Відділ мистецтв

Новини

25.11.2023
47
Осіння поезія "Позитиву"

  "Уже зима малює снігом акварелі…" Але в останні дні осені, 25 листопада, Центр творчого спілкування "Позитив" зібрався у гостинній Мистецькій вітальні Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових на свою чергову, вже 12-ту, зустріч.
  Чернігівська художниця і поетеса Тетяна Тимошенко потішила учасників клубу своїми картинами та новою поезією, а майстриня декоративно-прикладного мистецтва Лариса Ганненко розповіла про власні роботи стрічками й мотанки-обереги.

Докладніше
Поділитись:
19.11.2023
118
"Точка зору" Олега Маловіцького: фотовиставка київського фотохудожника

  19 листопада в читальній залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулося відкриття фотовиставки "Точка зору" Олега Маловіцького.
  Олег Маловіцький – відомий український кінооператор, член Гільдії кінооператорів України, Національної спілки кінематографістів та Національної спілки фотохудожників України, учасник київського фотоклубу "9х12". Народився у Києві. Навчався в Національному університеті театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого.

Докладніше
Поділитись:
13.11.2023
105
Краса України очима художниці Олени Мамець

  Нещодавно в читальній залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових була презентована виставка картин "Краса навколо нас" чернігівської художниці, членкині Чернігівського народного аматорського об'єднання художників "Деснянська палітра" Олени Мамець.
  Презентовані на виставці 39 картин – це мальовнича ода Природі і красі України та рідної Чернігівщини з її різнобарв'ям краєвидів і характерів. Усі твори виконані у техніці олійного живопису, але одна з останніх робіт – підтвердження вдалої спроби художниці відшукати свою творчу стежину ще й у техніці пастелі.

Докладніше
Поділитись:
07.11.2023
221
Натхнення Тетяни Яворської : виставка світлин та мотанок

  На початку жовтня в Мистецькій вітальні Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових була презентована виставка світлин та мотанок "Моє натхнення" чернігівської фотографині Тетяни Яворської.
  На виставці представлено 22 світлини – пейзажі та натюрморти, що ілюструють красу й неповторність рідної Чернігівщини. Кожна світлина має своєрідне продовження – створену авторкою ляльку-мотанку – як відлуння її кольорів і настрою, уособлення самої душі фотографії.

Докладніше
Поділитись:
02.11.2023
130
Подарунки для Бібліотеки: книги культурно-мистецького спрямування

  Отримувати подарунки завжди приємно. Особливо якщо це книги. І цього року Чернігівську ОУНБ тішать не лише сучасними українськомовними книгами, закупленими за бюджетні кошти в межах реалізації Програми сприяння функціонуванню української мови як державної в Чернігівській області на 2023–2028 роки.
  Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України передав до фонду Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових безкоштовний комплект книг культурно-мистецького спрямування.

Докладніше
Поділитись:
17.10.2023
173
Доторкнутися до мистецтва: екскурсія

  17 жовтня Чернігівську ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відвідали студенти І курсу спеціальності "Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація" НУЧК ім. Т. Г. Шевченка разом із викладачем – доцентом кафедри, кандидатом педагогічних наук Євгеном Силком.
  У межах мистецької екскурсії студенти завітали на виставку картин Олени Мамець (ЧНАОХ "Деснянська палітра") "Краса навколо нас", яка була нещодавно презентована у читальній залі бібліотеці.

Докладніше
Поділитись:
21.08.2023
147
Виставка світлин від фотографа ОК "Північ"

  У читальній залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових продовжує експонуватися виставка світлин "Миттєвості війни" військовослужбовця ЗСУ, фотографа Оперативного командування "Північ" Ярослава Лабинського, приурочена до Дня Незалежности України.

Докладніше
Поділитись:
14.08.2023
179
Виставка світлин "Бджоли: наука та мистецтво" професора фізики Андрія Давиденка

  14 серпня у Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулося відкриття виставки світлин "Бджоли: наука та мистецтво" професора фізики Андрія Давиденка.

Докладніше
Поділитись:
10.08.2023
277
Чернігівському фотохудожникові та фотожурналісту Вікторові Кошмалу – 70!

  Вітаємо з ювілеєм!
  10 серпня святкує 70-річчя відомий чернігівський фотохудожник і фотожурналіст, вірний та надійний друг Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Софії та Олександра Русових, член Національної спілки фотохудожників України, Національної спілки журналістів України, Асоціації спортивних журналістів України Віктор Кошмал.

Докладніше
Поділитись:
02.08.2023
305
"Миттєвості війни" крізь об'єктив фотокамери захисника ЗСУ

  2 серпня відбулося відкриття виставки світлин "Миттєвості війни" військовослужбовця ЗСУ, фотографа Оперативного командування "Північ" Ярослава Лабинського до Дня Незалежности України.
  На виставці представлено 40 світлин воєнної тематики (портрети воїнів, бойова підготовка, наслідки окупації, побут захисників та цивільного населення в зонах ведення бойових дій тощо), зроблених на Чернігівщині у період від початку повномасштабного вторгнення окупаційних військ на територію України і до теперішнього часу. Лише одне фото – "Вільний Сєвєродонецьк" – було зроблене за кілька днів до вторгнення.

Докладніше
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
Останній вівторок місяця – санітарний день

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється