Відділ документів із гуманітарних наук

Новини

23.12.2023
179
Розмовний клуб "Мова чудова"

  23 грудня у Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулося десяте цього року заняття розмовного клубу "Мова чудова".
  Уже традиційно почали з обговорення домашнього завдання. Варто сказати, що наші учасниці завжди відповідально і, що головне, креативно підходять до виконання вправ.

Докладніше
Поділитись:
07.12.2023
176
Година юридичних порад напередодні Міжнародного дня прав людини

  10 грудня – Міжнародний день прав людини. Напередодні цієї дати, 7 грудня, у Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася година юридичних порад за участі директора Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правничої допомоги Володимира Бобруйка та юриста ГО "МАRТ" Дмитра Науменка. Фахівці проінформували присутніх про Загальну декларацію прав людини як головний міжнародний документ, що захищає права людини в будь-якій країні, акцентували увагу на його основних статтях, а також наголосили, що права людини можуть бути порушені тільки державою та її законними представниками.

Докладніше
Поділитись:
02.12.2023
176
Розмовний клуб "Мова чудова"

  2 грудня у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Софії та Олександра Русових відбулася вже дев'ята зустріч учасниць розмовного клубу "Мова чудова".

Докладніше
Поділитись:
30.11.2023
214
Хто попереджений, той захищений

  30 листопада, напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Софії та Олександра Русових відбувся захід під назвою "Хто попереджений, той захищений".
  Година безпеки життєдіяльності була проведена працівниками навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області.

Докладніше
Поділитись:
27.11.2023
251
Ольга Кобилянська – володарка універсального духовного світу (до 160-річчя від дня народження)

  160 років тому 27 листопада народилася українська модерністська письменниця, рання буковинська феміністка, близька подруга й соратниця Лесі Українки Ольга Кобилянська. Вона – авторка повістей та оповідань про проблеми українського жіноцтва й буковинського села на межі століть, щоденника та листів; одна з найважливіших постатей раннього модернізму в українській літературі.

Докладніше
Поділитись:
25.11.2023
214
Розмовний клуб "Мова чудова"

  25 листопада об 11:00 за традицією у стінах Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Софії та Олександра Русових відбулася зустріч у межах розмовного клубу "Мова чудова".
  Учасники з великою радістю долучаються до нашого клубу, демонструючи стійке бажання глибше пізнати рідну мову.

Докладніше
Поділитись:
24.11.2023
201
Круглий стіл "Пам'ятаємо. Єднаємось. Переможемо" (до 90-х роковин Голодомору 1932–1933 років в Україні)

  24 листопада у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Софії та Олександра Русових відбувся круглий стіл, присвячений ушануванню пам'яті жертв штучних масових голодоморів 1921–1923 років, 1946–1947 років та Голодомору 1932–1933 років. На захід під назвою "Пам'ятаємо. Єднаємось. Переможемо" завітали викладачі та студенти закладів вищої освіти міста: Північноукраїнського інституту імені Героїв Крут ПрАТ "ВНЗ "МАУП", Національного університету "Чернігівська політехніка", Пенітенціарної академії України, а також представники Українського інституту національної пам'яті в Чернігівській області, Чернігівського обласного історичного музею імені Василя Тарновського, Чернігівського обласного пошукового науково-редакційного центру та Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва.

Докладніше
Поділитись:
04.11.2023
286
Розмовний клуб "Мова чудова"

  4 листопада у Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася чергова зустріч учасниць розмовного клубу "Мова чудова". За традицією заняття почалося з перевірки домашнього завдання. Присутні зачитали емоційні монологи на обрану тему. Надзвичайно цікаво спостерігати, наскільки наші люди творчі, креативні й талановиті.
  Цього разу ми вчилися добирати антоніми, перекладати українською мовою фразеологізми, а також шукали українські відповідники словам іншомовного походження.

Докладніше
Поділитись:
28.10.2023
281
Розмовний клуб "Мова чудова"

  Ми з нетерпінням чекали цього дня. І він настав. Розмовний клуб "Мова чудова" відновив свою роботу.
  З новими силами та ще більшим бажанням вивчати українську мову учасники клубу розпочали зустріч із написання диктанту "Генетичний код нації". Таким чином ми вирішили відзначити День української писемності та мови.
  Наше заняття ми присвятили чудовій порі року – осені. Саме тому учасники клубу підготували тематичне домашнє завдання: знайшли поезію про осінь та вчилися виразно декламувати віршовані рядки.

Докладніше
Поділитись:
18.10.2023
299
Найцікавіші книги з нових надходжень

  КЗ "Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені Софії та Олександра Русових" бере активну участь у реалізації регіональної Програми розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя Чернігівської області на 2023–2028 роки. Нещодавно в межах Програми наш фонд поповнився новими виданнями, з якими ми б хотіли ознайомити наших читачів.

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється