правознавець та громадський діяч, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, академік Національної академії правових наук України, організатор і почесний президент Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України Ігор Побірченко народився 15 листопада 1923 року.

Докладніше
Поділитись:
09.11.2023
261
9 листопада в Центрі правової інформації надавалася безоплатна правнича допомога

  9 листопада в Центрі правової інформації Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Софії та Олександра Русових за участі спеціалістів Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правничої допомоги працювала точка доступу до правничої допомоги. Відвідувачам бібліотеки надавалися юридичні консультації з питань щодо порядку приватизації, реєстрації місця проживання, зміни реєстрації місця проживання тощо.

Докладніше
Поділитись:
01.11.2023
342
Календар правових дат. Листопад

  Настав останній місяць осені – листопад. Ця назва прийшла із західноукраїнських земель. У цей час там та на півдні опадає листя. А на сході й півночі дерева вже безлисті.
  У листопаді в Україні відзначають такі професійні свята: День інженерних військ України, День ракетних військ і артилерії України, День залізничника України, Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва, День працівників радіо, телебачення та зв'язку України й інші.

Докладніше
Поділитись:
26.10.2023
234
26 жовтня в Центрі правової інформації працювала точка доступу до правничої допомоги

  26 жовтня в Центрі правової інформації Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Софії та Олександра Русових за участі спеціалістів Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правничої допомоги працювала точка доступу до правничої допомоги. Фахівці надавали користувачам бібліотеки юридичні консультації з питань щодо порядку приватизації земельних паїв, допомагали правильно написати заяву до суду тощо.

Докладніше
Поділитись:
08.10.2023
388
Знати право, служити праву, захищати право (до Дня юриста України)

  8 жовтня в Україні відзначається День юриста. З нагоди цієї дати в Центрі правової інформації Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових оформлена книжкова виставка "Знати право, служити праву, захищати право".
  Юрист повинен знати не тільки законодавство. Для нього також важливо дбати про етичну поведінку, добре володіти ораторським мистецтвом, щоб упевнено відстоювати і захищати права та інтереси людини. Саме видання з таких питань і експонуються на виставці.

Докладніше
Поділитись:
03.10.2023
425
Календар правових дат. Жовтень

  Ось і настав другий місяць осені – жовтень. Ця назва пов'язана з часом жовтіння листя і серед слов'янських мов побутує тільки в українській.
  Цього місяця в Україні відзначають такі свята: День ветерана, День юриста, День визволення України від фашистських загарбників, День працівників освіти, День українського козацтва та інші. Також у жовтні православні українці святкують Покрову Пресвятої Богородиці.

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється