ОРЕЛ Лідія Григорівна

ОРЕЛ Лідія Григорівна

  У книзі "Ми просто йшли..." висвітлюються головні віхи життя та праці подружжя етнографа Лідії Орел і керівника хору "Гомін" Леопольда Ященка протягом п'ятдесяти років (1960-2010 рр.).
  Любов до України, до народної культури, вивчення й утвердження її в умовах тоталітарного режиму зазнавали постійної протидії з боку комуністичної влади. Не всім вдавалось триматися гідно в умовах постійних конфліктів і боротьби. Сподіваємось, що нащадкам буде цікаво довідатись про це на прикладі конкретних подій часів горезвісного "застою" та короткочасних "відлиг", які вже відійшли у минуле.
  У книзі поєднано як автобіографічні спогади, так і опубліковані матеріали різних авторів.
  Видання ілюстроване великою кількістю документальних світлин, має додаток  авторські пісні та обробки Леопольда Ященка. Для широкого кола читачів.
  У книзі йдеться про реліктові пам'ятки народної культури Українського Полісся, досліджувані у період створення і розбудови Національного музею народної архітектури та побуту України. Дослідження охоплює не лише територію України за сучасним адміністративно-територіальним поділом, а й – у контексті історії – поліські землі на сучасних теренах Польщі, Білорусії й Росії. Автор висловлює свої міркування щодо створення музею "Чорнобиль" у Києві, подає експедиційні матеріали, зібрані у зоні відчуження та відселення, а також від переселенців після аварії на ЧАЕС.
  Видання розраховане на науковців, музейників, краєзнавців, широке коло читачів. Може бути використане як посібник за навчальною програмою з народознавства.
  Крим називають перлиною України, її Південними ворітьми. При згадці Крим у нашій уяві постає безмежне синє море, високі зелені гори і залитий сонцем степ. Цей край здавна був заселений різними племенами, на нього зазіхало багато держав.
  У книзі "Що ми знаємо про Крим" подана коротка історія півострова, наголошено на трагічній долі його автохтонного населення, кримських татар, у зв'язку з їх депортацією у 1944 році.
  Подано відомості про діячів української культури на кримській землі.
  Автор не обминає складної проблеми поліетнічного Криму, основних шляхів його розвитку сьогодні.
  Книга може бути корисною, як навчальний посібник, а також для широкого кола читачів, які цікавляться історією Криму.
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється