ОДЕСЬКА національна наукова бібліотека імені М. Горького

ОДЕСЬКА національна наукова бібліотека імені М. Горького

  Випуск містить опис книг і публікацій за 1992-2001 рр. Всі матеріали систематизовано за рубриками, в рамках кожного розділу подано в алфавіті авторів та назв. Публікації іноземними мовами наведені в кінці розділів. Нумерація реєстрових статей наскрізна.
  Покажчик призначено для науковців, викладачів вузів, студентів, фахівців у галузі історії релігії, релігієзнавства, бібліотечних працівників, для всіх, хто цікавиться питаннями релігієзнавства.
  При пошуку матеріалів використано джерела державної бібліографії, фонди, каталоги й картотеки Одеської національної наукової бібліотеки ім. М. Горького, наукової бібліотеки Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Грушевського, Інтернет.

 
  Друге видання біобібліографічного покажчика з серії "Письменники Одеси" присвячене літературознавцеві, теоретику літератури, досліднику психології художньої творчості Григорію Андрійовичу В’язовському (перше видання побачило світ 1986 р.). Посібник підготовлено за матеріалами фондів Одеської національної наукової бібліотеки ім. М. Горького, провідних бібліотек Одеси.
  Добір публікацій завершено станом на 1 січня 2013 року. Їх описано за чинними правилами і систематизовано у відповідних рубриках та підрубриках, а це дає змогу читачеві легко виявити потрібну групу друкованих документів чи окремий з них. До його послуг – покажчики імен та періодичних видань.
  Посібник призначено для літературо- та книгознавців, журналістів, бібліофілів, викладачів вищих навчальних закладів, студентів. Він також буде корисним для учителів середніх шкіл, які ведуть уроки літератури рідного краю.
  Черговий випуск серії біобібліографічних покажчиків "Письменники Одеси" присвячено творчості поета, письменника, публіциста Антона Флоріановича Михайлевського. Посібник підготовлено за матеріалами фондів Одеської національної наукової бібліотеки ім. М. Горького, провідних бібліотек Одеси.
  Добір публікацій завершено станом на 1 січня 2013 року, їх описано за існуючими правилами і систематизовано у відповідних рубриках та підрубриках, що дає змогу читачеві легко виявити потрібну групу друкованих документів чи окремий з них. До його послуг – покажчики імен та періодичних видань.
  Посібник призначено для літературо- та книгознавців, журналістів, бібліофілів, викладачів вищих навчальних закладів, студентів. Він також буде корисним для учителів середніх шкіл, які ведуть уроки літератури рідного краю.
  До каталогу увійшов перелік видань українською та російською мовами за 1972-2012 роки (станом на 1 січня 2013 року) відомого письменника, академіка, заслуженого журналіста України, громадського діяча Богдана Івановича Сушинського.
  Каталог присвячено 50-річчю творчої діяльності письменника (перша публікація надрукована 1962 року) та 40-річчю від дня виходу в 1972 році у світ його першої книжки.
  У посібнику знайшли відображення повна біографія та перелік важливих подій у житті й творчості Богдана Сушинського. Бібліографічний опис видань доповнюють анотації українською та російською мовами – видавничими анотаціями до кожної з книжок. Книги Б.І. Сушинського з фондів ОННБ ім. М. Горького позначені шифром.
  Завершують перелік видань два біобібліографічних покажчики (1996, 2006), присвячені творчій та громадській діяльності прозаїка. Нині готується до друку доповнена та перероблена редакція цих видань.
  В кінці роботи розміщене резюме.
  Каталог видань Б. Сушинського стане у пригоді літературознавцям, книгознавцям, викладачам, пошукувачам, бібліофілам, студентам, бібліотечним працівникам.
  Черговий випуск серії біобібліографічних покажчиків "Письменники Одеси" присвячено творчій діяльності лауреата Національної премії імені Т.Г. Шевченка, поета, письменника, публіциста Володимира Григоровича Рутківського. Підготовка посібника проводилася за матеріалами фондів Одеської національної наукової бібліотеки ім. М. Горького, провідних бібліотек Одеси та особистого архіву письменника.
  Добір публікацій завершено станом на 1 липня 2012 року, їх описано за існуючими правилами і систематизовано у відповідних рубриках та підрубриках, що дає змогу читачеві легко виявити потрібну групу друкованих документів чи окремий з них. До його послуг – покажчики імен та періодичних видань.
  Посібник призначено для літературо- та книгознавців, журналістів, бібліофілів, викладачів вищих навчальних закладів, студентів. Він також буде корисним для учителів середніх шкіл, які ведуть уроки літератури рідного краю.
   За понад 180 років існування Одеська національна наукова бібліотека імені М. Горького зібрала у своїх фондах тисячі книг українського книгодруку, що побачили світ як безпосередньо на теренах України, так і поза її межами. Протягом 1991-1995 pp. бібліотека видала п’ятьма випусками опис цієї частини фонду. Ця, великою мірою унікальна колекція, користується великою увагою дослідників історії української книги, української культури, книгознавців, літературознавців, істориків, бібліографів, бібліофілів та ін.
  Проте певне число україномовних видань бібліотечного фонду з різних причин залишилося поза рамками реєстру. За цей час фонд поповнився новими виданнями. До Українсько-Канадського бібліотечного центру, що існує в ОННБ, за останні роки надійшла чимала кількість україномовних видань, серед яких і ті, що стосуються періоду, який враховується в даному каталозі. Всі ці видання й увійшли до 6 випуску каталогу, який пропонується увазі читача.
  В основу кожної реєстраційної статті покладено матеріал титульної сторінки та її звороту з частковим збереженням орфографії оригіналу. Посібник має суто інформативне призначення, тому в ньому не фіксуються особливості того чи іншого примірника. Матеріал, здебільшого переглянутий de visu, розташований в хронологічному порядку, у межах певного року додержується алфавітного порядку авторів і назв. Для зручності користувача до кожного видання додається бібліотечний шифр.
  Каталог зможе прислужитися науковцям, пошукачам, викладачам, студентам, бібліотечним працівникам – усім, хто цікавиться історією України та історією її культури.
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється