ТКАЧ Микола Михайлович

ТКАЧ Микола Михайлович

821(477.51)
Т 48
Ткач, Михайло Михайлович.
  У проміжках дерев [Текст] / Михась Ткач. – Чернігів : Лозовий В. М., 2017. – 375 с.

  До книги увійшли художні твори, діаписані під враженням трагічних подій, що відбуваються на Сході України; спогади з дитячих років, де йдеться про події, долі близьких і рідних людей в часи подвійної окупації.
  Також книга містить щоденникові записи автора з 2004 по 2015 рік.

821(477.51)
Л 64
  Літературний Чернігів [Текст] : щокв. мистец. журн. літ. спілки "Чернігів". № 4 (84), жовт.-груд. 2018 / голов. ред. Михась Ткач ; редкол.: Ганна Арсенич-Баран [та ін.]. – Чернігів : Лозовий В. М., 2018. – 183 с. : іл.

  Щоквартальний мистецький журнал літературної спілки "Чернігів".

821(477.51)
Т 48
Ткач, Микола Михайлович.
  Вербове коріння [Текст] : зб. поезій / Микола Ткач. – Київ : Українські пропілеї, 2019. – 228, [1] с.

  До книги відомого поета й етнолога Миколи Ткача "Вербове коріння" увійшли поезії написані вільним віршем – верлібром. Це своєрідні поетичні роздуми, які постають у невимушеній сповіді. Емоція в них приглушена, але в своїх асоціаціях вона часом стає вражаючою і вихлюпує нестримною хвилею радісного піднесення чи гострого болю. Тематика поезій розмаїта: тут і наша історія, і громадянські вияви та політичні візії, і духовна та інтимна палітра, і природа та буття світу.

  Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано сім примірників книги.

821(477.51)
Л 64
  Літературний Чернігів [Текст] : щокварт. мистец. журн. літ. спілки "Чернігів". № 1 (85), січ.-берез. 2019 / голов. ред. Михась Ткач ; редкол.: Ганна Арсенич-Баран [та ін.]. – Чернігів : Лозовий В. М., 2019. – 183 с. : іл.

  Щоквартальний мистецький журнал літературної спілки "Чернігів".

84(4УКР)
Т 48
Ткаченко, Сергій Іванович.
  Під знаком Ярила [Текст] / Сергій Ткаченко, Василь Копайгоренко. – Київ : Бізнесполіграф, 2014. – 132, [4] с. : іл.

  Спільний проект поета й перекладача Сергія Ткаченка і художника Василя Копайгоренка "Під знаком Ярила" є досить рідкісною у нашій культурі спробою діалогу красного письменства з малярством. Творці книги не пішли усталеним традиційним шляхом – ілюстрування поезій чи віршування на теми творів живопису, а вирішили провести трансмедіальний діалог на глибинному рівні підсвідомого, що є спільним для всіх творчо мислячих особистостей, – на рівні національних архетипів. Такою спільною творчою домінантою їм бачиться міфічна постать Бога ріднокраю, родючости і любови – Ярила.
  Для широкого загалу читачів.

821(477)
Т 48
Ткаченко, Сергій Іванович.
  На острові [Текст] : поезії / Сергій Ткаченко. – Київ : Українське агенство інформації та друку "Рада", 2009. – 115, [4] c.

  До нової книги Сергія Ткаченка, писаної в США, де автор працює співробітником Центральних Установ ООН у Нью-Йорку, ввійшли вірші, створені протягом кількох останніх років.
  В них – роздуми поета над долею України і всього людства в контексті бурхливих подій сьогодення і драматичних сторінок історії. Головним героєм книги є сучасна людина – господар нашої планети.
  До книги включені ліричні твори з раннього доробку. В оформленні книги використані репродукції з графічних робіт і картин відомого українського художника Володимира Євтушевського.

821.09(477)
Т 48
Сорока, Петро.
  З вершин чужого світу [Текст] : літературний портрет Сергія Ткаченка / Петро Сорока. – Тернопіль : СорокА, 2006. – 158 с. : іл.

  Монографічне дослідження присвячене творчости одного з найцікавіших і найоригінальніших сучасних поетів.
  В полі зору дослідника, що послуговується системним аналізом, поетичні й публіцистичні твори митця, зокрема "Сповідь правнука сільського писаря", "Ужинок осіннього поля", "Храм Дани", найпомітніші публікації в періодиці.
  Автор широко використовує маловідомі джерела й матеріали.
  Книга розрахована на викладачів гуманітарних вузів, студентів-філологів, вчителів-словесників та всіх, хто залюблений у рідне слово, цікавиться розвоєм поетичної думки.

 

821(477)
Т 48
Ткаченко, Сергій Іванович.
  Оповіді від Сема [Текст] : [вірші, переклади, статті] / Сергій І. Ткаченко. – Київ : УАІД "Рада", 2012. – 249. [1] с. : іл.

  В новій книзі багатолітнього співробітника Секретаріату ООН Сергія І. Ткаченка "Оповіді від Сема" представлені вибрані поезії, переклади і статті останніх років.
  Книга розрахована на письменників, філологів, учителів-словесників, на широкі кола патріотично налаштованої громадськости – всіх тих, кому дороге рідне слово.

83.3(4УКР)
С 65
Ткаченко, Сергій Іванович.
  Лісові денники Петра Сороки: малярство і метафізика [Текст] : монографія / Сергій І. Ткаченко ; [іл. В. Лимонов]. – Харків : Слово, 2016. – 197 с. : іл.

  Монографічне дослідження є новаторською в українському літературознавстві спробою комплексного культурологічного аналізу творчого доробку письменника. За матеріал дослідження взято прозові, поетичні та критичні твори відомого сучасного українського письменника Петра Сороки, зосібна – його "лісові денники".
  До сфери традиційного літературознавчого розгляду було залучено понятійний апарат таких галузей культури, як наука, мистецтво і релігія. Вибір зазначеного аналітичного інструментарію був не в останню чергу зумовлений характером розглядуваного матеріалу, а також індивідуальною особистістю його творця, який є не тільки чільним письменником, а ще й знаним науковцем, мистецтвознавцем і теологом.
  Головні тези дослідження були апробовані в численних статтях, присвячених творчості "тернопільського денникаря", що побачили світ протягом останніх років на сторінках провідних українських періодичних літературних та наукових видань і набули схвального розголосу серед письменницької, митецької, наукової та релігійної громади.
  Книга адресується не лише професійним літераторам, фахівцям-філолоґам і учителям-словесникам, які цікавляться проблемами комплексного вивчення красного письменства, а й широким колам читацького загалу – всім патріотам-українцям, яким небайдужа доля національної літератури і культури, зрештою – доля нашої держави.

821.09(477)
Б 88
Ткаченко, Сергій Іванович.
  Сходження [Текст] : життя і творчість Володимира Бровченка / Сергій Ткаченко. – Київ : УАІД "Рада", 2008. – 153. [2] с.

  Монографічне дослідження є першою в українському літературознавстві спробою проаналізувати весь творчий доробок і життєвий шлях відомого сучасного поета Володимира Бровченка.
  До сфери аналізу залучені не лише поетичні й прозові книги розглядуваного автора, а й його численні журнальні та газетні публікації – більш як за п'ятидесятирічний шлях у літературі. Охоплені також найголовніші критичні статті, присвячені творчості самого митця.
  Основні тези дослідження були апробовані в окремих публікаціях, що побачили світ у періодичних виданнях України і отримали схвальну оцінку провідних критиків і національно свідомого читацького загалу.
  Книга розрахована не тільки на фахівців-філологів, учителів-словесників і професійних письменників, а й на широкі кола патріотично налаштованої громадськости – всіх, кому дороге рідне слово і доля незалежної України.

83.3(4УКР)
Т 48
Ткаченко, Сергій Іванович.
  Пророки степу & апостоли лісу [Текст] / Сергій І. Ткаченко. – Київ : Рада, 2012. – 164, [9] с. : іл.

  Нова книга Сергія І. Ткаченка є спробою поглянути на дві головні проблеми сучасної України – проблему просторової (Північ–Південь–Захід–Схід) і природничої (Ліс–Лісостеп–Степ) дискретности, а також проблему часової розірваности (Минуле–Теперішнє–Майбутнє) – з позицій поточного літературного процесу.
  Книга розрахована не лише на професійних письменників, фахівців-філолоґів і вчителів-словесників, а й на широкі кола патріотично налаштованої громадськости – всіх, кому дороге рідне слово і доля Незалежної України. Сподіваємося, що з її змістом буде цікаво й корисно ознайомитися нашим політикам і політологам.

84(4УКР)
Я 87
  Ятрань [Текст] : літ.-мистец. і громад.-політ. часопис творчих сил глибинної України. № 9, 2009 / голов. ред. С. І. Ткаченко. – Київ : Титул, 2009. – 160 с.

 

  Літературно-мистецький і громадсько-політичний часопис творчих сил глибинної України.

821(477.51)
Л 64
  Літературний Чернігів [Текст] : щокварт. мистец. журн. літ. спілки "Чернігів". № 2 (86), квіт.-черв. 2019 / голов. ред. Михась Ткач ; редкол.: Ганна Арсенич-Баран [та ін.]. – Чернігів : Лозовий В. М., 2019. – 181 с. : фот.

 

  Щоквартальний мистецький журнал літературної спілки "Чернігів".

82.3(4УКР)
К 48
  Клен було чим не дерево [Ноты] : укр. нар. пісні у записах Надії Данилевської та Миколи Ткача / [упоряд. : Н. О. Данилевська, М. М. Ткач]. – Ніжин : Пилипенко Н. В., 2014. – 247, [5] с. : ноти.

 

  Збірник "Клен було чим не дерево" є третьою книгою пісень у записах Надії Данилевської та Миколи Ткача. Перша – "Ой ти, просо-волото" вийшла 2008 року. Друга – "Чумарочка рябесенька" – у 2011 р. Ці збірники – наслідок їхньої багаторічної подвижницької праці в царині духовності.
  До книги увійшли зразки найпоширеніших жанрів українських народних пісень: календарні, родинні, колискові, пританцівки, весільні, про кохання, солдатські та псальми.
  Записані пісні переважно у 80–90-х роках XX століття від виконавців різного віку. Тексти більшості пісень супроводжуються нотами.
  Пропоноване видання стане у пригоді мовознавцям, фольклористам, викладачам, студентам, учителям і учням, а також усім, кому не байдужа доля української культури.

91.9:83 / 016:8
Т 48
  Микола Михайлович Ткач [Текст] : (біобібліогр. покажч.) / Черніг. обл. універс. наук. б-ка ім. В. Г. Короленка ; [уклад.: К. А. Герасименко, Н. В. Романчук]. – Чернігів : [б. в.], 2013. – 70 с. – (Серія "Письменники – наші земляки").

  Біобібліографічний покажчик "МиколаМихайлович Ткач" має за мету систематизувати друковані джерела, які всебічно і грунтовно розкривають творчість письменника.
  До покажчика увійшли твори і статті за період з 1969 р. по жовтень 2013 р.

  Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано два примірники книги.

 

83.84
Т 48
Ткач, Микола Михайлович.
  Сонячний зайчик [Текст] : [вірші для дітей] / Микола Ткач. – Київ : НАКККіМ, 2013. – 11 с. : іл.

 

  До книжки відомого українського поета й етнолога Миколи Ткача "Сонячний зайчик" увійшли дитячі вірші, що були написані в різні роки. 

84(4УКР)
Т 48
Ткач, Микола Михайлович.
  Цвіт-полин [Текст] : [пісні] / Микола Ткач. – Чернігів : Десна Поліграф, 2017. – 39 с. : ноти.

  До книжки "Цвіт-полин" увійшли авторські пісні на слова поета Миколи Ткача.
  Стане в пригоді музикознавцям, керівникам пісенних колекгивів та всім, хто цікавиться сучасним пісенним мистецтвом.

  Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано два примірники книги.

84(4УКР)
Т 48
Ткач, Микола Михайлович.
  У володіннях Волоса [Текст] : поезії / Микола Ткач. – Київ : Український письменник, 2013. – 257, [1] с.

  Інтуїтивно-філософське осягнення складних перипетій буття світу й людини в ньому з гострим відчуттям його течії, коли часто іманентний вияв на межі причинності, химер та медитацій переростає в трансцендентну логіку, і коли невідворотність взаємозв'язку причини й наслідку постають поетичним засобом розкриття сутності Добра і Зла, де його мірою виступає гріх як передумова розвитку самого буття. Все це виявляє в собі творчість поета й етнолога Миколи Ткача в його новій книзі "У володіннях Волоса".
  Волос – персонаж української міфології. Як міфологічна сутність він є уособленням критичних величин стихій і середовищ, що спричинюють незворотні зміни в розвитку буття. Наші предки-язичники пов'язували з ним торгівлю, мистецтво, мисливство, скотарство, хліборобство. Волос вважався володарем нижнього світу. А як астральне божество – пов'язується із зодіакального сузір'ям Водолія, в якому земля перебуває з 2003 року.
  До книжки увійшли вірші різних років: як з попередніх книжок, так і ще не опубліковані.

  Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано два примірники книги.

84(4УКР)
Т 48
Ткач, Андрей Михайлович.
  Мне снится дом под кленом [Текст] : [поэзия] / Андрей Ткач. – Чернигов : Лозовой В. М., 2014. – 79 с. : ил. – Рус., укр.

   Андрій Ткач народився, виріс і прожив значну частину в Україні – на рідній землі. Але в пошуках кращого життя виїхав на Північ. Жив і працював у Архангельську. "Сниться хатина під кленом мені" – перша посмертна збірка поета.
  Вірші Андрія Ткача відзначаються щирою задушевністю сприйняття світу, любов'ю до природи, своєї малої батьківщини, спогади про яку навіяні легким поетичним сумом. До збірки увійшли також написані ним пісні.

83.3(4РОС) / 8Р
Т 48
Ткач, Микола Михайлович.
  Слово о полку Ігоревім [Текст] : графічна реконструкція, переклад, словник-довідник / Микола Ткач. – Київ : Перун, 2008. –- 222, [2] с. : ілюстр.

  "Слово о полку Ігоревім" – найвизначніша пам'ятка давньої української міфопоетики, писемності, мови. Цей славетний твір має безліч перекладів та переспівів різними мовами світу.
  Пропоноване видання подає: віршований варіант оригінального тексту пам'ятки українською абеткою за науковою реконструкцією відомого дослідника пам'ятки, поета, етнолога кандидата історичних наук Миколи Ткача; його переклад тексту пам'ятки сучасною літературною українською мовою та укладений ним перший в Україні і світі "Словник-довідник "Слова о полку Ігоревім" у контексті українських писемних джерел, зразків фольклору та говірок". Словник дає можливість читачеві по-новому осмислити кожне слово, вжите автором пам'ятки.
  У книзі подається також копія видання твору 1800 року.
  Завдяки відтворенню ритмічної структури та вимови слів давній славетний твір читається і сприймається легко й зрозуміло – в природному звучанні.
  Передмову до видання написав відомий письменник, лауреат Національної премії імені Т. Г. Шевченка Микола Шудря.
  Для науковців, викладачів, студентів, усіх, кого цікавить українська література, міфопоетика та мова.

392
Д 18
Данилевська, Надія Олександрівна.
  Просили батько, просили мати. [Текст] : (пам'ятка для наречених) / Надія Данилевська, Микола Ткач. – Київ : ПоліграфКонсалтинг, 2005. – 32 с. : фотоіл., ноти.

 

  У книзі "Просили батько, просили мати" в короткій формі висвітлюються основні частини українського традиційного весілля, пояснюється сутність найважливіших обрядових дійств весільних чинів, та атрибутів. У додатку – приклади весільних пісень та примовлянь і побажання до дарування.
  Стане в пригоді нареченим, батькам, всім, хто небайдужий до народних традицій.

22.130 / 511
М 80
Мороз, Данило.
  Арихметика [Текст] / зложив Данило Мороз ; [авт. післямови Микола Ткач]. – [Перевид. 1862]. – Київ : [б. в.], 2015. – 28 с. – Вих. дан. ориг.: Київ : У друкарні А. Гаммершмида, 1862.

  У виданні упорядковано наявну спадщину Данила Мороза – раніше друковані твори письменника, які вдалося відшукати по різних виданнях та архівах. Книгу було видано у 2005 році ВІД "Просвіта" під назвою "Неспарована пара".

  Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано два примірники книги.

821(477.51)
Т 48
Ткач, Микола Михайлович.
  Час любові і болю [Текст] : поезія / Микола Ткач. – Київ : Фенікс, 2016. – 207 с.

  Історія людства просякнута війнами, лихоліттями та людськими стражданнями, що пов'язані з війною. Сучасні ідеологи намагаються переконати, що нібито найвищою цінністю є фізіологічне людське життя, схиляючи, тим самим, людину до упокорення й рабства. Але останні події в Україні наочно показали, що саме Гідність і Воля є виразником української ментальності й українського духу.
  Ця тематика розлого постає у новій книзі відомого поета й етнолога Миколи Ткача, яка охоплює далекі події середньовіччя та козацької доби, події визвольних змагань XX ст. та сьогоднішньої боротьби українців з московськими окупантами і їх найманцями.

63.52 / 902.7
Т 48
Ткач, Микола Михайлович.
  Криниця [Текст] : вибр. наук. розвідки, ст., дослідж., роздуми / Микола Ткач. – Київ : Логос, 2012. – 383 с. : ілюстр.

 

  До книжки відомого українського поета й етнолога Миколи Ткача "Криниця" увійшли вибрані наукові розвідки, дослідження, полемічні та критичні статті, філософські та культурологічні роздуми, що були написані в різні роки. А також окремі інтерв'ю та статті про нього.

85.12 / 74
Т 48
Ткач, Микола Михайлович.
  Поезія натхненних рук [Изоматериал] : [альбом] / Микола Ткач, Надія Данилевська. – Ніжин : Пилипенко Н. В., 2013. – 90 с. : ілюстр.

 

  Фотоальбом виробів народного мистецтва включає до свого змісту: одяг, вироби з дерева та виши виготовлених відомими поетами Миколою Ткачем та Надією Данилевською як вияв своєрідного світогляду та способу їхнього життя. Розділи також містять фотографії одягу, вишивки, хатнього начиння та предметів побуту, що дістались у спадок від рідних та подарунки від окремих осіб.
  Стане в пригоді етнографам, народним майстрам та всім не байдужим до традиційної культури українців.

84(4УКР)
Т 48
Ткач, Микола Михайлович.
  Земля і люди [Текст] : поезії / Микола Ткач. – Київ : Український письменник, 2013. – 187 с.

  Поетичне пізнання й осмислення сутності буття людини й природи, історичної течії буття народу, любов до матері, до рідної землі, до України. Все це виявляє в собі творчість поета й етнолога Миколи Ткача в його новій книзі "Земля і люди".
  До книжки увійшли вірші різних років: як із попередніх книжок, так і ще неопубліковані.

811.161.2
Т 48
Ткач, Микола Михайлович.
  Словник говіркових, розмовних, рідковживаних та застарілих слів української мови [Текст] / Микола Ткач. – Чернігів : Десна Поліграф, 2019. – 998, [1] с.

  Видання "Словник говіркових, розмовних, рідковживаних та застарілих слів української мови" є наслідком тривалої праці відомого поета й етнолога, кандидата історичних наук, професора М. М. Ткача. У ньому на основі численного, опрацьованого лексичного матеріалу: діалектних словників, зібрань регіональних говірок, фольклорних збірників, окремих літературних творів, власних записів, упорядковано перший в Україні такий Словник українських діалектів, який вміщує в собі говірки всіх етнічних груп та ареалів розселення українців. Він засвідчує автохтонність живої української мови в її говірковому розмаїтті, еволюційних та історичних змінах.
  Для науковців, викладачів, студентів закладів вищої освіти та всіх, кого цікавить живе українське Слово.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється