ПАВЛЕНКО Сергій Олегович

ПАВЛЕНКО Сергій Олегович

929
К 34
Келембет, Станіслав Миколайович.
  Князі Несвізькі та Збаразькі: XIII – початок XVI століть [Текст] / Станіслав Келембет ; НАН України, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського. – Кременчук : Християнська зоря, 2017. – 209, [3] с.

  Монографія присвячена історії князівського роду Несвізьких, які протягом 2-ї половини XV ст. засвоїли нове прізвище Збаразьких. Хронологічні рамки – від першої згадки князя Несвізького (1223 р.) і до розгалуження Збаразьких на самостійні роди Вишневецьких, власне – Збаразьких, Порицьких і Вороненьких (1510-ті рр.). Остаточно спростовується генеалогічна легенда про походження Несвізьких-Збаразьких з династії Гедиміновичів – від Дмитра-Корибута Ольгердовича. На переконання автора, Несвізькі були нащадками давньоруських князів Болоховських, а ті – відгалуженням чернігівської династії Ольговичів. У форматі окремих біографічних нарисів систематизовано всі відомі на сьогодні свідчення джерел про представників роду. Простежено формування первісного землеволодіння його окремих гілок.
  Для істориків, викладачів та всіх, хто цікавиться історичною генеалогією князівських династій Східної Європи.

86.37 / 2
М 74
Могильницька, Г. А.
  Літос (або Камінь із пращі правди на розбиття митрополичого блудословія) [Текст]
/ Г. А. Могильницька. – Бровари : Українська ідея, 2006. – 103 с.

  Книга Галини Могильницької "Літос" (або Камінь із пращі правди на розбиття митрополичого блудословія)" – яскравий зразок сучасної полемічної літератури. У ній із посиланням на історичні, релігійні та релігієзнавчі джерела обґрунтовується необхідність створення в Україні єдиної Помісної Української Православної Церкви як гаранта повноцінного духовного й національного відродження нашого народу.
  Ця книга – відповідь на заяву митрополита Одеського й Ізмаїльського Агафангела "На круги своя. Рух против православия", який за вивіскою Української Православної Церкви приховує її московську суть.
  Розрахована на широкі читацькі кола.

930
Ш 47
Шендрик, Л. К.
  І. С. Мазепа. Дослідження портретів гетьмана [Текст] / Л. К. Шендрик, О. В. Янович ; Громад. орг. "Фонд 300-річчя Полтав. битви", Держ. іст.-культ. заповідник "Поле Полтав. битви". – Полтава : Верстка, 2007. – 71 с. : мапи, фот.

  Це видання – історична розвідка науковців, які, досліджуючи й аналізуючи ряд відомих портретів слав нозвісного українського гетьмана Івана Мазепи, роблять власні узагальнення і висновки щодо їх достовірності.
  Книжка буде цікавою для всіх, кому не байдужа доля України та її історія.

271(477.51)
Т 48
Ткаченко, Володимир Юхимович.
  Православна Глухівщина [Текст] : іст.-культур. спадщина Глухів. краю / Володимир Ткаченко. – Вид. 2-ге, перероб. й допов. – Глухів : РВВ ГДПУ, 2006. – 190 с. : іл., фот.

  Книга "Православна Глухівщина" розповідає про Чернігівську (Глухівську) єпархію, що діяла в середині XIII ст., про вплив християнства на розвиток культури нашого краю. З книги дізнаєтесь про приходські та монастирські храми, що діяли в межах Глухівського повіту впродовж останніх чотирьох століть, про життя віруючих і мирян глухівського краю.
  Для широкого кола читачів.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється