ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА обласна універсальна наукова бібліотека ім. І. Франка

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА обласна універсальна наукова бібліотека ім. І. Франка

  Уперше на основі вивчення творів українського красного письменства систематизовано відображення тут образів бил і дзвонів, їхньої музики. Це допомагає заповнити прогалину колишньої неуваги дослідників до різних аспектів проблеми вживання згадок про дзвони, описи їхнього звучання, усталене використання їх образів і символіки, метафор "дзвін", "дзвіниця", "дзвоніння", "дзвонар" тощо.
  Видання стане в пригоді батькам, учителям, класним керівникам і школярам, викладачам і студентам, усім, хто цікавиться дзвонарським мистецтвом, його виховними й оздоровчими можливостями.
  Видання приурочене 155-річчю від дня народження видатного українського письменника, вченого і громадського діяча Івана Франка.
  До нього включені фрагменти статей прикарпатських науковців та краєзнавців, які були опубліковані впродовж 2006-2011 pp., присвячені дослідженням життя і творчості Івана Франка, перебуванню Великого Каменяра на Прикарпатті та вшануванню його пам'яті в області.
  Література у розділах розташована в алфавітному порядку. Подано також додаток "Івано-Франківська міська премія ім. І. Франка".
  Видання стане в нагоді літературознавцям, викладачам, аспірантам та студентам, всім, хто цікавиться життям і творчістю видатного українського письменника.
  Сьогодні Бойківщині важко змагатися з широко розрекламованими курортами Туреччини, Єгипту чи Греції. Але чарівний Бойківський край може дарувати свої неперевершені та незабутні враження, тому час, проведений на нашій землі, назавжди залишиться в пам'яті як період душевного заспокоєння від єднання з природою, легкого запаморочення від надлишку гірського кришталево-чистого повітря, п'янкого аромату лісового різнотрав'я, постійної спраги від споживання цілющої води мінеральних джерел, яку п'єш і не можеш напитися досхочу.
  Але найбільшого задоволення зазнаєте від спілкування з жителями краю. Саме вони створять повний комфорт у місцях, де Ви зупинитеся, задовольнять витончені смаки найвибагливіших гурманів, під час щедрих частувань зачарують піснями і музикою, затягнуть у вихор запального танцю, і принесуть надзвичайне естетичне задоволення, коли Ви будете споглядати зразки творчості народних умільців.
  Обсяг цього буклету не дає можливості описати все, адже цей край, як океан, що не має берегів. Але спробуємо. Тому ласкаво запрошуємо до подорожі разом з нами.
  Отже, починаємо.

  Книжка новел та оповідань Василя Левицького "Великий день. Пізнє літо" об'єднує 34 твори письменника, а також розділ "Слово про Василя", в якому вміщені спогади та роздуми письменників, літературознавців, журналістів, студентських товаришів, учителів, земляків. Раніше в двох окремих збірках опубліковані 32 твори. У пропонованому виданні додано одне оповідання з колективного збірника та одне досі неопубліковане. Творчий стиль автора, безсумніву, увібрав кращі традиції української новелістики Василя Стефаника, Григорія Косинки, Марка Черемшини, Григора Тютюнника. Письменника хвилює тема ерозії людських почуттів та взаємовідносин у добу наступу міщанства, егоїзму, неуваги до споконвічного і глибоконаціонального, що українським зветься. Незважаючи на те, що тематична палітра охоплює життя карпатського і передкарпатського українського села у 70-90-ті роки минулого століття, твори В. Левицького залишаються актуальними у сьогоденні, бо глибоко позначені авторським прагненням достукатись до наших сердець і душ, щоб не забувати свого роду-племені та праотчого кореня.
  Раніше видані збірки автора стали бібліографічною рідкістю, а тому пропоноване видання стане доброю пам'яттю про талановитого молодого новеліста Василя Левицького, який передчасно пішов з життя, і послужить для грунтовного вивчення його творчості у шкільних та вищих навчальних закладах, сприятиме ширшому ознайомленню з його письмом читачів Прикарпаття й України.
  Надвірнянщина – край легенд, переказів, відомий талановитими людьми, славною і героїчною історією. Історія краю сягає у сиву давнину. Археологічні знахідки крем'яних знарядь праці пізнього палеоліту, неоліту і ранньої бронзи засвідчують, що вже понад вісім тисяч років тому наш край населяли древні люди – наші пращури. Сьогодні їх сліди можна знайти на берегах Пруту – в Делятині, Ланчині, Добротові, а також поблизу Волосова, Красної, Лоєвої, Верхнього та Серднього Майданів, Надвірної, інших поселень.
  Поєднуючими містками історичної пам'яті, духовних багатств предків є музеї Надвірнянського району. Довершені зразки матеріальної культури, унікальні по значимості та безцінні музейні експонати надзвичайно дієво впливають на формування особистості, прилучають громадян та молодь до надбань національної та світової історико-культурної спадщини.
  В районі до послуг туристів та відпочиваючих понад десяток музеїв. Серед кращих з них варто відзначити музей історії Надвірнянщини в місті Надвірна, літературно-краєзнавчий музей ім. Марійки Підгірянки в с. Білі Оспави та музей історії села Добротів.
  Надвірнянщина – зелена казка України.Хто хоч один раз гостював у нашому мальовничому краї, той переконався в справедливості цих слів. Срібляться, б'ються дзвінко об стрімкі береги і розсипаються чистими краплями бурхливі хвилі гірських річок, ваблять до себе запашні карпатські ліси та чудові долини. Надвірнянщина – це давній і своєрідний край, який зберіг і доніс до нас з глибини віків предковічні культурні традиції і народні ремесла. В той же час Надвірнянщина – це один з найбільш економічно потужних регіонів Івано-Франківської області, який є надзвичайно перспективним та привабливим для розвитку туризму.
  Поетична збірка прикарпатського письменника Нестора Чира "Білі сльози снігу" вияскравлює його неповторну особливість торкатися вічних універсалій буття в цьому тривожно-напруженому світі нашої сучасності, тих суспільних проблем і чуттєвих відносин між людьми, які позначені печаттю непроминущої сакраментальної ідеї вдосконалення кожного індивідуума. Вірші, будь-то громадянська чи інтимна лірика, написані кров'ю серця, чистою сльозою враненої душі, тими моментами істини, які вихоплені з власного життєвого досвіду.
  Книга-сповідь – так можна назвати цю поетичну збірку, яка йде до читача своєю світлою дорогою, бо теми поезій Нестора Чира зрозумілі й близькі кожному – від простої людини до професійного літератора.
  В четвертій збірці сучасного українського автора в притаманних йому образних та метафоричних засобах поетичного слова ви зустрінетесь з текстами Тіла. Текстами, з яких твориться і які творять Тіло безчуттєвого, безтілесного, нематеріального. Тіло, якого начебто не існує, яке виринає з порожнечі Всього чи з безмежжя Нічого. Така собі своєрідна матриця, фантом для пізнання розчарувань та радості, "доброти і печалей". Тексти збірки наповнені простором та часом, вони об'єднані простором і часом. Одночасно в цих текстах немає ні простору, ні часу, тільки натяк на співзвучність з різними світами та епохами.
  Як літня ніч, – тепла, чорна, безмежна, – така поезія, пройнята смутком та спокоєм, спогляданням і пізнанням. Поетична герметика, де в сьогоденні чути "тихий самотній голос" минулого та прийдешнього, де все наповнене всім, де не існує граней і меж, тільки глибина відчування знань та почуття. Таким народжене "Тіло", де "в зорянім стані вечірнього неба крихітна наша душа".


  Чарівна перлина України – Прикарпаття – вітає Вас на своїй щедрій землі.
  Івано-Франківщина – один із найбільш розвинутих регіонів України з вигідним географічним розташуванням біля кордонів Європейського Союзу та сприятливим інвестиційним середовищем. Це унікальний край з багатовіковою історією, значними природними ресурсами, розвинутою промисловістю. Розташування в центрі Європи, ділова активність і працелюбність людей, сучасна транспортна інфраструктура, активне міжнародне співробітництво формують імідж області як регіону, сприятливого для інвестування та розвитку бізнесу.
  Мальовничі Карпати з чудовими смерековими лісами і квітучими полонинами, чистими ріками та цілющим повітрям, сучасними гірськолижними курортами, самобутнім фольклором приваблюють все більше і більше туристів.
  Ми відкриті для гостей і партнерів.
  Ласкаво просимо на Івано-Франківщину!
  Ежегодный доклад, традиционно открывающий крымскую конференцию, в этом году посвящен анализу основных тенденций использования и развития электронных информационных ресурсов в библиотечной практике и влиянию этих тенденций на процессы общественного развития. Кроме того, Доклад выполняет и ориентационную функцию для участников и организаторов профессиональных мероприятий Конференции в части ее проблематики и тематики.
  В этом году значительная часть мероприятий конференции посвящена проблематике электронных ресурсов и электронной информации, особенное внимание уделяется электронным книгам, электронным информационным ресурсам для целей образования и правовым аспектам взаимодействия издателей, библиотек и книгораспространителей.
  "Крымский" доклад 2011 года подготовлен и прочитан председателем Постоянного и Международного Оргкомитетов Международной конференции "Крым 2011", доктором технических наук, профессором Яковом Леонидовичем Шрайбергом, генеральным директором ГПНТБ России, президентом Международной ассоциации пользователей и разработчиков электронных библиотек и новых информационных технологий (Ассоциация ЭБНИТ), заведующим кафедрой электронных библиотек, информационных технологий и систем Московского государственного университета культуры и искусств.
 
 
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється