Бібліоефір

Бібліоефір

30.12.2021
Книги, фільми, театр... Як змінюється культура дозвілля чернігівців I "Праймвечір. Акценти"
  Світлана Дегтяренко – головний бібліотекар відділу абонемента Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка взяла участь у програмі "Праймвечір. Акценти" Українського радіо: Чернігівська хвиля. З початку дії програми 1000 грн за вакцинацію втричі збільшилася кількість покупців у "Будинку книги" в Чернігові. Люди купують книги, щоб читати, чи просто у якості подарунків? Наскільки взагалі є нормою для сучасної людини проводити своє дозвілля за читанням? Чи конкурує книга з кіно та театром? Якому дозвіллю віддають перевагу чернігівці? Що можна змінити і як? Поради для змістовного дозвілля у найближчі вихідні.
Поділитись:
13.12.2021
Вчителі України / Ольга Петренко – керівниця української мовної студії ораторського мистецтва LingUA
  Ольга Петренко живе у Чернігові. Вона керує українською мовною студією ораторського мистецтва LingUA на базі Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка. Історія з душею — в уривку фільму "Вчителі України".
Поділитись:
09.12.2021
Презентація історико-краєзнавчих досліджень Богдана Волошинського "Доля коломийського адвоката", "У борні за чужі ідеали" та "Родина Біберовичів"
  9 грудня у читальному залі бібліотеки у межах міжнародної науково-практичної конференції Десяті "Розумовські зустрічі" відбулося засідання клубу "Краєзнавець". До нас завітав шановний гість з Івано-Франківська, викладач центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, магістр державного управління, член Національної спілки краєзнавців України Богдан Волошинський з презентацією своїх історико-краєзнавчих досліджень "У борні за чужі ідеали", "Доля коломийського адвоката" та "Родина Біберовичів".
Поділитись:
11.11.2021
Бібліотека-хаб у Чернігові модне слово чи справжня реорганізація I "Праймвечір. Акценти"

  Директорка обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка Інна Аліференко та завідувачка відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Олена Попович взяли участь у програмі "Праймвечір. Акценти" Українського радіо: Чернігівська хвиля. Про те, що таке бібліотека-хаб, а також про те, чи насправді це суттєва реорганізація бібліотечної системи або просто модне слово, чи зробить це бібліотеку більш популярним місцем для людей різного віку і професій і чи дійсно зміна назви структури може вплинути на підвищення популярності читання і де в Чернігові з'явиться нова бібліотека-хаб розповідає начальник управління культури та туризму Чернігівської міської ради Олександр Шевчук, директорка обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка Інна Аліференко, заступниця директорки обласної бібліотеки для дітей ЧОР Галина Вечерська та завідувачка відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів бібліотеки ім. В. Г. Короленка Олена Попович.

Поділитись:
05.11.2021
У бібліотеці Короленка навчають цифровій грамотності

  На початку 2020 року Чернігівською ОУНБ ім. В. Г. Короленка як офіційним хабом цифрової освіти проєкту "Будь на часі!" були започатковані щотижневі тренінги "Будь на часі! Курс цифрової грамотності за проєктом "Дія. Цифрова освіта" для представників громади. Під час тренінгу розповідаємо користувачам, що таке цифрові компетенції і чому вони необхідні кожному, особливо людям зрілого та поважного віку. Користувачі дізнаються про можливості швидкого й безкоштовного опанування цифрової грамотності за допомогою національної освітньої онлайн-платформи "Дія. Цифрова освіта". Ми допомагаємо учасникам тренінгів реєструватися на онлайн-платформі та надаємо консультації.

Поділитись:
01.11.2021
Історія роду Інни Аліференко

  Гостя програми "Родовід" Українського радіо: Чернігів Інна Аліференко говорить, що їхній рід належить до роду Сікорських. У родині існує легенда, що рід Сікорських походить від хутора Сікорських, розташованого на Київщині. У 1930-х роках дідусь і бабуся пані Інни працювали в Новосибірській області. Там їм дали російську хату з колоди, нетиньковану, з клопами. Бабуся Анна перетворила надане житло на красиву українську мазанку. Дивитися на таке диво прибігало пів села.

Поділитись:
28.10.2021
Видатні літераторки Чернігівщини другої половини XIX – першої половини ХХ ст.

  28 жовтня у Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка в межах проєкту "Видатні жінки Чернігівщини" відбулася онлайн-конференція на тему "Видатні літераторки Чернігівщини другої половини XIX – першої половини ХХ ст.".
  До участі в конференції були запрошені провідні фахівці – краєзнавці та літературознавці Чернігівщини. Учасники заходу поділилися цікавими фактами з життя українських письменниць, що проживали і працювали на Чернігівщині в кінці ХІХ – на поч. ХХ ст.

Поділитись:
18.10.2021
Авіатор Харитон Семененко (Славоросов) | Восьмий колір

  Ірина Каганова, завідувачка відділу краєзнавства Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка взяла участь у програмі "Восьмий колір" Українського радіо: Чернігів. Авторка і ведуча програми Євдокія Тютюнник.

 

Поділитись:
16.10.2021
Презентація роману Олени Печорної "У затінку земної жінки"

  16 жовтня у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка відбулася довгоочікувана презентація книги Олени Печорної "У затінку земної жінки".

Поділитись:
30.09.2021
Вересневе бібліотечне свято | Полудень

  Алла Мальована, заступник директора з наукової та інноваційної діяльності та Наталія Утиро, головний бібліотекар відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка взяли участь у програмі "Полудень" Українського радіо: Чернігів. Ведучий програми Олександр Котенко.

 

Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється