Обласний семінар-практикум "Сучасний бібліотекар: традиційна та інноваційна діяльність"

Обласний семінар-практикум "Сучасний бібліотекар: традиційна та інноваційна діяльність"

31.10.2019
402
  31 жовтня до конференц-залу Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка на обласний семінар-практикум "Сучасний бібліотекар: традиційна та інноваційна діяльність" зібралися методисти централізованих бібліотечних систем та публічних бібліотек ОТГ області.
  З вітальним словом до присутніх звернулися директор ОУНБ ім. В. Г. Короленка Інна Аліференко, директор обласної бібліотеки для юнацтва Марина Латамарчук та директор обласної бібліотеки для дітей Тамара Клюй, які побажали всім плідної роботи, успіхів у бібліотечних починаннях та підтримки і розуміння від місцевої влади.
  Продовжили роботу семінару знайомством з учасниками, які займаються методичною роботою в бібліотечних закладах області. Присутніми були методисти: Євгенія Хитрик з Прилуцької міської бібліотеки ім. Л. Забашти, Ольга Породько з Ічнянської ЦБС, Ольга Ніколаєнко з Бобровицької ЦБС, Ольга Чайка з Семенівської ЦБС, Ніна Кусая зі Сновської ЦБС, Антоніна Новікова з Прилуцької ЦБС, Марія Городня з Чернігівської районної ЦБС, Діна Довгаль з Борзнянської ЦБС, Наталія Желіба з Куликівської ОТГ, Надія Могилевець з Городнянського методичного центру, Галина Завалій з Городнянської ЦБС, Чабак Юлія з Менської ЦБС, Ганна Гуза з Ріпкинської РБ, Віра Туз із Новгород-Сіверської ЦБС, Лілія Голінська з Носівської ЦБС, Наталія Пономаренко з Ніжинської міської ЦБС, Лідія Холецька з Сосницької ЦБС, Валентина Титоцька з Козелецької ЦБС, Лідія Кожевнікова з Чернігівської міської ЦБС; керівники новостворених публічних бібліотек та відділів культури ОТГ: Ірина Холодняк з Комарівської ОТГ, Яна Река з Лосинівської ОТГ, Тетяна Лисовець з Плисківської ОТГ, Тетяна Палій з Височанської ОТГ, Юлія Близнюк з Корюківської ОТГ, Наталія Ващенко з Сосницької ОТГ, Інна Шовкун з Михайло-Коцюбинської ОТГ, Ірина Калініченко та Оксана Кальян з Малодівицької і Великодівицької бібліотек Малодівицької ОТГ. Кожен з присутніх коротко розповів про основні напрямки діяльності свого закладу.
  Головний бібліотекар науково-методичного відділу Лариса Притиковська надала рекомендації щодо планування роботи бібліотек на 2020 рік, звернула увагу на загальнодержавні спрямування та міжнародні і всесвітні дні, визначені в державі згідно з Глобальними цілями сталого розвитку, затвердженими Указом Президента України.
  Проаналізувала допущені помилки у звітності за минулий рік та наголосила на особливостях цьогорічної звітності, на термінах і переліку необхідних документів завідувачка науково-методичного відділу ОУНБ ім. В. Г. Короленка Вікторія Примак.
  Ольга Костенко, заступник директора обласної бібліотеки для юнацтва, змістовно розповіла про професійні якості сучасного бібліотекаря в роботі з молоддю, звернувши увагу на те, яким має бути бібліотекар, щоб бути цікавим для користувачів.
  Наталія Шеша, завідувачка відділу методології бібліотечної роботи з дітьми обласної бібліотеки для дітей, надала фахові поради стосовно планування роботи бібліотек з дітьми, проведення акцій та конкурсів дитячого читання. Наголосила на необхідності пошуку нових ідей та цікавих форм роботи, які можна використати для залучення читачів-дітей до бібліотеки.
  Про маркетингову діяльність бібліотек змістовну презентацію підготувала Ольга Шурубенко, бібліотекар науково-методичного відділу, завершивши свій виступ практичним заняттям, яке викликало неабияке пожвавлення. Присутні розділилися на 3 команди. Кожна команда отримала своє завдання, яке, після виконання, презентувала.
  Міні-тренінг "Культура академічної доброчесності" з учасниками семінару провела Ольга Іваненко, завідувачка відділу наукової інформації та бібліографії, познайомила з електронними бібліотеками України та правилами їх користування.
  Анастасія Ширманова, бібліотекар науково-методичного відділу, розповіла про доступні безкоштовні сервіси для створення ефективних презентацій та змістовно пояснила як ними користуватися.
  Підсумком активної роботи учасників семінару стала презентація Ольги Шурубенко "Унікальні бібліотеки світу".
 

 
Повернутись
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється