ІНСТИТУТ археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського

ІНСТИТУТ археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського

   
  Кожен значний ювілей, особливо ж такої видатної постаті як Тарас Григорович Шевченко, 200 років від дня народження якого відзначалося 2014 р. і якого українське діаспорне шевченкознавство по праву визначило як Творця Української Нації, змушує по-новому оглядатись на пройдений шлях, по-новому оцінювати здобутки і втрати української науки та культури. Можна зі впевненістю стверджувати, що "гуманітарна катастрофа", про яку так часто останнім часом ідеться в українських ЗМІ, не в останню чергу сталася через викривлений образ минулого. І досі на український інформаційний простір визначальний вплив справляють старі стереотипи, визначені ще царською, згодом радянською, нині російською культурною парадигмою. 
   
  "Одесея" Н. Кондакова згадана з різною мірою повноти в усіх статтях про нього. І все ж було б перебільшенням стверджувати про вичерпаність цієї теми. Єдина наукова стаття, що висвітлює окремий аспект діяльності Н. Кондакова в Одесі  участь історика в Одеському археологічному з’їзді, належить перу російського історика А. Шаманаєва. Найціннішими з точки зору розробки джерельної бази є праці І. Кизласової, І. Тункіної та Н. Винокурової. Загалом, перший одеський період сприймається цими дослідниками як транзитний  шлях Н. Кондакова від молодого до зрілого науковця та професора. В подібному плані розглядаються і 1917–1920 роки, але вже зі знаком мінус як початок останнього періоду, від виживання в революційному хаосі до еміграції.
   
  Збірка присвячена питанням кримської історії в українському контексті з часів античності до сьогодення. Основна частина статей присвячена матеріалам з історії та культури кримських татар, українсько-кримських відносин ранньомодерного часу, історії півострова часів першої російської окупації Криму 1783–1917 pp. Окрему групу складають публікації писемних та речових джерел з історії Криму та кримознавства.
  Книга призначена для істориків, філологів, мистецтвознавців та всіх, хто цікавиться історіє України загалом та Криму зокрема.
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється