ТИМОШИК Микола Степанович

ТИМОШИК Микола Степанович

63.3(4УКР)5 / 9(С2)
Т 41
Тимошик, Микола Степанович.
  Село [Текст] : у 2 т. Т. 1. Зійти з безпам'ятства : докум.-публіц. оповідь / Микола Тимошик. – Київ : Ярославів Вал, 2017. – 418 с. : іл.

  Таким українське село в нашій літературі ще не поставало. Знайомлячись із кожним новим сюжетом, читач мимоволі залучається до внутрішнього двобою власних думок між усталеними версіями хрестоматійно відомих подій і прихованою правдою, яка за ними стояла в тривалому очікуванні бути оприлюдненою.
  У першому томі подано широку панораму життя хліборобів та сільської інтелігенції від козацьких часів до жовтневого перевороту 1917 року.
  За масштабами охоплення донедавна недоступного навіть дослідникам архівного матеріалу, лаконічністю і завершеністю сюжетів, умілим поєднанням хронологічного викладу подій із їх сюжетним розвитком, барвистою мовою це видання можна без перебільшення вважати своєрідною енциклопедією життя українського села.
  Для широкого кола читачів.

63.3(4УКР)6 / 9(С2)
Т 41
Тимошик, Микола Степанович.
  Село [Текст] : у 2 т. Т. 2. Трудний шлях відмосковлення : докум.-публіц. оповідь / Микола Тимошик. – Київ : Ярославів Вал, 2017. – 579 с. : іл.

  У другому томі, що хронологічно охоплює період від 1917-го до початку 70-х років XX ст., переосмислюється низка сфальшованих сторінок спочатку збільшовиченого, а згодом околгоспленого українського села. Фактологічна канва оповіді, що побудована винятково на закритих донедавна архівних матеріалах та спогадах очевидців, тут особливо вражаюча за силою правди.
  Йдеться зокрема про кілька показових тенденцій: генетичну боязнь старших селян говорити правду й боротися за неї, не патріотизм, байдужість, продажність пригодованої владою місцевої інтелігенції. Новаторська авторська версія історії села є поглядом "знизу", а не "зверху", як було прийнято раніше.
  Для широкого кола читачів.

63.3(4УКР)6 / 9(С2)
Т 41
Тимошик, Микола Степанович.
  Запізніле вороття [Текст] : докум.-публіцист. оповідь / Микола Тимошик. – Київ : Наша культура і наука, 2017. – 391 с. : фот.

  Документально-публіцистична оповідь про драматичні воловоди долі великого українця – Івана Огієнка (митрополита Іларіона) – створена на основі нових документів, віднайдених автором у архівах України, Польщі, Швейцарії, Франції, США та Канади.
  Сповнена злетів і падінь, успіхів і поразок життєва дорога героя поділена на три головні відтинки: в Україні, в країнах Західної Європи та на американському континенті. Акценти автора зосереджені довкола мінливих обставин, які формували різного Огієнка-Іларіона, але гартували головний стрижень характеру, головне життєве його кредо: українська Україна і Українська церква.
  Для широкого кола читачів.

63.3(4УКР)6 / 9(С2)
Т 41
Тимошик, Микола Степанович.
  Його бій за державність [Текст] : докум.-публіцист. оповідь / Микола Тимошик. – Київ : Наша культура і наука, 2017. – 375 с. : фот.

  Чи й віднайти в історії XX століття такого автора, чиї численні рукописні тексти мали так багато драматичних пригод на тернистому шляху до читача? Вони губилися, горіли, пліснявіли, розчинялися від води, розліталися за вітром, свідомо нищилися недоброзичливцями. Але щоразу знову відроджувалися, чекаючи слушного моменту повернення до того читача, кому первинно призначалися, – в Україну.
  В основі документально-публіцистичної оповіді про творчий і науковий спадок Івана Огієнка (митрополита Іларіона) – драматичні колізії втілення творчих задумів автора за неймовірно складних житейських обставин, перипетії з побутуванням текстів, головні змістові домінанти творів, непроста дорога повернення їх із чужини.
  Для широкого кола читачів.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється