ТОВАРИСТВО Червоного Хреста України

ТОВАРИСТВО Червоного Хреста України

  Оскільки у нашій державі тема поєднання тендерної проблематики та ВІЛ є малодослідженою, ми спробували підготувати матеріали для використання Тендерних підходів у роботі ВІЛ-сервісних організацій, враховуючи світовий досвід та загальноприйняті аспекти розуміння проблеми у сучасних умовах розвитку суспільства.
  Епідемія ВІЛ-інфекції в Україні залишається однією з найтяжчих серед країн Східної Європи та Співдружності Незалежних Держав. За оцінками експертів, у країні проживає 230 тисяч ВІЛ-позитивних осіб, а показник поширеності ВІЛ серед дорослого населення віком від 19 до 49 років становить 0,78%. За даними офіційної статистики, кожного дня ВІЛ-інфекція діагностується у 58 осіб, ще 25 осіб отримують діагноз СНІД, окрім того, 10 осіб помирають від захворювань, зумовлених СНІДом.
  Цей звіт затверджений рішенням Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД 29 березня 2012 року.

   Обновление Технического руководства осуществлено Бредли Мезерсом и Аннетт Верстер при поддержке Мишель Родольф. Первое издание было подготовлено Мартином Донохью и Аннетт Верснер ри поддержке Бредли Мезерса.

  У Ваших руках видання, яке допоможе фахівцям в організації соціального супроводу осіб, що мають поєднані захворювання на ВІЛ і туберкульоз. Необхідною умовою успішного лікування таких пацієнтів має стати відповідне надання соціальних послуг, що свідчить про важливість ролі та участі соціальних працівників. Адже особи, які мають захворювання на туберкульоз або високий ризик інфікування ВІЛ, мають безліч соціальних проблем, для вирішення яких вони звертаються за допомогою саме в соціальні служби і неурядові організації.
  В публікації представлені результати розрахунків оціночної кількості споживачів ін’єкційних наркотиків, жінок, які надають сексуальні послуги за винагороду та чоловіків, які практикують секс із чоловіками на рівні кожного обласного центру, регіону та національному рівні. В публікації описані методи обчислень оціночної чисельності кожної групи, наводяться розрахунки оцінок, підходи до екстраполяції оцінок з рівня обласного центру на рівень регіону та їх валідизації; запропонований алгоритм розрахунку чисельності СІН на рівні районів області/регіону. Публікація буде корисною представникам центральної влади та міського самоврядування, фахівцям в сфері громадського здоров’я, дослідникам, керівникам НУО, які працюють із вразливими групами.
  У дослідженні висвітлені сучасний стан і проблеми ранньої діагностики ВІЛ-інфекції в дітей, народжених ВІЛ-позитивними матерями. Проаналізований міжнародний досвід та наведені аргументи на користь упровадження сучасних методів, зокрема методу сухої краплини крові (СКК) з метою забезпечення якомога раннього виявлення ВІЛ у новонароджених та, відповідно, призначення антиретровірусної терапії, що дає змогу знизити рівень смертності дітей від ВІЛ-інфекції. Дослідження складається із чотирьох розділів, які послідовно висвітлюють усі аспекти ранньої діагностики ВІЛ-інфекції та оціночні розрахунки вартості впровадження методу СКК у національну систему лабораторної діагностики ВІЛ-інфекції. Дослідження розраховане на тих, хто приймає рішення з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІД, організаторів охорони здоров’я, керівників центрів профілактики та боротьби зі СНІД та всіх тих, хто працює в цій сфері.
  У публікації представлено результати дослідження щодо соціальних і демографічних детермінант ризику передачі ВІЛ від матері до дитини. В умовах визначення національної стратегії щодо протидії ВІЛ-інфекції/СНІД – "В напрямку цілі "нуль", вивчення та аналіз причин все ще високого рівня інфікування новонароджених ВІЛ є передумовою розуміння епідеміологічних і соціальних факторів, що зумовлюють успіх програми профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини (ППМД) та, відповідно, формування стратегії та інтервенцій щодо викорінення випадків дитячого ВІЛ-інфікування в Україні. Результати дослідження будуть цікаві тим, хто ухвалює рішення з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІД, організаторам охорони здоров’я та соціальної сфери, керівникам центрів профілактики та боротьби зі СНІД та всім, хто працює у напрямку протидії ВІЛ-інфекції/СНІД.
  Дослідження здійснено за фінансової підтримки МБФ "Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні" в рамках реалізації програми "Підтримка профілактики ВІЛ та СНІД, лікування та догляд для найуразливіших верств населення в Україні".
  Це видання адресоване тим, від ного залежать рішення щодо підвищення інформованості у сфері догляду й підтримки ВІЛ-позитивних дітей, розвитку політики, спрямованої на захист їхніх прав, та забезпечення скоординованої діяльності всіх міністерств, які беруть участь у допомозі ВІЛ-інфікованим дітям.
  Публікація базується на даних дослідження "Оцінка рівня існуючих знань, ставлення та практик щодо лікування, догляду та підтримки дітей з ВІЛ-інфекцією", проведеного ГО "Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка" за сприяння Представництва Дитячого фонду Організації Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ) в Україні 2009 року.
  Даний посібник розроблено з метою надання інформаційної та методичної допомоги з питань формуваня та реалізації комплексу ефективних програмних заходів з подолання епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу за рахунок максимального використання наявного ресурсного, виробничо-технологічного та кадрового потенціалу регіонів України. Він стане у нагоді представникам місцевих органів влади, самоврядування, членам місцевих координаційних структур, керівникам та фахівцям профільних відомств та неурядова організацій тощо. Посібник призначений для спеціалістів, які формують регіональні та місцеві програми з протидії епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу із застосуванням сучасних підходів до стратегічного плануваннята відповідно до визначених пріоритетів соціально-економічної політики. Він містить роз'яснення та детальне! викладення порядку та основних методичних засад розроблення регіональних цільових програм протия епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу. Наведений порядок та засади є типовими, проте вони можуть уточнюваті залежно від специфіки регіону.
  Посібник розроблено групою авторів, які є визнаними експертами з відповідних питань. Він підготовлен у рамках виконання проекту "Врядування з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу", що впроваджується Програм розвитку ООН в Україні (ПРООН) за фінансової підтримки Об'єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙ у співпраці з іншими агенціями Організації Об'єднаних Націй (ООН), за участі представників держави інституцій, донорських структур та організацій громадського суспільства.
  Упорядники та редактори цього видання намагались зберегти стиль авторів та їх позицію і донестиїх до читача. Разом з тим, висновки та рекомендації належать авторам, які несуть відповідальність за наведе інформацію, і не обов'язково відображають погляди ПРООН.
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється