КОЛОДІЙ Віталій Дем’янович

КОЛОДІЙ Віталій Дем’янович

    
  Ця книга відомого українського письменника Віталія Колодія вміщує вірші схвильованого серця і глибокого роздуму про світлі злети і трагізм людських доль на земних дорогах поступу й осягання правди, істини і покликань у нашому світі гармонії та контрастів.
  Авторські сповідальні мотиви, звернені до моральних і світоглядних категорій, поет звіряє на щирий читацький відгук. Інтимне у нього не тільки особистісне, а й завдяки яскравому художньому вираженню загально і гостро відчутне.
  Поезії В. Колодія тематично різнопланові і напрочуд багаті на жанрові та формотворчі засоби.
   
  Вибрані епічні та драматичні поеми увійшли до нової книжки відомого українського письменника Віталія Колодія. Самопошуки народу й людини у світі добра і зла, любові й ненависті, торжества та занепаду морально-ідейних засад, сподівань і заперечень проблемно й гостро відображені на її сторінках, що охоплюють велику часову просторінь – від найдавнішої минувшини до подій новітньої історії.
  В ряді творів мовиться про ратну й духовну боротьбу українських поколінь за національне утвердження, позначену звитягою і трагізмом.
    
  Відомий український письменник Віталій Колодій за свою перекладацьку діяльність удостоєний ряду престижних міжнародних літературних премій  імені Міхая Емінеску, Спілок письменників Румунії та Молдови, відзначений дипломом всесвітнього поетичного форуму, що проходить під егідою Академії "Париж-Бухарест". В його інтерпретації українською мовою прийшло до читачів чимало віршів і поем представників класичної та сучасної літератур  Костандіна Єрзнкаці, Міхая Емінеску, Івана Буніна, Валерія Брюсова, Пауля Целана, Дмитра Гуліа, Баграта Шинкуби, Альфонсаса Малдоніса, а також Георгія Шенгелі, Дмитра Кедріна, Володимира Солоухіна, Олега Чухонцева та ін.
  У цій книзі особливо широко поданий розділ румуномовних авторів, життя і творчість яких тісно пов’язані з Буковиною. Із осяжного перекладацького набутку поета тут вміщені найбільш значні праці з принагідними коментарями та біографічним матеріалом.
   
  Вміщені у книзі вибраних прозових творів лауреата престижних міжнародних літературних премій, відомого українського письменника Віталія Колодія повісті, новели й етюди оповідають про події та людей історичного минулого і сучасної доби. Вимір істинного визначається тут категоріями сумління, добра і справедливості та осягається через жорсткі доленосні випробування.
   
  Про різні грані морально-етичних принципів, що утверджуються чи сповідуються під впливом соціально-політичних реалій у плинності поколінь, мовиться в цій книзі, яка містить також авторські роздуми про творчість та життєві шляхи ряду відомих і менш знаних постатей в літературі й мистецтві.
  Разом з автором читач відчуватиме живе пульсування історичних буднів та віхових часозмін.
  В основу розповідей покладені фактичні матеріали з дійсності на межі епох. 
   
  Ця книга доповнює сторінки багатожанрової творчості Віталія Колодія з його філософією лірика, роздумливим заглибленням у сутність подій та явищ різних часових вимірів, чуйним дослуханням до людського серцебиття.
  Нинішні вчинки не лише іспитують морально-світоглядні засади кожного сьогодні, а й дивляться на нас із часів завтрашніх, ставлячи звідтіль свої світлі чи темні міти на сумлінні нашому,  послідовно стверджує автор.
  Пропоноване видання є шостим томом вибраних творів відомого письменника. Попередніми роками у цьому ряду побачили світ його "Диспут" (поеми, 2007), "Ангел на камені" (вірші, 2008), "Зоря над прірвою" (проза, 2008), "З вогню і квітів" (переклади, 2008), "Перо в облозі часу" (публіцистика, 2009).
  Споріднює ці книги властиве авторові велике розмаїття формотворчих засобів при багатозмістовому тематичному спектрі. 
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється