Відділ краєзнавства

Новини

16.12.2021
286
Черговим посібником поповнилася серія біобібліографічних покажчиків "Історики та краєзнавці Чернігівщини"

  Черговим посібником поповнилася серія біобібліографічних покажчиків "Історики та краєзнавці Чернігівщини", започаткована 2003 року Чернігівською ОУНБ імені В. Г. Короленка та Чернігівською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України. Побачив світ 28-й випуск серіалу, присвячений науковій діяльності археолога, педагога, історика, завідувача кафедри історії та археології України (1994–2011) Навчально-наукового інституту історії та соціогуманітарних наук імені О. М. Лазаревського Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка Володимира Петровича Коваленка.

Докладніше
Поділитись:
10.12.2021
460
Краєзнавчий щорічник "Знаменні і пам'ятні дати Чернігівської області на 2022 рік"

  Вийшов друком краєзнавчий щорічник "Знаменні і пам'ятні дати Чернігівської області на 2022 рік", який підготували працівники Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка.
  Мета посібника – популяризація інформації з актуальних питань життя області та відомостей про минулі покоління знаних земляків і відомих сучасників, забезпечення формування історичної пам'яті та допомога у патріотичному вихованні молоді.

Докладніше
Поділитись:
09.12.2021
397
Презентація історико-краєзнавчих досліджень Богдана Волошинського "Доля коломийського адвоката", "У борні за чужі ідеали" та "Родина Біберовичів"

  9 грудня у читальному залі бібліотеки у межах Х міжнародної науково-практичної конференції "Розумовські зустрічі" відбулося засідання клубу "Краєзнавець". До нас завітав шановний гість з Івано-Франківська, викладач центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, магістр державного управління, член Національної спілки краєзнавців України Богдан Волошинський з презентацією своїх історико-краєзнавчих досліджень "У борні за чужі ідеали", "Доля коломийського адвоката" та "Родина Біберовичів".

Докладніше
Поділитись:
21.10.2021
486
"Круглий стіл" "Чернігів і чернігівці в житті та науковій спадщині Сергія Єфремова: до 145-річчя від дня народження українського громадсько-політичного діяча, історика літератури, академіка УАН"

  21 жовтня у читальному залі Чернігівської ОУНБ імені В. Г. Короленка зібралися дослідники та шанувальники наукової діяльності та громадсько-політичного життя історика літератури, академіка УАН і віце–президента ВУАН, автора унікальної праці "Історія українського письменства", безлічі наукових та публіцистичних книг та статей Сергія Олександровича Єфремова. Тут у межах засідання клубу "Краєзнавець" відбулося засідання за "круглим столом" "Чернігів і чернігівці в житті та науковій спадщині Сергія Єфремова: до 145-річчя від дня народження українського громадсько-політичного діяча, історика літератури, академіка УАН".

Докладніше
Поділитись:
20.10.2021
520
Екскурсія бібліотекою

  20 жовтня на екскурсію до бібліотеки завітали студенти-першокурсники факультету соціальних технологій, оздоровлення та реабілітації Національного університету "Чернігівська політехніка" разом зі своєю викладачкою, доценткою кафедри філософії і суспільних наук Оленою Герасименко.

Докладніше
Поділитись:
07.10.2021
352
Участь у ХVI Міжнародному науковому семінарі "Євреї Лівобережної України. Історія та культура"

  7 жовтня 2021 року в Чернігові відбувся ХVI Міжнародний науковий семінар "Євреї Лівобережної України. Історія та культура". Організаторами заходу стали Чернігівська обласна єврейська община, Благодійний єврейський фонд "Хасде Естер" та Чернігівський обласний історичний музей імені В. В. Тарновського.

Докладніше
Поділитись:
30.09.2021
415
Кулінарна подорож гетьманською Чернігівщиною

  З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек у відділі краєзнавства Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка відбулося інформаційно-пізнавальне свято "Кулінарна подорож гетьманською Чернігівщиною", яке тривало з 30 вересня до 3 жовтня. 

Докладніше
Поділитись:
22.09.2021
371
Презентація збірки віршів Миколи Будлянського "Любов і вирій"

  22 вересня у Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка у межах засідання клубу "Краєзнавець" відбулася презентація збірки віршів поета і журналіста Миколи Будлянського "Любов і вирій".

Докладніше
Поділитись:
18.08.2021
334
Віртуальна інформаційна виставка "Чернігівщина. ОТГ: щоденний ритм буття"

  У 2014 р. в Україні з прийняття Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади (01.04.2014), законів України "Про співробітництво територіальних громад" (17.06.2014), "Про добровільне об'єднання територіальних громад" (05.02.2015) та змін до Бюджетного і Податкового кодексів, розпочався процес децентралізації. Віртуальна інформаційна виставка "Чернігівщина. ОТГ: щоденний ритм буття" знайомить з новим адміністративно-територіальним устроєм Чернігівської області, а це п'ять районів, 57 територіальних громад, серед яких 16 міських, 24 селищних і 17 сільських громад.

Докладніше
Поділитись:
18.08.2021
344
Презентація книги "Ічнянці на війні проти російських окупантів"

  18 серпня, напередодні 30-ї річниці Незалежності України, у читальній залі Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка на засіданні клубу "Краєзнавець" було презентовано книгу "Ічнянці на війні проти російських окупантів". Автор-укладач книги – волонтерка, голова ГО "Нескорені" Олеся Реута.

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється