НАЦІОНАЛЬНИЙ інститут стратегічних досліджень

НАЦІОНАЛЬНИЙ інститут стратегічних досліджень

342(477)
Д 39
  Децентралізація влади: порядок денний на середньострокову перспективу [Текст] : аналіт. доп. / [Я. А. Жаліло та ін. ; за наук. ред. Я. А. Жаліла] ; Нац. ін-т стратег. дослідж. – Київ : НІСД, 2019. – 190 с.
  В аналітичній доповіді представлено підсумки впровадження першого етапу децентралізації влади в Україні (станом на квітень 2019 року) та схарактеризовано порядок денний цієї важливої реформи на середньострокову перспективу. Комплексно оцінено процес формування ефективного місцевого самоврядування та територіальної організації влади задля створення і підтримки повноцінного життєвого середовища в Україні, підвищення ефективності системи влади, створення умов для динамічного, збалансованого розвитку України та її регіонів, забезпечення надання якісних і доступних публічних послуг. Реформу децентралізації проаналізовано у контексті її впливу на демократичні перетворення та консолідацію суспільства, загальнонаціональну та локальну ідентичність, зміцнення державності й згуртованості країни, підвищення дієздатності громад та управлінської ефективності органів місцевого самоврядування. У доповіді виокремлено ключові виклики, що постають перед реформою децентралізації на її новому етапі. Обґрунтовано рекомендації щодо подальшого формування спроможного та відповідального місцевого самоврядування, упорядкування адміністративно-територіального устрою, удосконалення системи організації влади та державного управління, забезпечення територіальної консолідації через ефективне поглиблення реформи децентралізації влади.
016
К 67
  Корнієвський Олександр Анатолійович [Текст] : до 60-річчя від дня народж. : біобібліогр. покажч. / Нац. ін-т стратег. дослідж. – Київ : НІСД, 2019. – 47, с. : [4 с. іл.].

  У виданні висвітлено основні етапи життєвого шляху, наукової-дослідницької та науково-педагогічної роботи Корнієвського Олександра Анатолійовича – українського ученого в галузі історії та політології, дослідника історії становлення й розвитку української державності та громадянського суспільства, новітньої історії українського молодіжного руху, впливу інститутів та організацій громадянського суспільства на політику національної безпеки, її забезпечення на рівні недержавної системи за участі громадських об'єднань, їх взаємодії з органами державної влади у впровадженні європейських принципів ефективного врядування, забезпеченні життєво важливих інтересів людини і громадянина, суспільства і держави.
  Уміщений у виданні бібліографічний покажчик одноосібних наукових, науково-методичних праць 0. А. Корнієвського, інших публікацій за його участі стане в пригоді ученим і аспірантам, викладачам і студентам закладів вищої освіти, усім, хто проявляє дослідницький інтерес до історичних та суспільно-політичних студій, сучасної суспільно-політичної практики.

  Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано два примірники книги.

323
Р 86
  Румунська та молдовська національні меншини в Україні: стан, тенденції та можливості співпраці [Текст] : зб. наук.-експерт. матеріалів / [Ю. А. Тищенко та ін. ; за наук. ред. Ю. А. Тищенко] ; Нац. ін-т стратег. дослідж. – Київ : НІСД, 2019. – 111 с.

  В аналітичній доповіді досліджено стан забезпечення культурно-освітніх та інформаційних прав румунської і молдовської національних меншин в Україні, окремі аспекти забезпечення освітніх, мовних прав української діаспори в Румунії та Республіці Молдові. Також проаналізовано можливості підтримки добросусідських взаємин України з Румунією та Молдовою. Сформульовано пріоритетні напрямки подальшої співпраці у двосторонніх відносинах в контексті дослідженого питання.
  Доповідь адресована державним службовцям, посадовцям органів місцевого самоврядування, політичним діячам, громадським активістам, науковцям та студентам, які цікавляться питаннями міжетнічних відносин в Україні та двосторонньою співпрацею України з Румунією та Молдовою.

172
П 18
Парахонський, Борис Олександрович.
  Онтологія війни і миру: безпека, стратегія, смисл [Текст] : [монографія] / Борис Парахонський, Галина Яворська ; Нац. ін-т стратег. дослідж. – Київ : НІСД, 2019. – 558, [1] с.

  Монографію присвячено проблемам онтології війни і миру в контексті досвіду України у протидії російській гібридній війні, яка стала довгостроковим чинником деструктивних впливів на українську політичну, економічну та соціальну реальність. Агресивні дії РФ спричиняють руйнівні наслідки для системи світового порядку та міжнародної безпеки, є головним чинником дестабілізації безпекового середовища в регіональному оточенні України.
  У праці сутність війни і миру розкривається через стратегічну та безпекову парадигми, із включенням різнорівневої взаємодії когнітивних смислів. Семантика концептів війни і миру, проблеми соціально-політичної онтології, опис глобального й регіонального стратегічного середовища, стратегічна культура та її зв'язок з дискурсом влади, роль ідентичності та мови війни і, нарешті, стратегія перемоги – стислий перелік питань, що розглядаються в книзі. Автори спираються на припущення про зв'язок онтологічних моделей із сучасними способами ведення воєнних дій, зокрема про зв'язок гібридної війни з логікою постмодерністського релятивізму і загальною боротьбою із владним порядком. Окрему увагу приділено ролі політики ідентичності та аналізові когнітивного виміру гібридних конфліктів.
  Для науковців і широкого читацького загалу.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється