Служба безпеки України

Служба безпеки України

  У книзі вміщено великий комплекс документів і матеріалів, які переконливо розкривають причини, перебіг, масштаби та наслідки страшної соціо-гуманітарної катастрофи українського народу, інспірованої радянським політичним режимом на початку 1930-х років. Це найповніше тематичне зібрання автентичних джерел з історії українського голодомору. Подано документи Політбюро ЦК ВКП(б) і Політбюро ЦК КП(б)У, РНК СРСР і РНК УСРР, місцевих партійних та радянських органів, установ ДПУ, суду, прокуратури, міліції; листування Й. Сталіна, Л. Кагановича, В. Молотова, С. Косіора, В. Чубаря та інших; численні звернення селян – листи, заяви, скарги, прохання. Публіку­ються унікальні щоденникові записи очевидців голоду. Вміщено також матеріали зарубіжних дипломатичних представництв, організацій української еміграції, міжнародної громадськості.

  Розрахована на науковців, політиків, викладачів, студентів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться цією трагічною сторінкою нашого історичного минулого.

 



  Книга підготовлена до друку співробітниками Інституту національної пам’яті, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ і адміністрації Республіки Польща та Інституту політичних і етнонаціональних досліджень Національної академії наук України. В ній опубліковано документи, що стосуються голоду в Україні у першій половині тридцятих років. Це документи радянської спецслужби, польської військової розвідки та дипломатичних служб. Крім цього, в томі вміщено матеріали польської поліції й адміністрації, що стосуються реакцій українців, які проживали в II Республіці Польщі, на інформацію про трагічні події за Збручем.

  У навчальному посібнику розглядається природа податкових спорів. Визначено теоретичні та практичні механізми врегулювання податкових правовідносин між контролюючими органами та платниками податків. Читачам буде цікаво ознайомитися з визначеннями, які зустрічаються в податковому законодавстві України. В посібнику зібрані та проаналізовані чинні нормативні акти органів влади України, що регулюють питання апеляційного оскарження рішень органів державної податкової служби, надана інформація щодо міжнародного досвіду адміністративного врегулювання податкових спорів, дані відповіді на найпоширеніші проблемні запитання, що виникають під час апеляційної практики в органах податкової служби. Розглянуто елементи інформаційно-комунікаційних технологій, що впровадженні в практичній діяльності ДПС України, та шляхи їх ефективного використання під час розгляду податкових спорів.

  Видання орієнтоване на використання при викладанні в навчальних закладах спеціальних дисциплін з питань організації розгляду та вирішення податкових спорів.

  Підготовлено для студентів, викладачів вузів, практичних працівників податкових та інших контролюючих органів, платників податків.

  У першому томі видання розглядається юридична практика органів державної податкової служби із застосування Законів України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами", "Про заставу", "Про відновлення платоспроможності боржника або визначення його банкрутом", Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку звітності суб’єктів малого підприємництва", постанов, наказів і розпоряджень Кабінету Міністрів, ДПА України, інших підзаконних актів.

  Видання розраховане на практичне використання широким колом читачів – податківців, аудиторів, юристів, працівників фінансових та інших контролюючих органів, керівників підприємств, бухгалтерів, науковців, викладачів, студентів.

  У другому томі видання розглядається юридична практика органів державної податкової служби із застосування Законів України "Про оподаткування прибутку підприємств", "Про податок на додану вартість", "Про податок з власників транспортних засобів та інших замохідних машин і механізмів", "Про фіксований сільськогосподарський податок", "Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства", "Про радіочастотний ресурс України", "Про гастрольні заходи в Україні", постанов, наказів і розпоряджень Кабінету Міністрів, ДПА України, інших підзаконних актів.

  Видання розраховане на практичне використання широким колом читачів – податківців, аудиторів, юристів, працівників фінансових та інших контролюючих органів, керівників підприємств, бухгалтерів, науковців, викладачів, студентів.

  У виданні представлено документи радянських органів державної безпеки – Державного політичного управління (ДПУ) та Народного комісаріату внутрішніх справ (НКВС), що містять додаткову архівну інформацію про причини, перебіг і наслідки найстрашнішої трагедії в історії українського народу XX століття – Голодомору 1932-1933 років. Документи розповідають про здійснення органами держбезпеки масових політичних репресій, у тому числі й з метою приховування правди про Голодомор. Майже 70 років ці документи зберігались під грифами секретності і були недоступними для дослідників.

 

  Видання містить унікальні архівні матеріали, більша частина яких друкується вперше. Вони розповідають про долі в'язнів Соловецького табору – одного з найсуворіших таборів у колишньому СРСР у 20-30-ті роки. Саме тут трагічно обірвалося життя багатьох визначних представників розстріляного українського відродження, діячів, чиїми зусиллями втілювалась у життя політика "українізації".

  Розрахований на фахівців, всіх, хто цікавиться історією України.

 

  Головна мета видання – зберегти пам’ять про те, що сталося на Соловках у лиховісному 1937-му, про те, що саме соловецький табір, ця, за висловом сучасника, «країна мук і відчаю», став останньою земною адресою для багатьох синів і дочок України.

  Другий том видання містить продовження науково-аналітичної розвідки "Шлях на Соловки", в ньому друкуються документи з тюремних справ, а також унікальні матеріали оперативної розробки соловецьких в'язнів, які дозволяють уявити і розкрити найпотаємніші сторони табірного побуту, переддень масових розстрілів у листопаді 1937 року, проливають світло на багато попередніх подій в Україні і в тодішньому СРСР.

  Книжка буде цінним джерелом не тільки для фахівців, а й для всіх, хто цікавиться історією України.

 

  Збереження правди про трагічні події, що сталися під час сумнозвісної "єжовщини" на Соловках, де загинуло чимало найкращих представників України, – така основна мета цього видання. В його третьому томі вміщено наступний блок "розстрільних" протоколів засідання Особливої трійки УНКВД Ленінградської області, документи з тюремних справ соловецьких в'язнів, що зберігаються в Регіональному управлінні Федеральної служби безпеки Російської Федерації по Архангельській області, унікальні матеріали з Державного архіву Служби безпеки України, а також уривки із спогадів.

  Книжка стане у великій пригоді науковцям, викладачам, студентам, всім, хто цікавиться історією України XX століття. 

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється