Відділ краєзнавства

Новини

23.12.2020
369
Віктор Дудко і "Спадщина" (з нових надходжень відділу краєзнавства)

  2020 завершується! Непростий рік для усіх нас… Карантин… Обмежений доступ до бібліотеки, неможливість звичного спілкування… Але ми знаємо, що пройде час і усе повернеться на круги своя! А впевненості нам додають цікаві видання, що дарують бібліотеці її найвідданіші друзі-читачі. 
  Так, днями, завдяки клопотам шановної нашої читачки, Тамари Павлівни Демченко, ми отримали декілька томів надзвичайно цінного наукового видання Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України "Спадщина. Літературне джерелознавство. Текстологія", з якими і хочемо вас познайомити.

Докладніше
Поділитись:
27.11.2020
352
Вийшов друком краєзнавчий щорічник "Знаменні і пам'ятні дати Чернігівської області на 2021 рік"

  Вийшов друком краєзнавчий щорічник "Знаменні і пам'ятні дати Чернігівської області на 2021 рік", який підготували працівники Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка.
  Метою посібника є популяризація інформації з актуальних питань життя області та відомостей про минулі покоління знаних земляків і відомих сучасників, забезпечення формування історичної пам'яті та допомога у патріотичному вихованні молоді.
  Календар складається з хронологічного переліку знаменних і пам'ятних дат, котрі мають відзначатися у 2021 році та додаткових відомостей і рекомендаційних списків до найцікавіших визначних дат, які підготували укладачі видання.

Докладніше
Поділитись:
20.11.2020
401
Книжково-інформаційна виставка "Чому сумує, плаче дзвін?...". Чернігівщина: хроніка голодомору 1932–1933 років"

  Голод 1932–1933 років став національною трагедією українців. День пам'яті жертв голодоморів в Україні відзначається щорічно у четверту суботу листопада. До цієї сумної дати працівники відділу краєзнавства підготували книжково-інформаційну виставку "Чому сумує, плаче дзвін?...". Чернігівщина: хроніка голодомору 1932–1933 років".

Докладніше
Поділитись:
03.11.2020
406
Григорій Галаган. Журнал 1836–1841 рр. (з нових надходжень відділу краєзнавства)

  Багатий землевласник на Полтавщині і Чернігівщині. Володар чудових маєтків у Сокиринцях і Дігтярях Срібнянського району. Земський діяч-меценат. Член Чернігівського комітету з поліпшення побуту поміщицьких селян. Автор низки праць із української етнографії. Все це – уродженець Сокиринців, Григорій Павлович Галаган (27.08.1819–25.09.1888). Так розпорядилася доля, що вічний спокій він знайшов тут, у родовому маєтку. Про Григорія Павловича написані численні статті, на його честь проведені наукові конференції, але поки ще не існує монографії, або документальної повісті про дивовижне життя цієї унікальної людини. 

Докладніше
Поділитись:
26.09.2020
329
Найліпша прикраса життя – дружба: до Всеукраїнського дня бібліотек

  "Дружать тільки з тими, до кого відчувають особливе духовне ваблення", – так писав великий український філософ Григорій Сковорода. Беремо сміливість віднести їх також до себе – до бібліотеки імені В. Г. Короленка. За майже півтора століття свого існування головна книгозбірня області пережила різні катаклізми. Попри всі негаразди, пов'язані з непристосованим помешканням як для книжок, так і для читачів, з відсутністю затишку та інших незручностей, чернігівці віддавали перевагу нашій бібліотеці. Народжувалася справжня дружба, яка триває десятиріччя. У фондах книгозбірні зберігаються книги і журнали, подаровані краєзнавцями, журналістами, письменниками, викладачами вузів, музейними працівниками. До того ж, вони відкривали і відкривають нові теми для наших краєзнавчо-бібліографічних пошуків. Ну, а ми у свою чергу завжди готові відповісти на будь-які забаганки наших друзів.

Докладніше
Поділитись:
25.09.2020
317
Віртуальна книжкова виставка "Невигадані історії про стародавнє місто"

Шановні друзі!

  Пропонуємо ознайомитися з новою віртуальною книжковою виставкою "Невигадані історії про стародавнє місто", яку підготувала завідувачка відділу краєзнавства Ірина Каганова.

Докладніше
Поділитись:
28.08.2020
274
"Я тут потрібний": чернігівські воїни – захисники територіальної цілісності України

  До Дня пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України відділ краєзнавства пропонує інформаційне повідомлення.
  Спочатку був Майдан у Києві, де зібралися тисячі людей, аби висловити свій протест проти дій президента України Віктора Януковича, який 29 листопада 2013 року не підписав у Вільнюсі Угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі з Європейським Союзом на саміті "Східного партнерства". Хоча раніше і він, і народні депутати від "Партії регіонів" з екранів телевізорів, газетних шпальт проголошували європейський вибір нашої держави, бажане членство України в НАТО. Київський, або Європейський, як тоді назвали Майдан, знайшов відгук у інших українських містах, у тому числі й у Чернігові, де також відбувалися масові протести.

Докладніше
Поділитись:
27.08.2020
307
Муза Михайла Врубеля: оперна співачка Надія Забіла

  Із серії "З історії музичної культури Чернігівщини" від бібліотекаря відділу краєзнавства Людмили Студьонової.
  Спочатку корисним буде знайомство з генеалогічним деревом родини Забіл. Забіли, або, як їх називали, Забєли, ведуть своє походження від древнього роду, відомого в історії України та Чернігівщини з початку ХVІ століття. У ХІХ сторіччі прізвище Забіла (Забєла) набуває широкої популярності у художніх колах.

Докладніше
Поділитись:
19.08.2020
301
"Український Моцарт" Максим Березовський

  Пропонуємо чергове повідомлення із серії "З історії музичної культури Чернігівщини", підготовлене бібліотекарем відділу краєзнавства Людмилою Студьоновою.
  Як стверджують дослідники життя і творчості композитора, вся його біографія, через відсутність левової частки документальних свідчень, міфологізована. Точно невідома дата його народження. Хоча у енциклопедіях пишуть, що Максим Березовський народився (16) 27 жовтня 1745 року, а трагічно помер 1777 року. Місто народження – Глухів Чернігівської губернії.

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється