Чернігівський обласний історичний музей ім. В. В. Тарновського

Чернігівський обласний історичний музей ім. В. В. Тарновського

  "Путівник. Київ" є туристичним провідником. Подані в ньому детальні екскурсійні розповіді стануть мандрівнику за гіда, а понад 1000 фотографій та ілюстрацій — зручним візуальним доповненням. Книга містить поради, які допоможуть здійснити подорож з легкістю і комфортом.

  У виданні на основі архівних матеріалів уперше публікується взаємне листування відомих подвижників української справи початку XX ст. Євгена Чикаленка (1861-1929) та Петра Стебницького (1862-1923) протягом 1901-1922 рр. У представленому корпусі документів переплелися різноманітні теми і сюжети: від громадсько-політичних, культурних, видавничих до особистих. Листи розкривають не лише зміст і характер українського руху, а й активну участь у ньому обох авторів, які, перебуваючи в Петербурзі (П. Стебницький) та в Україні (Є. Чикаленко), наполегливо і цілеспрямовано працювали над відродженням української преси та книговидання.
  Книга становитиме інтерес для науковців, учителів, студентів і всіх, хто цікавиться історією України початку XX ст.

  Книга є першим дослідженням історичних витоків і еволюції маловідомого складника українських збройних сил "козацької доби" — найманого (охотницького) війська. Використавши широкий спектр історичних джерел та літератури, автор розглядає становлення й розвиток українського найманства в широкому контексті європейської історії ХVІІ-ХVIII ст., його вплив на політичну та військову історію Лівобережної Гетьманщини. В центрі книги — основні організаційні засади охотницьких полків (структури, комплектування, забезпечення та озброєння), участь найманців у воєнних конфліктах гетьманату кінця XVII — початку XVIII ст., їхнє повсякденне життя.
  Видання розраховано на вчених-істориків, викладачів, студентів, а також усіх шанувальників вітчизняної військової історії.

  У виданні висвітлено основні етапи розвитку українських (руських) військово-політичних еліт доби Середньовіччя та раннього Нового часу. Простежено їхній вплив на функціонування українських (руських) державних утворень та збереження руської ідентичності в умовах перебування руських земель у складі поліетнічних державних структур.
  Розраховане на широке коло читачів, які цікавляться вітчизняною та європейською історією.

  В 2016 році виповнюється 120 років від часу заснування Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського, тож було вирішено в сімнадцятому випуску збірника наукових праць умістити матеріали лише двох рубрик – "Колекції Чернігівського історичного музею" та "Історія Чернігівського історичного музею", і збільшити кількість кольорових ілюстрацій.
  Для наукових працівників, викладачів, музейників і краєзнавців, усіх, хто цікавиться історією і культурою України. 

  Чернігівській ОУНБ ім. В.Г. Короленка подаровано чотири примірники книги.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється