"Точка зору" Олега Маловіцького: фотовиставка київського фотохудожника

"Точка зору" Олега Маловіцького: фотовиставка київського фотохудожника

19.11.2023
371
  19 листопада в читальній залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулося відкриття фотовиставки "Точка зору" Олега Маловіцького.
  Олег Маловіцький – відомий український кінооператор, член Гільдії кінооператорів України, Національної спілки кінематографістів та Національної спілки фотохудожників України, учасник київського фотоклубу "9х12". Народився у Києві. Навчався в Національному університеті театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого.
  На жаль, за станом здоров'я автор не зміг відвідати вернісаж, але натомість підтримати творчість колеги приїхали члени київського фотоклубу "9х12" на чолі з головою клубу, членом НСФХУ Андрієм Чекановським.
  Співорганізатором фотоекспозиції виступив Сергій Тарабара, член НСФХУ та чернігівського фотоклубу "Прекрасне поруч", а сам захід відбувся у межах співпраці київського та чернігівського фотоклубів.
  Виставка світлин "Точка зору" – це ретроспективний колаж творчих проєктів Олега Маловіцького, своєрідний творчий підсумок його мистецьких пошуків. В експозиції представлено 40 світлин, які є уособленням стилістичних традицій видатних європейських майстрів фотомистецтва та зачіпають своєю унікальністю й філософськими напівтонами.
  Фотовиставка справді унікальна та оригінальна, адже автор свідомо відмовився від цифрового фото, віддаючи перевагу аналоговому (чорно-біла плівка та слайди). В експозиції представлені майже всі напрями художньої фотографії.
  На вернісажі (вперше за довгий час) зібралася чернігівська інтелігенція та майстри фотомистецтва. Враженнями від виставки поділилися фотохудожник Віктор Кошмал, мистецтвознавець Віктор Величко, фотожурналіст Владислав Савенок.
  Аби не пропустити відео з вернісажу та доторкнутися до філософії фотомистецтва, слідкуйте за соцмережами бібліотеки.
 
  Катя Скрипка,
  завідувачка відділу мистецтв,
  членкиня НСЖУ

  Про автора

  Олег Маловіцький багато років працював кінооператором-постановником на Київській студії науково-популярних фільмів. У творчому доробку майстра робота над такими фільмами: "Впровадження" (1987), "Юрій Федькович" (1989), "Ранковий кльов" (1990), "Варто над річкою село" (1990), "Переберія" (1991), "Загублені права" (1993), "Історія криміналістики України" (1994), "Невиліковна хвороба людства" (1996), "Інший Чорнобиль" (2011), "Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди" (2014) та інші. Дипломант конкурсу "Golden Eye" (Грузія, 2011), лауреат премії імені Івана Миколайчука (2015).
  Автор з юних літ захоплюється художньою фотографією, тому не полишає це захоплення протягом усього життя. Бере активну участь у фотовиставках, фотоконкурсах, інших фотомистецьких заходах, а також є автором низки персональних виставок. Роботи митця неодноразово були відзначені високими нагородами, медалями, дипломами на всеукраїнських та міжнародних конкурсах і салонах художньої фотографії в Україні, Сербії, Румунії, Словаччині, Боснії і Герцеговині, Індії, Непалі, Шрі-Ланці. Автор віддає перевагу монохромній фотографії і традиційній стилістиці, знімаючи на плівку з використанням гібридних технологій.
  Творчі проєкти Олега Маловіцького відображають цікаві аспекти сучасного життя. Оригінальними композиціями, тональними і графічними засобами він демонструє власне бачення різноманітних явищ та подій.

  Про виставку та творчий шлях автора

  "До вашої уваги пропонується колекція фоторобіт, яка є певною мірою підсумком-ретроспективою. Від початку знайомства з фотографією мене цікавив незвичайний погляд на звичайне життя. Звідси тематика, яка мене завжди вабила: "Діти в місті", "Світло і тінь", "Динаміка спорту", "Геометрія". Для мене важлива не форма, а настрій, внутрішній стан, розуміння "відчуває – не відчуває” глядач посил мого знімка.
  Початок свідомих занять фотографією збігся у мене з рішенням стати кінооператором. Навчання на операторському факультеті Театрального інституту ім. І. Карпенка-Карого, у творчій майстерні відомого українського кінооператора Сурена Шахбазяна, сприяло активним та плідним зайняттям творчою фотографією.
  Після закінчення інституту, під час служби в армії, мені пощастило продовжити займатися улюбленою фотосправою – знімав репортажі та фотонариси для військових видань. Після армії почалася омріяна робота на кіностудії "Київнаукфільм". Більшість часу займали зйомки кіно, проте творча фотографія, цього разу як хобі, продовжувала хвилювати мою уяву. У відрядженнях та кіноекспедиціях зі мною завжди була фотокамера, і, щойно з'являвся вільний час, я знімав, не заощаджуючи плівку. Знімав, проявляв, робив контрольні відбитки та збирав архів "на потім".
  Серйозне повернення до творчої фотографії почалося наприкiнцi 2018 року. Розуміючи, що цифрова фотографія мене не приваблює, знову поринув у класику – аналогове фото. Знімаю на чорно-білу негативну плівку, зрідка на слайдову, з використанням можливостей сучасної гібридної технології, на перехресті аналогу та цифри.
  Сподіваюся, побачене не залишить вас байдужими".
 
  Олег Маловіцький
  
Повернутись
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється