ЯСЕНЧУК Олександр Анатолійович

ЯСЕНЧУК Олександр Анатолійович

94(477)
Б 81
Бондаренко, Олександр Гнатович.
    Повернення із забуття [Текст]
/ Олександр Бондаренко, Іван Бондаренко. – Київ : Український пріоритет, 2012. – 509, [2] с.

  Книга на документальній основі відтворює національно-визвольні змагання українського селянства за самостійність України з часів козацької доби, глибинні коріння яких із новою силою виявили себе в боротьбі за відродження своєї незалежної держави після Лютневої революції 1917 року в Петрограді та під час селянського повстанського руху влітку 1918 року на теренах Звенигородського й Таращанського повітів Київщини. В цих змаганнях український народ народжував нових героїв-борців, однією з яскравих особистостей серед яких був організатор і провідник таращанських повстанців, житель с. Лісовичі Таращанського повіту Федір Гребенко.
  Книга повертає із забуття маловідомі та зовсім невідомі широкому загалу події, пов'язані з майже тримісячними бойовими рейдами таращанських повстанців влітку 1918 року теренами Київщини проти німецьких окупаційних військ і гетьманських каральних загонів.
  Видання призначено для масового читача та всіх тих, хто цікавиться правдивою історією окремих регіонів України й українського селянства.

63.3(4УКР)6 / 9(С2)
Б 81
Бондаренко, Олександр Гнатович.
    Протистояння [Текст] : [істор. нарис]
/ Олександр Бондаренко. – Київ : Стікс, 2013. – 359 с., [4] л.

  Друга книга трилогії, як і перша "Повернення із забуття", на документальній основі відтворює історію рейду таращанських повстанців під проводом Федора Гребенка в серпні 1918 року теренами Полтавщини спочатку на Харківщину, а потім, після важкого бою з німецькими військами, до нейтральної зони на кордоні Української Держави з Росією.
  У книзі також висвітлюється історія формування регулярної військової частини Центральної Ради в лютому 1918 року – Окремого Запорозького загону армії УНР, його участь разом з німецькими військами у звільненні України від московських військ у березні–квітні 1918 року.
  У книзі відтворено маловідомі факти з періоду протистояння уряду Української Держави гетьмана Павла Скоропадського з Раднаркомом Росії та Українським Національним Союзом, що призвело до створення Директорії УНР та повстання проти гетьмана Павла Скоропадського в листопаді 1918 року.
  Видання рекомендовано для масового читача та всіх зацікавлених правдивою історією боротьби українського народу за незалежність України.

63.3(4УКР)6 / 9(С2)
К 56
Коваль, Роман Миколайович.
    Отаман Орлик [Текст] : [іст. нарис]
/ Роман Коваль. – Київ : Стікс, 2010. – 379 с.

  У книжці розповідається про боротьбу проти московської комуни на Київщині та Поліссі в 1920–1922 роках, а саме: про отамана Орлика (полковника Армії УНР Федора Артеменка), отаманів Феодосія Богатиренка, Івана Гайового-Грисюка, Івана Галая-Голокопитенка, Іллю Ґонту-Унятовського, Панаса Голубенка, Олександра Грудницького, Юліана Мордалевича, Антона Рибку, Якова Смутника-Смутненка, Ілька Струка, генералів Володимира Галкіна та Юрка Тютюнника, членів Цупкому Капітона Бендрика-Гаюку, Юрка Гриня, Спиридона Махиню, Федора Наконечного, Івана Чепілка, Грицька Чупринку, галицьких старшин Івана Андруха-"Авраменка", Дениса Бернадського, Івана Бойка, Осипа Даньківського, Михайла Залужного, Петра Кухту- "Турянського", Василя Мирона, Антона Решетуху, які 1921 року творили в Києві збройне підпілля, та про багатьох інших діячів збройного опору російським окупантам.
  Головні події відбуваються в Києві та на Київщині, зокрема в Бородянському, Васильківському, Вишгородському, Іванківському, Києво-Святошинському, Макарівському, Поліському; Фастівському районах, меншою мірою у Волинській, Житомирській, Львівській, Рівненській, Хмельницькій та інших областях, а ще в Білорусі, Латвії, Польщі та Росії. Рекомендовано Історичним клубом "Холодний Яр" для вивчення в середніх і вищих навчальних закладах України.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється