Центр правової інформації

Новини

14.08.2020
435
Мультимедійна подорож до Дня Незалежності України

  24 серпня українці відзначають 29-ту річницю Незалежності України.
  24 серпня 1991 року на позачерговій сесії Верховної Ради України прийнято Постанову та Акт проголошення незалежності України, затверджені конституційною більшістю, – Україна стала незалежною державою з неподільною та недоторканою територією, на якій чинними є тільки українські Конституція, закони та постанови уряду.
  День незалежності – нагода згадати про події, факти й людей, які відіграли важливу роль у боротьбі народу за незалежність української держави.

Докладніше
Поділитись:
14.08.2020
572
"Україна на тернистому шляху до незалежності" (до Дня Незалежності України)

  24 серпня 1991 року сталася важлива подія – на позачерговій сесії Верховної Ради України прийнято Постанову та Акт проголошення незалежності України.
  Вперше у XX столітті незалежність України була проголошена 22 січня 1918 року текстом IV Універсалу. Ця держава проіснувала 3 роки.
  19 жовтня 1918 року оголошена "Проклямація Української Національної Ради" про створення Української держави в українських етнічних землях Австро-Угорщини. 13 листопада 1918 року УНР затвердила Конституційні основи новоствореної держави – "Тимчасовий основний закон про державну самостійність українських земель бувшої австро-угорської монархії", нова держава отримала назву Західноукраїнська Народна Республіка.

Докладніше
Поділитись:
30.07.2020
520
Правові періодичні видання в мережі Інтернет

Шановні користувачі!

  Пропонуємо до вашої уваги анотований вебліографічний список "Правові періодичні видання в мережі Інтернет". Він представляє вебсайти газет і журналів правової тематики та орієнтує на доступ до електронних версій видань.
  Список розрахований на всіх, хто шукає необхідну інформацію за допомогою інтернет-ресурсів.

Докладніше
Поділитись:
24.07.2020
424
На допомогу постраждалим від торгівлі людьми

  У сучасному світі торгівля людьми – одне з найбільш грубих порушень прав і свобод людини.
  Відповідно до Закону України "Про протидію торгівлі людьми" торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, в тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Докладніше
Поділитись:
22.07.2020
407
Торгівля людьми – це може статися з кожним

  Пропонуємо ознайомитися з новою віртуальною виставкою "Торгівля людьми – це може статися з кожним".
  Щороку, починаючи з 2014-го, 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН 2013 року. При цьому було зазначено, що цього дня необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків та дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

Докладніше
Поділитись:
24.04.2020
628
Міжнародний день пам'яті про чорнобильську катастрофу (на допомогу постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи)

  Указом Президії Верховної Ради УРСР у 1990 році 26 квітня було проголошено "Днем чорнобильської трагедії". Генеральна Асамблея ООН 8 грудня 2016 року резолюцією A/RES/71/125 проголосила Міжнародний день пам'яті про чорнобильську катастрофу днем пам'яті, що відзначається щорічно 26 квітня, починаючи з 2017 року.
  26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна катастрофа за всю історію ядерної енергетики у світі. Вибух реактора на Чорнобильській атомній електростанції змінив радіаційне становище, екологію, долі людей не тільки на європейському континенті, а й у всьому світі.

Докладніше
Поділитись:
28.02.2020
641
День нульової дискримінації

Дискримінація є порушенням прав людини і не повинна залишитися без відповіді.
  Пан Гі Мун

  У будь-якій сучасній правовій державі особливого значення набуває захист принципу рівності прав і свобод людини й громадянина від незаконного його обмеження, тобто дискримінації.
  1 березня світ відзначає День нульової дискримінації, який започаткували 2014 року за рішенням ООН. Ініціатором установи виступили керівники ЮНЕЙДС – Об'єднаної програми Організації Об'єднаних Націй з ВІЛ/СНІД.
  Дискримінація – це "утиск". У сучасному понятті це слово використовується для позначення обмеження людини в правах за різними ознаками і може здійснюватися різними шляхами.

Докладніше
Поділитись:
27.02.2020
599
Правова допомога

  27 лютого у Центрі правової інформації Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка працювала точка доступу до правової допомоги, за участі спеціаліста Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Докладніше
Поділитись:
31.01.2020
588

  29 січня у читальному залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка відбулася лекція "Домашнє насильство". Під час заходу розповіли як уникнути або ж подолати наслідки домашнього насильства, яке покарання понесе насильник та ін.

Докладніше
Поділитись:
23.01.2020
587

  23 січня у Центрі правової інформації Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка за участю спеціаліста Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги працювала точка доступу до правової допомоги.

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється