Англійський письменник Чарльз Діккенс (1812–1870) – класик світової літератури

Англійський письменник Чарльз Діккенс (1812–1870) – класик світової літератури

15.05.2023
353
  Президент України Володимир Зеленський підписав указ про відзначення 9 травня Дня Європи спільно з Європейським Союзом. До цієї дати Центр європейської інформації Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка проводить "Тиждень європейської книги". Сьогодні ми підготували для вас віртуальну книжкову виставку "Англійський письменник Чарльз Діккенс (1812–1870) – класик світової літератури".  Чарльз Діккенс – знаменитий англійський письменник і романіст XIX століття, який здійснив неоціненний вплив на розвиток культури загалом і літератури зокрема. Романи та розповіді Чарльза Діккенса сучасні історики зараховують до вершин реалізму, хоча майже в усіх історіях автора проглядається казковий або сентиментальний початок. Іще за життя він був визнаний критиками й читачами одним із найцікавіших та найважливіших письменників сучасності, а після смерті і зовсім став культовою особистістю, нарівні з Шекспіром.  Діккенс Ч. Битва життя ; Одержимий та угода з привидом / Чарльз Діккенс ; пер. з англ.: Наталії Токарської, Ольги Фири. – Київ : Знання, 2019. – 270 с.

  Різдвяні повісті Чарльза Діккенса нагадують людям про високі моральні істини і справжні людські цінності. Головні герої цих творів кожен своїм шляхом приходять до розуміння важливості милосердя, дружби, взаємодопомоги, сімейного затишку, без яких неможливо побудувати щасливе життя. Безмежно добре серце близької людини розтоплює кригу в душі "одержимого" вченого Редлоу, а неймовірно жертовна любов допомагає двом сестрам Джедлер виграти непросту битву життя.


  Діккенс Ч. Великі сподівання : роман / Чарлз Діккенс ; пер. з англ. Ростислава Доценка. – Харків : Фоліо, 2017. – 474 с.

  Роман "Великі сподівання" належить до пізньої творчості Чарлза Діккенса і справедливо вважається одним із його шедеврів. У ньому вже не знайти однозначності інтерпретацій, віри в неодмінність перемоги добра над злом, щасливих розв'язок, якими означені Діккенсові твори попередніх періодів. З'являється відчуття його складності й загадковості, його непередбачуваності, через що доля головного героя та інших персонажів перетворюється на низку сподівань, які не здійснюються.


  Діккенс Ч. Девід Копперфілд : історія особистих пригод, переживань і спостережень Девіда Копперфілда мол. / Чарльз Діккенс ; пер. з англ. Юрія Корецького. – Київ : #Книголав, 2018. – 620 с. – Режим доступу

  Розповідаючи про своє життя, Девід Копперфілд говорить про любов і жорстокість, розчарування та душевну щедрість, вдалі нагоди, яким так і не судилося збутися, та щасливі випадки, що так і не принесли нікому щастя. Хлопчик, який народився після смерті батька в любові простої, але щирої жінки, виріс та пізнав або побачив на своєму життєвому шляху практично все, що тільки можна собі уявити чи вигадати.


  Діккенс Ч. Домбі і син : роман / Чарльз Діккенс ; пер. з англ. М. Іванов. – Київ : Дніпро, 1991. – 878 с.

  Основна сюжетна лінія твору – життя власника великої компанії містера Домбі, холодного ділка, який керувався лише вигодою і жадобою до грошей та всі надії покладав на сина Поля. Смерть сина зламала батька і змусила його переосмислити своє життя.


  Діккенс Ч. Повість про двоє міст / Ч. Діккенс ; пер. з англ. М. Сагарда. – Харків ; Київ : Книгоспілка, 1930. – 248 с. – Режим доступу

  Знаменитий роман Діккенса про Чарльза Дарнея був уперше опублікований у 1858 році. У ньому розповідається про події, що відбулися в період Французької революції. У своєму творі автор порушив проблему нерозділеного кохання та його наслідків у житті молодої людини. Персонажі книги про два міста опинялися перед складним моральним вибором. Вони керувалися не тільки духовними мотивами, а й власною вигодою. Однак автор стверджував, що гідна особистість завжди готова пожертвувати собою заради близьких людей.


  Діккенс Ч. Посмертні записки Піквікського клубу / Чарльз Діккенс ; пер. з англ. М. Іванов. – [Б. м.] : ДВУ, 1929. – 463 с. – Режим доступу

  Посмертні записки Піквікського клубу – перший роман Чарлза Діккенса, що виходив у вигляді фейлетонів із квітня 1836 до листопада 1837 року. Роман приніс молодому письменникові славу завдяки яскравим, колоритним і водночас реалістичним образам, у яких англійці могли впізнати себе самих у дещо перебільшеному гротескному вигляді.


  Діккенс Ч. Пригоди Олівера Твіста / Чарлз Діккенс ; [пер. з англ. А. Борсук] ; іл. Наталії Клочкової. – Київ : Країна Мрій, 2016. – 493 с.

  "Пригоди Олівера Твіста" – один із найвідоміших романів Чарльза Діккенса. Це історія хлопця-сироти, який народився у робітному домі та пройшов тяжку школу поневірянь. Тікаючи від них, Олівер опинився на "дні" Лондона у банді злочинців, був поранений, але вистояв, зберігши людську гідність. Вижити й отримати спадщину йому допоміг щасливий випадок, а головне – зустріч із добрими людьми. Це була заслужена винагорода хлопцеві за мужність і пережиті страждання. Твір вражає життєвою правдою і читається із захопленням.


  Діккенс Ч. Різдвяна пісня в прозі / Чарльз Діккенс ; пер. з англ. Ольги Косач-Кривинюк. – Київ : Форс Україна, 2018. – 141 с.

  Напередодні Різдва до скнари й відлюдника Ебенезера Скруджа навідуються чотири духи. Розповідаючи цю історію, Чарльз Діккенс хотів нагадати людям про справжню сутність і сенс цього чудового свята. Повість написано легко й водночас глибоко, з великою любов'ю. Тож не дивно, що ця книжка одразу стала сенсацією та справила неабиякий вплив на укріплення різдвяних традицій у XIX ст. Вона і досі залишається живою й актуальною, промовляючи до людських сердець.


  Діккенс Ч. Тяжкі часи : роман / Чарльз Діккенс ; пер. з англ. Ю. Лісняк. – Київ : Дніпро, 1970. – 299 с.

  У "Тяжких часах" – одному з найгостріших соціальних романів 50-х років XIX сторіччя, Чарльз Діккенс виступає вже не глядачем і навіть не актором, а грізним суддею, що карає англійську буржуазію та породжені нею потворні форми життя. Основні події роману розгортаються в невеликому промисловому містечку Кокстаун у Північній Англії, де в силу обставин виявляються тісно переплетені інтереси і надії, прагматичні розрахунки й безкорисливі мрії людей, що належать до різних верств суспільства.

  Дивитися виставку на блозі
 
Повернутись
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється