ГОРДІЄНКО Дмитро

ГОРДІЄНКО Дмитро

271(477)
І-90
  Історія Української Православної Церкви [Текст] / Д. Гордієнко [та ін.] ; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України. – Харків : Фоліо, 2019. – 244 с., [2] арк. фот. : іл. – (Великий науковий проект).

  У виданні подається історія Української Православної Церкви з часів напівлегендарної проповіді апостола Андрія Первозваного на берегах Чорного моря й Дніпра та хрещення Київської Руси князем Володимиром Великим до сьогодення, коли вирішилося важливе для духовності нашого народу питання про незалежну Українську Церкву. Автори книги, українські історики й богослови, використовуючи історичні та церковні документи різних часів, доводять правомірність надання Томосу Українській Православній Церкві Вселенською (Константинопольською) Патріархією, яка є Церквою-Матір'ю Української Церкви.
  Особлива увага приділяється ролі Церкви у боротьбі за державну незалежність України, а також розповідається про видатних діячів Української Церкви, які зробили неоціненний внесок у розвиток самосвідомості українців.
  Книга допоможе широким колам читачів краще орієнтуватися у доволі складних для сучасної людини питаннях церковного життя.

94(477)
Г 91
  Михайло Грушевський. Студії та джерела [Текст]. Кн. 1 / НАН України, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського ; [редкол.: Ігор Гирич (голова) та ін.]. – Київ : Брехуненко Наталія Андріївна, 2019. – 510 с.

 

94(477)
Г 91
  Михайло Грушевський. Студії та джерела [Текст]. Кн. 2 / НАН України, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського ; [редкол.: Ігор Гирич (голова) та ін.]. – Київ : Брехуненко Наталія Андріївна, 2019. – 487 с.

  У збірнику надруковано студії, присвячені археографічним та історичним дослідженням Михайла Грушевського, організаційним заходам вченого у створенні наукових центрів в Австро-Угорській (Львів) та Російській (Київ) імперіях, процесу підготовки четвертого тому "Історії України-Руси", а також його ролі в академічній європейській історіографії. У джерелах опубліковано листи Олександра Лотоцького, одного з найвидатніших представників української колонії у Петербурзі, раніше не відомий лист Закордонного комітету Української партії соціалістів-революціонерів до Михайла Грушевського, листи українського вченого до колеги Аркадія Лященка у Петербурзі, а також згадки про Михайла Сергійовича у справі-формулярі Федора Савченка.

  Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано два тома по одному примірнику книги.

271(477)
К 50
Клос, Віталій (протоієр.).
  Автокефалія Української Церкви: огляд від Хрещення до Синодального Томосу [Текст] / протоієрей Віталій Клос. – Київ : [б. в.], 2019. – 189 с. : іл.

  Видання присвячується непересічним подіям в житті Українського Православ'я – Об'єднавчому Собору, отриманню Синодального Томосу про автокефалію, інтронізації та ювілею Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється