Щорічник "Знаменні і пам'ятні дати Чернігівської області на 2024 рік" чекає на читача

Щорічник "Знаменні і пам'ятні дати Чернігівської області на 2024 рік" чекає на читача

07.12.2023
376
  Краєзнавчий щорічник "Знаменні і пам'ятні дати Чернігівської області на 2024 рік", який підготували працівники Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових, побачив світ і чекає на зацікавленого читача.
  Мета посібника – популяризація інформації з актуальних питань життя області й відомостей про минулі покоління знаних земляків і відомих сучасників, забезпечення формування історичної пам'яті та допомога у патріотичному вихованні молоді.
  Календар складається з хронологічного переліку знаменних і пам'ятних дат, що мають відзначатися у 2024 році, та додаткових відомостей і рекомендаційних списків до найцікавіших визначних дат, які підготували укладачі видання.
  Краєзнавців та журналістів, музейних і бібліотечних працівників, викладачів та студентів зацікавлять довідки про всесвітньовідомого художника-авангардиста Казимира Малевича, чий шлях починався у Конотопі Чернігівської губернії, лікаря європейського масштабу, уродженця Новгород-Сіверщини Іллю Буяльського, "звичайного генія" з Козельця, лікаря-патофізіолога, творця науки реаніматології Володимира Неговського, чернігівський період у житті і творчості Михайла Коцюбинського, сучасних українських письменників, прилучанку Лілію Бондаревич (Черненко) та чернігівця Владислава Савенка.
  Нагадає видання про повномасштабне вторгнення Росії в Україну 2022 року, внаслідок чого Чернігівщина опинилася в тимчасовій окупації, до Міжнародного дня пам'яток та визначних місць коротко розповість про Чернігів – Вічне місто слави і шедеврів у камені, а також познайомить з "трудягами, що здаються часом дивовижними" – чернігівськими краєзнавцями, які 35 років тому об'єдналися в обласне історико-краєзнавче товариство, що пізніше трансформувалося в обласне відділення Національної спілки краєзнавців України.
  Методико-бібліографічний посібник "Знаменні і пам'ятні дати Чернігівської області на 2024 рік" має рекомендаційний характер і не претендує на вичерпність. Допоміжний апарат видання складається з іменного покажчика.
  Ознайомитися зі щорічником "Знаменні і пам'ятні дати Чернігівської області на 2024 рік" можна у відділі краєзнавства бібліотеки.
 

 
Повернутись
Поділитись:

Розклад роботи:

Бiблiотека:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00
Інтернет-центр:
ПН-ЧТ – 9:30-18:00
ПТ – ВИХІДНИЙ
СБ-НД – 10:00-18:00

обслуговування користувачів до 17:45
 

Під час ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

обслуговування користувачів
призупиняється