ДЕМЧЕНКО Тамара Павлівна

ДЕМЧЕНКО Тамара Павлівна

63.3(4УКР) / 9(С2)
Б 87
  "Братня" навала. Війна Росії проти України XII–XXI ст. [Текст] / Віктор Брехуненко [та ін.]. – Київ : [б. в.], 2016. –  246, [1] : фот. – Бібліогр.: с. 246–247.

  У книзі в науково-популярному форматі розглядаються численні російсько-українські війни включно з Вітчизняною війною українців за незалежність, яка розпочалася зі вторгнення російських окупантів в Україну в лютому 2014 р. Простежено, що коріння цих війн сягають XII ст. Показано, що саме війни як втілення постійних агресивних планів Московії / Росії заволодіти українськими землями визначали головну вісь російсько-українських стосунків. Описано мотиви, визрівання та хронологію війн, перебіг військових дій, наслідки війн та їхній вплив на українську перспективу. Вітчизняна війна, яку Україні доводиться вести з 2014 p., розглядається на тлі перегуків між путінською агресією та московськими стратегіями війн проти України XV–XX ст.
  Для всіх, хто цікавиться історією українсько-російських стосунків та історією України загалом.

72.3 / 001(09)
Д 31
Демченко, Тамара Павлівна.
  Здобуття Батьківщини: життя та творчість Євгена Онацького [Текст]
/ Тамара Демченко. – Чернігів : Освітній центр, 2016. – 183 с. – Бібліогр. в підрядк. прим.

  Дана робота являє собою науково-популярний нарис про життєвий шлях та науковий доробок уродженця історичної Чернігово-Сіверщини (м. Глухів) Євгена Онацького (1894–1979; помер і похований у Буенос-Айресі). Наукова, публіцистична та художня спадщина цієї непересічної особистості, його громадська, державницька, дипломатична, журналістська, викладацька діяльність – яскравий зразок вірного служіння своїй Батьківщині, поза межами якої не з своєї вини він прожив 60 років, і водночас не менш переконливий взірець справжнього європейця.
  Видання призначене для науковців, викладачів, студентів, краєзнавців та всіх, хто цікавиться історією України, її культурою, життям і здобутками української діаспори.

  Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано п'ять примірників книги.

63.3(4УКР)6 / 9(С2)
Б 58
Бжеський, Роман.
  Прелюдія поступу (вістниківський доробок, 1924–1934 років) [Текст] : [праці]
  / Роман Бжеський ; [упоряд. : В. Бойко, Т.  Демченко] ; Ін-т історії НАН України. – Київ : Темпора, 2016. – 471 с. – Бібліогр. в кінці ст.

  До книги увійшли праці відомого українського громадського діяча, історика, публіциста Романа Бжеського, створені ним протягом 20–30 рр. XX ст. Складається вона з чотирьох частин: споминів доби українських національно-визвольних змагань, публіцистики, літературних рецензій та поезій автора, що були надруковані у "Літературно-науковому вістнику" та "Вістнику". В комплексі оприлюднений доробок – цінне джерело для дослідження непересічної особистості автора та його творчості. Водночас він відображає свій час, політичні події, суспільні дискусії доби Української революції 1917–1921 рр. та міжвоєнного періоду.

Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка подаровано два примірники книги.

63.3(4УКР)5 / 9(С2)
Є 92
Єфремов, Сергій Олександрович.
  "Значущі Інші" [Текст] : статті, посвяти, сильветки, некрологи, рецензії, полеміка : в 2 т.
/ Сергій Єфремов. – Запоріжжя ;  Херсон : Грінь Д. С., 2016 – (в опр.).
  Т. 1 : Personalia: публіцистика, 1899–1917 років / [упоряд., вступ. ст., прим., комент., покажч.  С. Г. Іваницької]. – 468 с. – Укр., рос. – Бібліогр.: с. 451–458.    

  У виданні представлені різножанрові публіцистичні тексти, що вийшли  з-під пера видатного українського літературознавця й літературного критика Сергія Олександровича Єфремова (1876-1939), видруковані на шпальтах періодичних видань 1899-1917 рр. ("Рада", "Киевская газета", "Киевская мысль", "Киевская старина", "Літературно-науковий вістник", "Україна", "Основа", "Світло", "Украинская жизнь", "Русское богатство") та меморіальних збірок. В центрі уваги С. Єфремова довгий час перебували особи діячів "першого" та "другого" ряду культурного, громадського й політичного життя імперської доби. На сторінках книги читач зустрінеться з такими видатними постатями української культури, як В. Антонович, М. Вовчок, Б. Грінченко, М. Грушевський, В. Доманицький, М. Драгоманов, П. Житецький, М. Комаров, О. Кониський, М. Костомаров, М. Коцюбинський, П. Куліш та інші, всього 43 персоналії. Тексти, загальна кількість яких становить 167 публікацій (з них 22 у Додатках), друкуються мовою оригіналу. Видання призначене для науковців, викладачів, студентів та усіх, хто цікавиться минулим у його різноманітному персональному вимірі.

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється