24 травня, напередодні відзначення Всеукраїнського дня краєзнавства, у читальному залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулося чергове засідання клубу "Краєзнавець". На заході було обговорено тему "Літописи громад пишемо разом". Спілкування відбувалося у змішаному форматі. До присутніх у залі істориків, журналістів, краєзнавців, бібліотекарів і студентів в онлайн-режимі приєдналися колеги з бібліотек Чернігівської області.
Модераторка заходу – завідувачка відділу краєзнавства Ірина Каганова – розповіла про історію встановлення у 2017 році на VI з'їзді Національної спілки краєзнавців України Всеукраїнського дня краєзнавства та його щорічне відзначення 28 травня. Мета впровадження такого свята – поглиблення дослідження та популяризації історії, культури, мови, звичаїв і традицій українського народу, репрезентації практичних здобутків у цьому напрямі; залучення до вивчення та пізнання рідного краю широких верств населення; підвищення суспільної уваги до діяльності краєзнавців; поглиблення співпраці з державними органами влади, закладами культури та освіти, науковими установами, громадськими організаціями зацікавленими у розвитку краєзнавства. Не випадково обрана й дата відзначення Всеукраїнського дня краєзнавства – 28 травня. Адже саме цього дня – 28 травня 1925 року – в місті Харкові розпочалася І Всеукраїнська конференція з краєзнавства, під час роботи якої було створено Український комітет краєзнавства.
Директорка комунального закладу "Обласний пошуковий науково-редакційний центр" Олена Потапенко ознайомила з дослідницькою роботою установи та її історичними виданнями. Особливу зацікавленість викликали наукові серіали "Звід пам'яток історії та культури України. Чернігівська область", "Реабілітовані історією" та ін.
Завідувачка Михайло-Коцюбинської публічної бібліотеки Інна Шовкун поділилася досвідом збирання матеріалів для написання Літопису місцевої громади, представила друковані зразки літопису та надала ґрунтовну консультацію з його ведення.
Голова Чернігівського районного осередку Національної спілки краєзнавців України Андрій Курданов у своєму виступі наголосив на особливій ролі бібліотекарів та вчителів у роботі з Літописами громад.
Підбив підсумки засідання клубу голова правління Чернігівської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, президент клубу "Краєзнавець", професор Олександр Коваленко. Він привітав усіх присутніх з прийдешнім святом – Всеукраїнським днем краєзнавства, побажав творчих успіхів і звернув увагу на важливість укладання уніфікованої системи написання Літописів.
У залі була розгорнута книжково-ілюстративна виставка "Літописи громад пишемо разом", яку прокоментувала модераторка заходу – завідувачка відділу краєзнавства Ірина Каганова.