Новини бібліотеки

Новини

26.08.2020
442
Всеукраїнська акція "Сонях пам’яті"

  26 серпня Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка, в солідарності з вдячним українським народом, долучилася до Всеукраїнської акції "Сонях пам’яті", приуроченої до Дня пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, що відзначається 29 серпня.
  Акція має на меті вшанування пам’яті захисників України, патріотичне виховання молоді та сприяння усвідомленню українським суспільством ціни незалежності, необхідності захисту нашої держави й необхідності гідного вшанування пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Докладніше
Поділитись:
21.08.2020
469
Ми творимо історію держави

  21 серпня, напередодні Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України, у Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка просто неба відбувся захід "Ми творимо історію держави". Модератор – Наталія Утиро.
  Традиційно урочистості розпочалися зі звучання Державного Гімну, який у ці дні викликає особливий щем у серцях українців: згадуються історичні події, що передували проголошенню незалежності, успіхи та невдачі, злети і падіння, перемоги й поразки, які переживала Україна протягом 29 років самостійного життя.

 

Докладніше
Поділитись:
20.08.2020
389
24 серпня – визначна дата, що назавжди ввійшла в історію України

independence  24 серпня – визначна дата, що назавжди ввійшла в історію України, започаткувала нову епоху в житті українців, законодавчо закріпила вікові демократичні прагнення українського народу до національного відродження, духовної свободи, економічного зростання, культурного піднесення. Упродовж 29-ти років Україна переживала успіхи і невдачі, злети й падіння, перемоги та поразки. Сьогодні, як і в далекому 1991-му, на нашу країну чекають нові виклики й нові досягнення. Святий обов'язок кожного українця – зберегти суверенітет, розвинути і примножити духовні цінності, працювати на розбудову держави, адже всі великі успіхи України складаються з маленьких успіхів небайдужих українців.
  З метою популяризації літератури з історії української державності працівники Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка до Дня Незалежності України підготували серію відеопрезентацій та віртуальних книжкових виставок, які допоможуть заглибитися в історію становлення України.

 

Докладніше
Поділитись:
19.08.2020
384
Цвѣтники и партеры. Устройство ковровых клумбъ, рабатокъ, арабесокъ, цвѣточныхъ и лиственныхъ группъ

Kuchynov_Cvetnuku   У Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка – поповнення! Та ще й яке! Працівники відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів виготовили копію старовинної книги "Цвѣтники и партеры. Устройство ковровых клумбъ, рабатокъ, арабесокъ, цвѣточныхъ и лиственныхъ группъ".
  Оригінал цього видання побачив світ 1904 (!) року в Санкт-Петербурзі у видавництві Альфреда Федоровича Деврієна – російського видавця швейцарського походження. Укладач – Микола Іванович Кичунов, учений-садівник, у майбутньому – доктор сільськогосподарських наук, професор, Герой Соціалістичної Праці, заслужений діяч науки РРФСР. З 1901 по 1904 рік (тобто на момент виходу книги) Микола Кичунов працював у Санкт-Петербурзі спеціалістом із садівництва департаменту землеробства. Був знайомий з Іваном Мічуріним, який назвав один із своих найкращих сортів троянд "М. І. Кичунов". Микола Вавилов свого часу писав: "Навряд чи можна назвати у сфері садівництва багато імен, які б заслужили право носити звання Героя Праці, як М. І. Кичунов".
 

Докладніше
Поділитись:
06.08.2020
401
Український інститут книги у 2020 році проведе відбір і закупівлю книжок для поповнення фондів

  Український інститут книги у 2020 році проведе відбір і закупівлю книжок для поповнення фондів публічних бібліотек за новими принципами та механізмами. З метою інформування книгозбірень області 5 серпня працівники науково-методичного відділу Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка провели третій завершальний онлайн-практикум щодо роботи в персональному кабінеті бібліотеки "Автоматизована система відбору та розподілу книжкової продукції". Цього разу учасниками стали фахівці Чернігівської обласної, Городнянської та Сновської бібліотек для дітей; Кіптівської, Комарівської і Куликівської публічних бібліотек; Ніжинської міської, Новгород-Сіверської та Сновської ЦБС.

 

Докладніше
Поділитись:
29.07.2020
378
Онлайн-практикум "Автоматизована система відбору та розподілу книжкової продукції"

  У межах співробітництва з Українським інститутом книги працівники науково-методичного відділу Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка 29 липня провели перший онлайн-практикум для колег із області стосовно роботи в персональному кабінеті бібліотеки "Автоматизована система відбору та розподілу книжкової продукції".

 

Докладніше
Поділитись:
08.07.2020
367
Віртуальна книжкова виставка "Книги з ароматом шоколаду"

  Пропонуємо ознайомитися з новою віртуальною книжковою виставкою "Книги з ароматом шоколаду". Шоколад підкорив своїм смаком увесь світ. Шоколад – завжди гарна ідея! Навіть тоді, коли мова йде про книги, адже у світі так багато історій із шоколадним присмаком… Гіркота, інтрига, ніжність, насолода, таємниця, політ – основи філософії шоколаду, які й відбуваються в житті, й відображуються в художній літературі.
  Тому влаштуймо невелику книжково-шоколадну дегустацію!
  Виставку підготувала Анастасія Ширманова, бібліотекар науково-методичного відділу.

 

Докладніше
Поділитись:
25.06.2020
378
Віртуальна книжкова виставка "Книга і молодь: ХХІ століття"

  28 червня українці відзначатимуть свято юності й літа – День молоді.
  Цьогоріч Дню молоді виповнюється 62 роки. Його історія бере свій початок з радянських часів. Уперше це свято відзначили в далекому 1958 році. Після здобуття Україною незалежності, у 1994 році, президент Леонід Кравчук підписав указ № 323/94 про відзначення Дня молоді. Зробив він це за ініціативи молодіжних організацій.
  До цього свята пропонуємо вам нову віртуальну книжкову виставку "Книга і молодь: ХХІ століття ", яку підготували головний бібліограф відділу наукової інформації і бібліографії Оксана Плаунова й завідувач відділу формування фондів та каталогізування Леся Величко.

 

Докладніше
Поділитись:
24.06.2020
402
Віртуальна книжкова виставка "Як виховати успішну людину: поради для батьків"

  Пропонуємо ознайомитися з новою віртуальною книжковою виставкою "Як виховати успішну людину: поради для батьків".
  Усі батьки хочуть, щоб їхні діти були успішними в житті. Результати численних психологічних досліджень показують: людина вважає себе успішною, коли стає професіоналом, має міцну сім’ю та друзів, на яких можна покластися.
  І, відповідно, багатьом батькам цікаво, що ж саме потрібно робити, щоб виховати успішну дитину.
  Ось декілька корисних книг, які допоможуть вам у цій непростій справі.
  Виставку підготувала Оксана Плаунова, головний бібліограф відділу наукової інформації і бібліографії.

 

Докладніше
Поділитись:
18.06.2020
398
Літературно-художній конкурс "Здоров’я в долонях!"

  Вітаємо переможців першого етапу літературно-художнього конкурсу "Здоров’я в долонях"!
  18 червня журі обласного літературно-художнього конкурсу "Здоров’я в долонях" завершило оцінювання робіт учасників першого етапу та визначило переможців.

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється