Ресурсний центр "ГУРТ"

Ресурсний центр "ГУРТ"

  Перед вами – книга, що стала результатом триденної роботи учасників конференції у форматі пошуку майбутнього "Майбутнє місцевого врядування в Україні" 14–16 листопада 2013 року (м. Ірпінь. Київська область). Захід зібрав представників органів місцевого самоврядування, органів державної влади, лідерів та активних мешканців громад, національних, регіональних та місцевих організацій громадянського суспільства – учасників, для яких тема врядування є особливо актуальною у щоденних реаліях.
  У Швеції неформальне навчання, в якому беруть участь вже дорослі люди, називається одним словом "folkbildning" ("розбудова людей"), але тут, щоб пояснити цей термін, ми будемо використовувати слова "неформальне навчання дорослих". Історія неформального навчання дорослих нараховує понад сто пятдесят років. На початку 19 ст. концепція навчання дорослих почала набирати сили у Швеції, це були ідеї, що призвели до таких перетворень, як введення системи обов'язкової загальноосвітньої школи (1842) і організація перших освітніх гуртків для вивчення певних тем або навчальних гуртків (study circles).

  Посібник "Самодопомога: технологія соціальних змін" пропонує читачам скористатися досвідом застосування самодопомоги у вирішенні проблем окремих цільових груп, а також у системному покращенні життя всієї громади. У посібнику подані практичні рекомендації та приклади створення груп самодопомоги з розв'язання особистих проблем людини чи проблем громади у сфері соціальних негараздів, охорони здоров’я, захисту прав людини тощо.
  Помічник стане в нагоді керівникам організацій, ініціативним громадянам, які зацікавлені у впровадженні інноваційних підходів до розвитку громади, а також усім охочим змінити своє життя шляхом спільного вирішення негараздів.
  Для підготовки посібника були використані матеріали Єжи Шмагалскі (Варшавський університет), Йоанни Маршал (Товариство BORIS), Павела Йордане (Товариство BORIS), а також напрацювання в рамках проекту Ресурсного центру ГУРТ "Всеукраїнська школа самодопомоги". 
  Посібник допоможе менеджерам організацій у створенні ефективних волонтерських програм. Він складений у вигляді практичних рекомендацій, конкретних прикладів з українського та закордонного досвіду, методичних розробок, які полегшують роботу з волонтерами. Цінність цієї інформації полягає в тому, що вона народилася не в тиші офісу, а є підсумком багаторічної практики.
  Видання буде корисним координаторам волонтерських програм, керівникам та працівникам громадських організацій, координаторам молодіжних волонтерських проектів та обмінів, представникам соціально відповідального бізнесу, працівникам державних структур, орієнтованих на роботу з населенням, викладачам соціальних дисциплін і просто людям, які дбають про розвиток своєї громади.
  Посібник "Розробка планів розвитку громад з культурною складовою" створено для лідерів громадських організацій та місцевих громад, представників закладів культури у рамках проекту "Рівні можливості для національних меншин та вразливих груп у реалізації культурних прав: багатство через різноманіття". У посібнику презентовано моделі розвитку сільських громад на основі місцевих закладів культури, а також систематизовано досвід розробки планів розвитку громад з культурною складовою у рамках проекту.
  Посібник створено в рамках проекту "Рівні можливості для національних меншин та вразливих груп у реалізації культурних прав: багатство у різноманітті", що впроваджується Ресурсним центром ГУРТ за підтримки Європейського Союзу в межах програми "Культура".
  Ви тримаєте у руках книгу, що стала результатом триденної роботи учасників конференції у форматі пошуку майбутнього "Майбутнє громадянського суспільства в Україні: пошук шляхів консолідації" яка пройшла 8-10 грудня 2014 року в м. Ірпінь Київської області.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється