Відділ мистецтв

Новини

12.10.2021
80
"Квітковий настрій" Наталії Донець

  Чи погоджуєтеся ви із твердженням, що здатність та бажання піклуватися про квіти – це особливий настрій і стан душі? А коли старання не приносять бажаного результату, що ви зробите? Розізлитеся, покинете? Чи попри все продовжите рухатися до своєї мети?
  Як продовження циклу експозицій у форматі "Виставка в шафі" 12 жовтня у відділі мистецтв Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка відкрилася виставка творчих робіт "Квітковий настрій: прикраси для волосся" ніжинської майстрині Наталії Донець.

Докладніше
Поділитись:
11.10.2021
60
"Я стану вашим янголом-охоронцем..."

   8 жовтня на 95-му році життя відійшов у вічність талановитий фотомайстер Олексій Тихонович Гузь (20.03.1927 – 08.10.2021 рр.).
  За довгі роки співпраці з Чернігівською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. В. Г. Короленка митець не лише презентував декілька своїх фотовиставок, а й став добрим другом бібліотеки.

Докладніше
Поділитись:
02.10.2021
97
На гостину до міста легенд

  "Якби ви знали, паничі", як приємно бібліотекарям зустрічати гостей, які полюбляють читати та орієнтуються на теренах книжкового простору! Тоді і звичайнісінька екскурсія перетворюється на захопливу пригоду з елементами інтелектуального роману та взаємного задоволення від спілкування!
  2 жовтня вперше до нашого міста легенд і до Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка завітали туристи з Києва, яких гостинно зустріли завідувачка відділу мистецтв Лариса Поліщук та бібліотекарка відділу абонемента Наталія Лаврентьєва.

Докладніше
Поділитись:
30.09.2021
98
Історія іграшок

  30 вересня, до Всеукраїнського дня бібліотек, відділ мистецтв Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка презентував новий для нього формат виставкової роботи – "Виставка в шафі". За склом дверцят можна було порозглядати цінні та рідкісні експонати, які за інших обставин ніколи б не завітали до бібліотеки.
  Першовідкривачем стала чернігівська майстриня, колекціонерка, реставраторка Марина Блакитна, з чиєї колекції і була сформована експозиція "З історії іграшок у Чернігові. Початок ХХ ст.".
  Виставка розповідає про появу в Чернігові на початку ХХ століття "закордонних" іграшок, зокрема зразків всесвітньо відомої німецької фірми "Штайф" ("Steiff").

 

 

 

Докладніше
Поділитись:
30.09.2021
129
Тепле світло вражень

   Погодьтеся: завжди приємно отримувати схвалення за свої роботу і зусилля. А отримувати таке схвалення у святковий професійний день – удвічі приємніше.
  30 вересня, у Всеукраїнський день бібліотек, ми спитали наших відвідувачів про їхні враження від святкових локацій та відділу і бібліотеки загалом.

Докладніше
Поділитись:
25.09.2021
119
Венеціанські мотиви. Імпровізації

  25 вересня у Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбулося відкриття виставки світлин "Венеціанські мотиви. Імпровізації" фотохудожника, кінооператора, члена НСФУ Наталії Володимирівни Компанцевої (м. Київ).

Докладніше
Поділитись:
15.09.2021
70
"Вишите відлуння душі" Агнеси Ляшенко

  Нещодавно в Мистецькій вітальні Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка відкрилася виставка вишитих ікон "Вишите відлуння душі" до 85-річчя від дня народження чернігівської майстрині, заслуженого майстра народної творчості України Агнеси Ляшенко.

Докладніше
Поділитись:
11.09.2021
57
Шедеври українського кінематографа

  11 вересня культурна і мистецька громадськість України вчергове відзначає День українського кіно. Для українського кінематографа 2021 рік ювілейний – 125-й.
  Професійне свято працівників кінематографії встановлене Указом Президента України від 12.01.1996 № 52/96 і відзначається щорічно у другу суботу вересня.
  Історія кіномистецтва починається з 1895 року. Саме тоді у підвалі паризького "Гранд-кафе" відбувся перший публічний показ десяти фільмів братів Люм'єрів.
  Перша українська кінозйомка відбулася у вересні 1896 року в Харкові, де фотограф Альфред Федецький зняв кілька хронікальних сюжетів.

Докладніше
Поділитись:
09.09.2021
72
Олександр Савченко-Більський: чернігівський слід на паризькому Монпарнасі

  Часто-густо трапляється так, що про українських митців, яких знає світ, не чула, власне, сама Україна. Але завдяки дослідженням та зусиллям небайдужих працівників культури творчість митців-емігрантів стає відомою українському народові.
  9 вересня в Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбулася презентація альбому-каталогу творів Олександра Савченка-Більського у зібранні Чернігівського обласного художнього музею ім. Г. Галагана під назвою "Олександр Савченко-Більський. Чернігівський слід на паризькому Монпарнасі". Автор-упорядник альбому – заслужений працівник культури України, лауреат Чернігівської обласної премії ім. М. Коцюбинського (2021 р.) Ірина Ральченко.

Докладніше
Поділитись:
12.08.2021
31
Приємний подарунок до Дня книголюбів

  Не стихли ще привітання зі Всесвітнім днем книголюбів (#bookloversday), як Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка отримала неочікуваний, але дуже приємний подарунок від директорки Одеського Будинку-Музею ім. М. К. Реріха Олени Петренко – добірку новеньких книг, над якими, зокрема, працювала і сама пані Олена.

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ 9:30 – 20:00
СБ-НД 10:00 – 18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ 9:30 – 20:00

обслуговування користувачів до 19:45

СБ-НД 10:00 – 18:00

обслуговування користувачів до 17:45

П'ятниця – вихідний день
Останній вівторок місяця – санітарний день