Відділ краєзнавства

Новини

19.06.2024
59
Засновник латиського пейзажного живопису │ Рубрика "Цей день в історії"

  Юлій Федерс був першим латиським художником, який показав публіці картини своєї рідної землі, ліричну чарівність її пагорбів і рівнин, світлий смуток її лісів, нескінченний берег її струмків та сріблястий розсип далі. У своїх полотнах живописець оспівав латвійський національний краєвид.
  Юлій Федерс народився 19 червня 1838 року в Ліфляндській губернії – історичному регіоні Латвії – поблизу волосного центру Кокнесе неподалік Риги. Його батько – шинкар церковного шинку "Москва" Готліб Йоганн (Ян) Федерс, мати – Юлія, уроджена Бранде.

Докладніше
Поділитись:
19.06.2024
69
"Книжкова палітра нескореної Чернігівщини"

  Презентація книжково-ілюстративної виставки "Книжкова палітра нескореної Чернігівщини" знайомить з виданнями, що побачили світ у 2022–2024 роках. Це – книги про Велику війну, війну росії проти України. Це – перші рефлексії, особисті щоденники, швидкі замальовки, спогади людей, які пережили страшні часи облоги Чернігова, а також окупацію значної території Чернігівської області. Це – спроби задокументувати події повномасштабного вторгнення, а також збірники віршів, есеї, публіцистичні та художні оповіді і романи.

Докладніше
Поділитись:
13.06.2024
192
Презентація книги порад "Особиста безпека в умовах війни" і монографії "Чернігівщина у війні" Івана Богатирьова

  13 червня у Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових у межах клубу "Краєзнавець" відбулася презентація книги порад "Особиста безпека в умовах війни" і монографії "Чернігівщина у війні: (нариси відтворення подій 24 лютого 2022 року)" доктора юридичних наук, професора Івана Богатирьова.

Докладніше
Поділитись:
06.06.2024
81
Засідання за круглим столом краєзнавців Чернігівського району

  6 червня з нагоди Всеукраїнського дня краєзнавства, який відзначається щороку 28 травня, у приміщенні Чернігівської районної ради відбулося засідання за круглим столом краєзнавців і музейних працівників Чернігівського району щодо обміну інформацією та вивчення досвіду про діяльність в умовах воєнного стану, реалізації нових проєктів.

Докладніше
Поділитись:
30.05.2024
130
Презентація монографії Надії Агафонової "Інша історія: пічонаги, половці – автохтонна опозиція"

  30 травня у Блакитній залі відділу документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук обласної універсальної наукової бібліотеки імені Софії та Олександра Русових відбулося чергове засідання клубу "Краєзнавець". Цього разу у межах відзначення 1000-ліття заснування Чернігівського князівства була презентована монографія "Інша історія: пічонаги, половці – автохтонна опозиція" науковиці з Одеси Надії Агафонової.

Докладніше
Поділитись:
28.05.2024
69
Чернігівське князівство – тисячолітня історія: від князя Мстислава до нескореного регіону Незалежної України

  2024 рік, відповідно до постанови Верховної Ради України про пам'ятні дати, визначено датою відзначення 1000-ліття заснування Чернігівського князівства. З цієї нагоди працівники відділу краєзнавства Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових підготували книжково-ілюстративну та віртуальну виставки "Чернігівське князівство – тисячолітня історія: від князя Мстислава до нескореного регіону Незалежної України", яка ілюструє шлях становлення, розквіту й занепаду князівства, долі його очільників, культурну, економічну та політичну роль у житті Київської Русі.

Докладніше
Поділитись:
28.05.2024
138
Свято краєзнавців України │ Рубрика "Цей день в історії"

  28 травня країна відзначає щорічне свято краєзнавців – Всеукраїнський день краєзнавства. Саме цього дня 1925 року в Харкові розпочалася І Всеукраїнська конференція з краєзнавства, під час роботи якої було створено Український комітет краєзнавства. Від цієї дати, яка вважається офіційною датою інституціоналізації вітчизняного краєзнавчого руху, веде відлік своєї історії Національна спілка краєзнавців України.

Докладніше
Поділитись:
26.05.2024
245
Гліб Лазаревський – юрист, політик, літератор, бібліотекар │ Рубрика "Цей день в історії"

  Гліб Лазаревський народився 26 травня 1877 року в селі Підлипне Конотопського повіту Чернігівської губернії в сім'ї відомого історика та юриста Олександра Лазаревського. Згодом батька перевели до Київського окружного суду і сім'я переїхала разом з ним. У Києві Гліб закінчив 4-ту гімназію та юридичний факультет університету святого Володимира. Працював у Київському окружному суді, судовим слідчим у Конотопі, в окружних судах Чернігова, Вільно, Києва.

Докладніше
Поділитись:
17.05.2024
140
Чернігів – місто слави і шедеврів у камені

  18 травня відзначається Міжнародний день музеїв – щорічне свято музейництва. Цього дня більшість музеїв працюють безкоштовно і радо демонструють свої виставкові зали.
  З цієї нагоди у відділі краєзнавства Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Софії та Олександра Русових підготовлено книжково-інформаційну виставку "Чернігів – місто слави і шедеврів у камені".

Докладніше
Поділитись:
15.05.2024
143
Один із яскравих представників української еміграції │ Рубрика "Цей день в історії"

  Петро Савицький – поет і літератор, географ, економіст, правник, геополітик, культуролог, філософ, соціолог, історик, мистецтвознавець, громадський діяч. Народився 15 травня 1895 року в Чернігові в сім'ї голови управи Чернігівського губернського земства Миколи Савицького.

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється