3 листопада 1924 року в Чернігові, в районі Лісковиці, народився Юрій Колосков – фахівець у галузі ракетобудування. Його батько, Олександр Колосков, працював головним інженером Корюківського цукрового заводу. Наприкінці 1930-х років сім'я переїхала до Москви, де Олександр Іванович отримав посаду на електролізному заводі.
У 1942 році Юрій Колосков закінчив школу і став студентом Московського вищого технічного училища ім. М. Баумана. Ще будучи студентом, талановитий юнак став співробітником відділу 3 СКБ, яким керував геніальний Сергій Корольов. І саме там Юрій Олександрович отримав посаду інженера після закінчення навчального закладу .
Юрій Колосков брав активну участь у роботі над створенням першого покоління балістичних ракет Р-1, Р-2, пізніше – Р-5М – першої стратегічної ракети, що була призначена для доставки атомного снаряда на відстань 1200 км. З 1954 до 1960 року Юрій Колосков працював над розробкою окремих систем ракети Р-7 – двоступінчастої балістичної ракети з вагою вантажу 5,5 т та максимальною дальністю льоту 8000 км, брав участь у її випробуваннях. Створення ракети Р-7 та її модифікацій уможливило запуск перших супутників Землі, станцій до Марса та Місяця, супутників зв'язку тощо.
У 1963 році Юрія Колоскова перевели на роботу до Центрального конструкторського бюро машинобудування, де він працював над створенням, виготовленням, обробкою і випробуванням двоступінчастої ракети-носія "Протон", яка дозволила відкрити нові напрями розвитку астрофізики та фізики елементарних часток.
За працю, пов'язану з розробкою ракети-носія "Протон", у 1970 році відзначений Державною премією Союзу РСР. З цього часу Юрій Колосков брав участь у здійсненні запусків космічних станцій серії "Зонд", "Місяць", міжпланетних космічних апаратів "Венера" та "Марс", супутників зв'язку "Стаціонар-1" і "Стаціонар-2".
Помер Юрій Колосков 16 березня 1980 року в Москві.
На честь Олександра та Юрія Колоскових у Чернігові названо вулицю. У 2016 році колишня вулиця Будьонного отримала нову назву – вулиця Колоскових.