БОНДАР Олександр Миколайович

БОНДАР Олександр Миколайович

94(477.51-25)
І-90
  Історія Чернігова за 30 хвилин [Текст] : тут починається історія...
/ КУ "Турист. інформ. центр" Черніг. міськ. ради. - Чернігів : [б. в.], [2021]. - 19 с. : іл.
  Чернігів – місто з більш ніж тисячолітньою історією, це беззаперечний факт! Його історія займає тисячі, десятки та сотні тисяч сторінок наукових праць. Однак сучасному туристу, а іноді й жителю міста, просто не вистачає часу для того, що б їх вивчати.
  Ми пропонуємо невеличкий такий собі "метелик", за допомогою якого протягом 30 хвилин можна познайомитися з історією Чернігова: головними подіями та постатями Міста Легенд. Читач зможе уявити усі історичні епохи та випробування через які довелося пройти місту від моменту зародження до сьогодення, яку роль зіграв Чернігів в історії усієї України і не тільки!
94(477.51-25)
Б 81
Бондар, Олександр Миколайович.
  Чернігів: град - замок - місто [Текст]
/ Олександр Бондар. - Чернігів : [б. в.], 2021. - 95 с. : іл. - (Міста та фортеці Чернігово-Сіверщини ; № 3). - Бібліогр.: с. 92-94.
  Цей науково-популярний нарис присвячений основним етапам існування Чернігова, як значного історичного міського осередку України. Він охоплює період з X до кінця XVIII ст. Всі містобудівні процеси, що відбувалися в Чернігові, автор намагався пов'язати з природними факторами та тими історичними процесами, що мали місце в той або інший період історії населеного пункту. Нарис передбачає ознайомчу функцію з містобудівними процесами в Чернігові, не вдаючись у глибокі подробиці, тому може бути цікавий не лише спеціалістам, а й широкому колу читачів.
726(477.51)
Б 81
Бондар, Олександр Миколайович.
  Дерев'яні церковно-оборонні комплекси та дзвіниці Чернігівщини ХVII-XVІІІ ст. (історико-архітектурний нарис) [Текст]
/ Олександр Бондар. - Чернігів : [б. в.], 2021. - 52 с. : іл. - (Міста та фортеці Чернігово-Сіверщини ; № 4). - Бібліогр.: с. 49-51. 
  Історико-архітектурний нарис "Дерев'яні церковно-оборонні комплекси та дзвіниці Чернігівщини XVII–XVIII ст." присвячений такому неординарному та майже невідомому явищу, як використання церковних комплексів у якості фортифікаційних об'єктів. Їх поява була обумовлена цілою низкою зовнішніх та внутрішніх військово-політичних факторів. Це явище не було унікальним, в Європі існує значна кількість церков і монастирських комплексів, що виконували оборонні функції. Навколо деяких з них виросли навіть цілі містечки.
  Існували такі комплекси й на Чернігівщині, на це вказують як писемні згадки, так і дані археології. Однак особливістю чернігівських комплексів було те, що вони в основному були дерев'яними або дерево-земляними та майже не лишили по собі слідів.
  В нарисі на основі джерел писемного, археологічного та етно-графічного походження через призму історико-архітектурних побудов та реконструкцій здійснена спроба визначити як саме і де розташовувалися такі комплекси, який слід вони залишили по собі, оскільки до нашого часу не дійшло жодного повністю вцілілого на Чернігово-Сіверщині подібного ансамблю. Нарис буде цікавий не лише профільним дослідникам, а й тим, хто цікавиться історією України і Чернігівщини.
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється