Бібліоефір

Бібліоефір

27.12.2022
Підсумки 2022. Бібліотечна система Чернігівщини | Праймвечір. Акценти
  Заступник директора з наукової та інноваційної діяльності обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка Вікторія Примак взяла участь у програмі "Праймвечір. Акценти" Українського радіо "Чернігівська хвиля". 
  Тема розмови – які бібліотеки відновили протягом року роботу після повномасштабного вторгнення та чому у 2023 році бібліотекарі в громадах продовжать перебувати "на простої", як працює і працюватиме мережа сільських бібліотек для дітей та скільки книг з бібліотечних фонів списали, а якими книгами фонди поповнилися, про консервацію обласної бібліотеки для юнацтва, капітальний ремонт бібліотеки ім. М. Коцюбинського, першу бібліотеку-хаб у Чернігові та як Литва і Польща підтримуватимуть чернігівську бібліотечну систему.
  Гості студії: Олександр Шевчук – начальник управління культури та туризму Чернігівської міської ради; Катерина Литвин – заступник начальника управління культури та туризму Чернігівської міської ради; Тамара Клюй – директорка обласної бібліотеки для дітей ЧОР.
  Ведуча – Юлія Найда.
Поділитись:
15.12.2022
Що читали чернігівці у 90-ті, нульові та що читають тепер?
  З 12 до 19 грудня Український інститут книги проводить другий Національний тиждень читання. А кореспонденти Суспільне Чернігів провели невеличке розслідування, щоб дізнатися, що читали чернігівці у 90-ті, нульові та що читають тепер. Отже, про читацькі смаки містян різних поколінь розповідають єдиний в області букініст, бібліотекарі найстарішої бібліотеки Чернігівщини та працівники центрального книжкового магазину.
Поділитись:
09.12.2022
Чому замовчують сімейне насильство і що робити? | Праймвечір. Акценти
  Головна бібліотекарка відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка Надія Заваліна взяла участь у програмі "Праймвечір. Акценти" Українського радіо "Чернігівська хвиля". Тема розмови – "Чому замовчують сімейне насильство і що робити?"
  Зустріч відбулась у межах щорічної міжнародної акції "16 днів проти насильства. Говорили про недопущення домашнього насильства й те, що має бути рушійною силою до позитивних змін.
  Проблема насильства у сім'ях постає вельми гостро, особливо нині, коли в Україні триває війна. Але ж це ненормально! Тому не можна мовчати. Потрібно звертатися по допомогу й шукати вихід.
  Позиція учасників розмови виявилась одностайною. Усі дійшли єдиної думки: потрібно робити окрему програму про види домашнього насилля, бо адже багато людей в умовах тривалого знущання втрачають розуміння нормальності стосунків і необхідності поваги до себе!
  Гості студії – адвокатка Катерина Кулініч; психологиня, керівниця Центру гендерної освіти НУ "Чернігівська політехніка" Ганна Чепурна.
  Ведуча – Катерина Приступа.
Поділитись:
21.11.2022
Відкриття виставки світлин "Війна в очах дітей"
  21 листопада, в День Гідності та Свободи, в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка відбулося відкриття виставки світлин спільного фотопроєкту бібліотеки та ОК "Північ" "Війна в очах дітей".
Поділитись:
29.10.2022
Як різні міста України поповнюють бібліотечні фонди Чернігівщини | Праймвечір. Акценти
  Директорка Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка Інна Аліференко й завідувачка відділу краєзнавства Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Ірина Каганова взяли участь у програмі "Праймвечір. Акценти" Українського радіо "Чернігівська хвиля". Говорили про те, як інші міста допомагають нашим бібліотекам книгами і як наші бібліотеки, не гаючи часу, шукають можливості поповнити фонди. Гості студії – директорка обласної бібліотеки для дітей Тамара Клюй; волонтер, громадський діяч Олександр Ясенчук. Ведуча – Юлія Найда.
Поділитись:
21.10.2022
Творча зустріч з письменником Василем Іваниною "Наталія Розумовська: доля матері-козачки" (за мотивами історичного роману "Сонце на Лемеші")
  21 жовтня відбулася творча зустріч з письменником Василем Іваниною "Наталія Розумовська: доля матері-козачки" (за мотивами історичного роману "Сонце на Лемеші").
Поділитись:
04.10.2022
Чому проєкт "Книжки без кордонів" не розрахований на бібліотеки Чернігівщини? | Праймвечір. Акценти
  Інна Аліференко, директорка обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка, взяла участь у програмі "Праймвечір. Акценти" Українського радіо "Чернігівська хвиля". Говорили про проєкт "Книжки без кордонів", який Український інститут книги реалізує під патронатом Першої Леді Олени Зеленської спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України та Міністерством закордонних справ України. А саме: що це за проєкт? Чи українська книга за цим проєктом має розповсюджуватися тільки за кордоном, чи можуть взяти участь в ньому місцеві бібліотеки Чернігівщини? Які ще існують українські проєкти, за допомогою яких наші бібліотеки можуть отримати нові книги, поповнити або оновити свої фонди саме україномовною літературою? Гості студії: Лариса Казакова – заступниця директора обласної бібліотеки для дітей ЧОР, Сергій Бутко – представник Українського інституту національної пам'яті у Чернігівській області, Ганна Пушкар – директорка Чернігівської міської комунальної централізованої бібліотечної системи. Ведуча – Юлія Найда.
Поділитись:
30.09.2022
Маленькими справами – до Перемоги. Як Чернігівська обласна бібліотека відзначає професійне свято
 Без великих урочистостей і з благодійністю – так у Чернігові відзначатимуть Всеукраїнський день бібліотек. Зокрема, в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Володимира Короленка кажуть, що з безпекових міркувань масових заходів не проводять, а великі конференції влаштовують онлайн. Безумовно, що теми зустрічі так чи інакше пов’язані з військовим сьогоденням.
Поділитись:
27.09.2022
Бібліотечні фонди Чернігівщини: які книги вилучають, а якими поповнюють | Праймвечір. Акценти
  Директорка Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Інна Аліференко взяла участь у програмі "Праймвечір. Акценти" Українського радіо "Чернігівська хвиля". Говорили про бібліотечні фонди Чернігівської області. Зокрема торкнулися питання, яка ситуація з фондами, наскільки вони постраждали? Яку літературу тепер вилучають з фондів, а якою поповнюють? Гості студії: Лариса Казакова – заступник директора обласної бібліотеки для дітей ЧОР, Сергій Бутко – представник Українського інституту національної пам'яті у Чернігівській області. Ведуча – Юлія Найда.
Поділитись:
26.09.2022
Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека відновила обслуговування абонентів
  З 1 вересня Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка відновила обслуговування абонентів. Як заклад зараз працює, як читачі на це відреагували, чи вдалося ліквідувати наслідки обстрілів бібліотеки російськими окупантами під час облоги Чернігова? Як взагалі війна вплинула на роботу бібліотекарів? Про все це в етері Українського радіо "Чернігівська хвиля" говорили з директоркою Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Короленка Інною Аліференко. Ведучий: Анатолій Тютюнник.
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється